8 pytań, które Amerykanie mają na temat Mistrzostw Świata, ale są zbyt zawstydzeni, aby o nie zapytać

— Gorączka Mistrzostw Świata opanowała twój lokalny bar i biurową chłodnicę z wodą, a ty nadal masz pytania na temat tego, co się dzieje.

Nie jesteś sam.

Dla wielu amerykańskich fanów sportu — niektórych, którzy są nowi w tej grze — piłka nożna nadal jest myląca. Chociaż piłka nożna nie ma wielu zasad, różni się znacznie od innych sportów, które Amerykanie oglądają co tydzień w telewizji.

A to Z Guide to the 2014 World Cup

Fusion: Complete Soccer Coverage

ESPN: Complete Coverage

Na pewno wielu z was ma pytania. Na szczęście, dostarczyliśmy odpowiedzi.

Dlaczego remisy są rozstrzygane przez rzuty karne?

Rzuty karne są używane, gdy drużyny pozostają remisowe po 90 minutach regulaminowych i 30 minutach (dwie 15-minutowe połowy) dogrywki. Nie ma nagłej śmierci w piłce nożnej. Całe 30 minut dogrywki jest rozgrywany niezależnie. Jeśli nie ma zwycięzcy po 120 minutach, a następnie każda drużyna dostaje pięć rzutów karnych. Jeśli pozostaje remis, każda drużyna kopie, aż nie ma zwycięzcy. Zasada ta została wprowadzona przed Mistrzostwami Świata w 1978 roku. Pierwszy rzut karny na Mistrzostwach Świata miał miejsce w 1982 roku pomiędzy Niemcami a Francją. Niemcy wygrały.

Dlaczego dopuszczają remisy?

Gry na remis są dozwolone w piłce nożnej. Zdarza się to jednak tylko w pierwszej rundzie, gdy drużyny grają w systemie round-robin. W fazie pucharowej mecze zakończone remisem przechodzą do dogrywki, a w razie potrzeby do rzutów karnych.

Co to jest różnica bramek?

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy w pierwszej rundzie z największą liczbą punktów przechodzą do drugiej rundy. Różnica bramek, używana jako tie-breaker, gdy drużyny mają tyle samo punktów, to liczba bramek, które zdobyła drużyna minus te, na które pozwoliła.

Dlaczego ostatnie mecze pierwszej rundy są rozgrywane jednocześnie?

Powodem, dla którego mecze nakładają się na siebie począwszy od dzisiaj, jest uniknięcie zmowy. Taka sytuacja miała miejsce w 1982 roku, gdy Niemcy i Austria grały w tym samym czasie. Wiedząc z góry, że zwycięstwo Niemiec 1-0 zakwalifikuje oba kraje do fazy pucharowej, drużyny tak właśnie zrobiły. Niemcy wygrały 1-0 (bramka została zdobyta już po 10 minutach) i w rezultacie wyeliminowały Algierię. Ponadto mecze rozgrywane w tym samym czasie dodadzą dramatyzmu.

Dlaczego bramkarz nosi koszulkę innego koloru?

Bramkarz w obu drużynach nosi inne kolory niż jego koledzy z drużyny, aby odróżnić się od swoich kolegów z drużyny i innych zawodników, zgodnie z zasadami FIFA. Jest to szczególnie ważne przy rzutach rożnych, gdy zawodnicy ustawiają się w polu karnym. Jest on również jedynym zawodnikiem, który może używać rąk.

Jak długo trwa mecz?

Krótka odpowiedź brzmi: 90 minut. Długa odpowiedź brzmi: nie bardzo. Mecze trwają 90 minut na zegarze, który odlicza w górę. Zegar ten również nigdy się nie zatrzymuje. Dlatego sędzia śledzi czas, który jest marnowany i dodaje kilka minut na koniec każdej połowy. Te kilka minut – znany jako czas urazu lub czas przestoju – zwykle trwa kilka minut i jest wyświetlany przez urzędnika znajduje się na linii bocznej.

Dlaczego nie ma reklam?

Nie ma przerw w piłce nożnej, w tym timeouts. Każda połowa trwa 45 minut z 15-minutową przerwą między nimi. Dlatego nie ma czasu na reklamy jak w amerykańskich sportach.

Co jest uważane za out of bounds?

W przeciwieństwie do koszykówki, gracze mogą wychodzić poza granice w piłce nożnej tak długo, jak piłka pozostaje w grze.

Zapisz się na okazjonalne wysyłki z Mistrzostw Świata w Brazylii dostarczane prosto na Twój telefon — w tym najlepsze zdjęcia i ograniczone highlights — poprzez „gwiazdkowanie” tej historii w aplikacji ABC News na telefon. Pobierz ABC News na iPhone’a tutaj lub ABC News na Androida tutaj.