Brad Keselowski wygrywa wyścig pucharowy w New Hampshire

Brad Keselowski wygrał niedzielny wyścig pucharowy na torze New Hampshire Motor Speedway, odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w tym roku.

Keselowski triumfował nad Dennym Hamlinem w popołudniowym wyścigu, w którym obaj kierowcy łącznie prowadzili 276 z 301 okrążeń.

Keselowski prowadził osiem razy na 184 okrążenia, Hamlin prowadził 10 razy 92 okrążenia.

Więcej: Wyniki wyścigów, klasyfikacja punktowa

Więcej: Co kierowcy powiedzieli po wyścigu w New Hampshire

While Keselowski wygrał o 1,6 sekundy, ale ich walka w linii prostej doprowadziła do tego, że Hamlin powiedział „to są niesamowite wyścigi” przez radio swojego zespołu na około 70 okrążeń przed końcem.

„Mieliśmy wiele wspaniałych wyścigów w tym roku z 2 samochodem, ale tak naprawdę nie wyszliśmy i nie zdominowaliśmy wyścigu,” powiedział Keselowski w NBCSN, gdy około 12,000 fanów krzyczało z trybun. „Rozmawiałem z szefem ekipy Jeremym Bullinsem i to jest to, czego potrzebujemy, aby wejść na wyższy poziom. Jesteśmy tam, musimy wyjść i po prostu zdominować wyścig i to właśnie było dla nas dzisiaj. … Wspaniale jest znów ścigać się przed fanami. Czuje się jak na zawsze, więc witamy z powrotem, chłopaki.”

Jest to druga wygrana Keselowskiego na torze, po zwycięstwie w 2014 roku. Jest to ósmy sezon Keselowskiego z co najmniej trzema zwycięstwami, w tym ostatnie pięć.

Dla Hamlina jest to jego ósmy finisz w top-two przez 20 wyścigów.

„My po prostu jakbyśmy byli tam drudzy do 2 (Keselowski),” powiedział Hamlin. „Mogliśmy naprawdę dobrze radzić sobie na restartach i jechaliśmy tam i z powrotem. To były naprawdę dobre wyścigi na krótkim torze. Mam nadzieję, że kibicom podobało się to, co widzieli, gdy przez większość dnia jechaliśmy razem z dwójką. Wspaniałe wyścigi bok w bok. Traktowaliśmy się uczciwie i dobrze, że mamy z tego jeden-dwa.”

Keselowski zgodził się z Hamlinem co do jakości wyścigów, jakie „Magiczna Mila” oferowała w niedzielę.

„Było dużo zabawy” – powiedział Keselowski. „(Hamlin) był całkiem niezły na restartach, naprawdę krótkich przejazdach. My byliśmy naprawdę dobrzy na dłuższych przejazdach. PJ1 ciągle przychodził i odchodził. Na jednym okrążeniu był, nie był, na następnym był, a potem znikał z toru. Niska siła docisku bolidów była niesamowita, bo mogłeś jechać za kimś i nie być głupio wolnym. To było naprawdę fajne.

„Myślałem, że zrobiliśmy świetny wyścig. Byłem z niego naprawdę dumny. Dumny z niego dla naszego sportu i dla naszego zespołu. Dumny z naszego sportu, ponieważ odeszliśmy od zasad, które nie sprzyjały dobrym wyścigom i przeszliśmy na zasady, które moim zdaniem sprzyjały dobrym walkom kierowców. Denny i ja stoczyliśmy niezłą bitwę.”

Pierwszą piątkę uzupełnili Martin Truex Jr, Joey Logano i Kevin Harvick.

Zwycięzca 1. ETAPU: Denny Hamlin

Zwycięzca 2. ETAPU: W strzelaninie na dwóch okrążeniach Brad Keselowski wyprzedził Hamlina na ostatnim kółku i ledwo go pokonał.

Kto miał dobry wyścig: Martin Truex Jr. … Joey Logano ukończył w pierwszej piątce dwa z ostatnich trzech wyścigów, po tym jak w poprzednich 13 wyścigach ukończył tylko jeden … Kevin Harvick zdobył siódme z rzędu miejsce w pierwszej piątce, co jest jego drugą najdłuższą passą … Aric Almirola zajął siódme miejsce, uzyskując dziewiąte z rzędu miejsce w pierwszej dziesiątce, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze … Cole Custer zajął siódme miejsce, uzyskując czwarte miejsce w pierwszej dziesiątce w ostatnich pięciu wyścigach.

Kto miał zły wyścig: Kyle Busch kontynuował swoją passę bez zwycięstwa z powodu mocnego uderzenia w ścianę na Zakręcie 3 na 16 okrążeniu po tym, jak pękła mu prawa opona. To jego trzeci DNF w tym roku i pierwszy w New Hampshire w 29 startach w Pucharze … Erik Jones zajął 24. miejsce po tym, jak otrzymał karę jednego okrążenia za zjazd do boksu poza swoim boksem podczas przerwy na wypadek Buscha … Christopher Bell zajął 28. miejsce po tym, jak spowodował dwie przerwy na wypadek przecięcia opon … Matt Kenseth zajął 37. miejsce po tym, jak spowodował trzy różne przerwy, Ostatnia z nich pojawiła się na 204 okrążeniu, kiedy przeciął oponę i uderzył w ścianę na Zakręcie 3. John Hunter Nemechek zajął 36. miejsce po tym, jak na 88 okrążeń przed końcem mocno uderzył w ścianę na Zakręcie 3.

UWAGA: Szefowi ekipy Clinta Bowyera grozi zawieszenie na jeden wyścig za to, że podczas kontroli po wyścigu w jego samochodzie były dwie niezabezpieczone nakrętki mocujące.

Co dalej: Wyścig pucharowy na Michigan International Speedway, 4:00 ET w sobotę, 8 sierpnia na NBCSN.