No. 5 Ohio State pokonuje Nr 4 Minnesota, 2-1

MINNEAPOLIS, Minn. – Piąta drużyna hokejowa kobiet Ohio State (1-1) podzieliła serię z Nr 4 Minnesota (1-1) w niedzielę dzięki zwycięstwu 2-1 nad Gophers w Ridder Arena w Minneapolis. 4 Minnesotą (1-1) w niedzielę dzięki zwycięstwu 2-1 nad Gophersami w Ridder Arena w Minneapolis.

Gole Buckeyes padły w odstępie niecałych siedmiu minut w pierwszej tercji, kiedy to Liz Schepers i Tatum Skaggs znalazły się w siatce, aby pomóc Ohio State w pokonaniu wczesnego prowadzenia 1-0 Minnesoty. Od tego momentu bramkarka Andrea Braendl i obrona przed nią sprawiły, że przewaga nie została już osiągnięta. Braendli zachowała 25 bramek – 21 w dwóch ostatnich tercjach i 14 w samej trzeciej – i trzy w ostatniej minucie, gdy Gophers grali w przewadze.

„Nasze dziewczyny zawsze stają na wysokości zadania grając z Gophers,” powiedziała trenerka Nadine Muzerall. „Myślę, że każdy z nas pracował na wszystkich cylindrach i robił wszystkie małe rzeczy dobrze. Wspierałyśmy się nawzajem na ławce i w szatni. Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, a w ataku zdobyliśmy bramkę zaraz po tym, jak Gophers ją zdobyli. Myślę, że to pokazało ich charakter. Nie tylko zdobycie prowadzenia, ale także jego utrzymanie, to była dobra ilustracja tego, kim są Buckeyes.”

Minnesota otworzyła wynik meczu zaledwie 3:01 w pierwszej tercji, kiedy to Grace Zumwinskle zdobyła bramkę po asyście Taylor Heise i Anne Cherkowski. Buckeyes odpowiedziały zaledwie 21 sekund później, kiedy to Liz Schepers pokonała bramkarkę Minnesoty Lauren Bench. Asystowały jej Lisa Bruno i Emma Maltais. Dla Schepers, seniorki z Mound, Minn, była to 37. bramka w karierze i 75. punkt w karierze.

Sześć minut później Tatum Skaggs dała Buckeyesom prowadzenie 2-1, gdy wykończyła podanie od Maltais. Była to pierwsza bramka Skaggs w tym roku i 58. w karierze. Maltais zaliczyła tego dnia dwie asysty i ma teraz 144 punkty w karierze, najwięcej wśród aktywnych graczy Ohio State.

Od tego momentu Buckeyes nadal generowali dobre okazje ofensywne, ale nie byli w stanie powiększyć swojego prowadzenia. W całym meczu Ohio State pokonało Minnesotę 35-26 i miało 62 strzały w meczu. Po drugiej stronie lodowiska, Braendli trzymała Gophersów na dystans swoją grą między słupkami, czego ukoronowaniem była bramka w ostatniej minucie meczu, która pozwoliła zachować prowadzenie 2-1.

W ciągu dwóch spotkań weekendowej serii, Buckeyes oddali 71-44 strzały na bramkę Minnesoty, w tym 30-8 w pierwszej tercji. Żadna z drużyn nie była w stanie wykorzystać żadnej z okazji do gry w przewadze w tych dwóch meczach, każdy z nich był 0 na 4.

Ohio State wraca do akcji w następny piątek, 27 listopada, kiedy to otwiera domową część swojego harmonogramu, goszcząc nr 1 Wisconsin na lodowisku OSU. Mecz będzie transmitowany na żywo przez BTN Plus.