7 wskazówek, jak sprawić, by każdy wosk był jak najlepszy

Jeśli Twoja maszynka jest wystarczająco świeża, możesz w zasadzie golić się, gdy Twój zarost jest dowolnej długości. Ale z woskowaniem jest inaczej. Może być bardziej kłopotliwe, aby wosk przetrwał między kolejnymi wizytami, ponieważ zazwyczaj trzeba poczekać, aż włosy osiągną określoną długość, zanim się je wyrwie. Co więc należy robić w ciągu miesiąca pomiędzy kolejnymi depilacjami, aby uniknąć wrastania włosków i powstawania odprysków? Aby się tego dowiedzieć, skontaktowałam się z Lori Nestore, założycielką i dyrektor generalną Berodin Wax oraz współprzewodniczącą Tu’el.

Według Nestore, osiągnięcie najdłuższych i najłagodniejszych rezultatów depilacji woskiem zależy od kilku rzeczy: Unikanie częstych błędów między wizytami i praktykowanie dobrej pielęgnacji w domu. Nic zbyt szalonego. I hej, jeśli masz zamiar przejść przez ból lub dyskomfort związany z woskiem, możesz równie dobrze pomóc w upewnieniu się, że każdy z nich jest najlepszy, prawda? Oczywiście istnieją również sposoby, aby doświadczenie depilacji woskiem było jak najmniej bolesne. Abyś mogła jak najlepiej wykorzystać każdy wosk i nie musiała martwić się o niego przed, w trakcie lub po, oto siedem porad ekspertów, które pozwolą Ci zachować zdrową skórę i sprawią, że każdy wosk będzie działał dłużej pomiędzy kolejnymi wizytami:

Nie sięgaj po maszynkę do golenia

Woskowanie to coś, co musi działać zgodnie z harmonogramem, aby było najbardziej skuteczne. Dlatego Nestore mówi, że ważne jest, aby nigdy nie sięgać po maszynkę do golenia lub pęsetę, aby poprawić makijaż pomiędzy kolejnymi wizytami. Nawet jeśli kuszące może być szybkie poskramianie i przycinanie włosów pomiędzy wizytami, nie tylko spowoduje to nierównomierne wyniki wosku, ale może również doprowadzić do poparzenia maszynką i wrastania włosów.

Regularnie złuszczaj skórę

Courtesy Brand

Spróbuj: Treets Traditions Nourishing Spirits Shea Butter Scrub, $25, Ulta

Szczególnie jeśli masz skłonność do wyprysków i wrastania, kluczem jest praktykowanie regularnego złuszczania, mówi Nestore. Nie potrzebujesz jednak ostrego peelingu. Lekkie złuszczanie między kolejnymi woskami pomoże „uwolnić mieszki włosowe od martwych komórek skóry, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko powstawania pryszczy, a także zachęci włosy do skierowania się ku górze, co pozwoli uniknąć wrastania włosków”. Wypróbuj nawilżający peeling, delikatny złuszczający płyn do mycia ciała, a nawet rękawice złuszczające, aby zachować czystą i gładką skórę.

Spróbuj punktowego zabiegu

Courtesy Brand

Wypróbuj: Tu’el Clear It Blemish Control Gel, 40$, Tu’el

Kuracja przeciwtrądzikowa może również pomóc w utrzymaniu miejsc, w których się depilowałaś, wolnych od nierówności i wyprysków, mówi Nestore. Wypróbuj taki, który pomaga złagodzić podrażnienia, odżywia skórę, leczy obecne wypryski i pomaga zapobiegać powstawaniu nowych.

Zachowaj nawilżenie

Courtesy Brand

Wypróbuj: Cetaphil Moisturizing Cream, $11, Target

Nestore dodaje, że krem nawilżający, który nie zatyka porów, pomoże Twojej skórze wyglądać gładko i zdrowo pomiędzy woskami. Ważne jest jednak, aby używać kremu bezzapachowego, a także bez alkoholu i innych ostrych składników. Nestore wyjaśnia, że tego typu składniki „mogą powodować drobne wysypki, które mogą prowadzić do infekcji lub reakcji alergicznej, pozostawiając czerwone grudki i zabójcze swędzenie”. Nie wspominając o tym, że wrastające włoski trudniej tworzą się na zdrowej, nawilżonej skórze.

Zaplanuj regularne wizyty

Według Nestore ważne jest, aby depilować się „co cztery tygodnie jak w zegarku”, nawet jeśli uważasz, że Twoje włosy jeszcze nie wyrosły wystarczająco. Dzięki temu włosy nabiorą nawyku odrastania i staną się słabsze, więc z czasem woskowanie stanie się łatwiejsze.

Dbaj o regularność w zimie

„Najlepszy czas na rozpoczęcie depilacji woskiem, a także najważniejszy czas na regularność to miesiące zimowe” mówi Nestore. Jeśli praktykujesz regularne usuwanie owłosienia z ciała, możesz być bardziej skłonna pozwolić włosom rosnąć dłużej w zimie, dlatego łatwiej jest osiągnąć dobry punkt wyjścia, gdy jest zimno. A ponieważ regularna depilacja woskiem sprawia, że usuwanie włosów staje się łatwiejsze i z czasem staje się rzadsze, utrzymanie terminów w zimie pomoże ci uniknąć konieczności rozpoczynania depilacji woskiem od zera następnego lata.

Bądź cierpliwa

Jeśli dopiero co zaczęłaś depilację woskiem, jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia pomiędzy wizytami jest cierpliwość. Nestore mówi, że zazwyczaj potrzeba trzech sesji woskowania zanim włosy naprawdę zaczną się układać, dzięki czemu można zachować gładszą i dłuższą skórę. I choć może to być irytujące, że włosy odrastają po wosku bez dotykania ich maszynką lub pęsetą, nie będą one odrastać tak gęste jak kiedyś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *