Chief Keef

Chief Keef
Chief Keef.jpg

Nazwa urodzenia

Keith Cozart

Urodzony

15 sierpnia, 1995 (wiek 25 lat)
Chicago, Illinois, U.S.

Gatunek

Hip-Hop, Drill, Trap

Zawód(y)

Rapper, producent płyt

Lata aktywności

2011-obecnie

Label

Interscope Records (2012-2014)
1017 Brick Squad (2013-obecnie)
Glory Boyz Entertainment (2012-obecnie)
FilmOn Music (2015-obecnie)

Aktorzy stowarzyszeni

Rapperzy – Fredo Santana, Lil Durk, Lil Reese, Kanye West, Tadoe, Blood Money, Ballout, Tray Savage, Trippie Redd, Gucci Mane, Lil Pump, Soulja Boy, Young Jeezy, Lil B, Capo

Producenci – Metro Boomin, Young Chop, Zaytoven,

Keith Cozart (ur. 15 sierpnia 1995 r.), lepiej znany pod pseudonimem scenicznym Chief Keef, to amerykański raper i producent nagrań z Chicago w stanie Illinois. W okresie nastoletnim i podczas pobytu w areszcie domowym, teledyski Keefa spotkały się z uznaniem, a jego rosnąca popularność doprowadziła do krótkiej wojny przetargowej między wytwórniami. Ostatecznie Keef podpisał kontrakt płytowy z Interscope Records, a później z 1017 Brick Squad. Keeef został również dyrektorem generalnym swojej własnej wytwórni Glory Boyz Entertainment, która później przekształciła się w Glo Gang.

Debiutancki album Keefa, Finally Rich, został wydany w 2012 roku i zawierał single „I Don’t Like” i „Love Sosa”. Od momentu osiągnięcia komercyjnej popularności, Keef nadal doświadczał ciągłych problemów prawnych. Pomimo porzucenia go z Interscope pod koniec 2014 roku, Keef kontynuował samodzielne wydawanie mixtape’ów za pośrednictwem swojej wytwórni Glo Gang. Chociaż Keef pierwotnie planował, że to, co stanie się Bang 3, zostanie wydane jako jego drugi album, ówczesny utwór z albumu, „Nobody”, rozwinął się w osobny projekt. Keef wydał Nobody jako pełnowymiarowy album w grudniu 2014 roku, jednocześnie nadal opóźniając często przesuwany Bang 3, który ostatecznie został wydany w 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *