Co to jest strój semi casual?

Uśmiechnięci biznesmeni
Comstock Images/Comstock/Getty Images

Sukienka semi-casual znajduje się o krok powyżej casual i o krok poniżej smart lub business casual w skali dress code. Według Lisy Plancich, redaktorki Etykiety BellaOnline, strój semi-casual oznacza uczucie relaksu i komfortu, bez wyglądania jak ktoś, kto zapomniał przebrać się z piżamy.

Ogólne zasady

Właściwy strój semi-casual będzie się różnił w zależności od lokalizacji geograficznej, wydarzenia i branży. Według BellaOnline, ciemne i neutralne kolory są zawsze bezpiecznymi opcjami. Ładne sandały są odpowiednie na ciepłą pogodę, jak również kapelusze, rękawiczki i płaszcze o krótszej długości na chłodniejszą pogodę.

Sukienka dzienna

Sukienka dzienna dla kobiet może zawierać elementy takie jak sukienka do kolan lub kostek, spodnie khaki, sweter lub pulower z dzianiny i jasne kolorowe wyroby pończosznicze. Kobiety mogą uzupełnić swój strój wzorzystym szalikiem, lub biżuterią jak szpilki lub broszki, według BellaOnline.

Sukienka wieczorowa

Przewodnik po dress code online stwierdza, że podczas wieczornych wydarzeń kobiety mogą nosić spódnice do kolan, starannie wyprasowane bluzki, ciemne garnitury lub khaki, i niskie buty z pompą.

Powiązane artykuły LeafTv

Wskazówki dotyczące tkanin

Podczas gdy tkaniny semi-casual są zazwyczaj gładkie w dotyku, dopuszczalne jest noszenie cieplejszych, teksturowanych tkanin jak sztruks podczas chłodniejszych miesięcy.

Don’ts

Pocenie się, dziurawe dżinsy, koszulki z logo zespołu lub zespołu, duża ilość biżuterii i akcesoriów nigdy nie są odpowiednimi opcjami dla stroju semi-casual.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *