Co warto wiedzieć o sądowych testach narkotykowych w sprawach o opiekę nad dzieckiem

W sprawach o opiekę nad dzieckiem w Houston sąd działa w najlepszym interesie dziecka. Oznacza to, że sąd musi ustalić, czy każdy rodzic jest zdolny do opieki nad swoimi dziećmi. Jeśli rodzic jest oskarżony o nadużywanie narkotyków, lub ma historię nadużywania narkotyków, sąd zleci test na obecność narkotyków.

Aby dowiedzieć się więcej o testach na obecność narkotyków zleconych przez sąd w sprawach o opiekę nad dzieckiem, skontaktuj się z The Alsandor Law Firm. Mamy duże doświadczenie w pracy zarówno z rodzicami, którzy starają się o opiekę nad dzieckiem, jak i tymi, którzy muszą bronić się przed oskarżeniami. Zadzwoń już dziś po pomoc w swojej sprawie.

Kiedy test na narkotyki jest zlecany w sprawie opieki nad dzieckiem?

Sąd zleca test na narkotyki w sprawach opieki nad dzieckiem zazwyczaj występuje, gdy sędzia uważa, że jedno lub oboje rodziców może używać narkotyków. Jeden rodzic może również złożyć wniosek o przeprowadzenie testu narkotykowego drugiego rodzica. Podczas gdy test narkotykowy ma pomóc określić, co jest najlepsze dla dziecka, oskarżony rodzic może walczyć z wnioskiem zęba i paznokci, ponieważ może to prowadzić do utraty praw do opieki nad dzieckiem. Pozytywny wynik testu na obecność narkotyków może doprowadzić do utraty pełnej lub częściowej opieki nad dzieckiem, a nawet do zmian w odwiedzinach.

Surprise Drug Testing in Texas Child Custody Cases

Często test na obecność narkotyków jest wymagany w dniu przesłuchania, aby zaskoczyć osobę, która podaje próbkę. Sądy doskonale zdają sobie sprawę z ludzi, którzy oszukują testy narkotykowe i unikają testowania. Niespodziewany test narkotykowy jest nie tylko powszechny, ale jest legalny w przypadku, gdy sędzia stara się ustalić, co jest najlepsze dla zaangażowanych dzieci.

Jakich testów narkotykowych używa sąd?

Sądy w Teksasie używają testów, które oceniają płyny ustrojowe lub martwe komórki na obecność narkotyków lub powiązanych substancji chemicznych. Następujące rodzaje testów narkotykowych mogą być stosowane:

  • Ślina – Plwocina badanego może być analizowana pod kątem narkotyków lub powiązanych substancji chemicznych. Są one zazwyczaj dokładne, ponieważ są trudne do manipulowania i jest krótki okres wykrywania.
  • Mocz – Być może jeden z najbardziej powszechnych testów narkotykowych, testy moczu mogą być używane do analizy używania narkotyków w ciągu ostatnich kilku dni. Jednak niektóre substancje, a nawet żywność mogą sprawić, że testy te będą niedokładne. Pomimo tego, fałszywe wyniki pozytywne są rzadkie.
  • Włosy – Narkotyki i związane z nimi substancje chemiczne mogą być wykryte we włosach przez długi okres czasu. Jednakże, testy te są zazwyczaj drogie. Mogą one pokazać wzór użycia.
  • Odcinki paznokci – Testy te pokazują wzór użycia w czasie i mogą być bardzo dokładne.

Pozytywne wyniki testów w sprawach opieki nad dzieckiem

Ale pozytywny wynik testu może wpłynąć na opiekę nad dzieckiem i odwiedziny, nie zawsze jest to koniec drogi. Rodzic może odwołać się od ustaleń testu na narkotyki lub poprosić o ponowne badanie w późniejszym terminie. Jednakże, jeśli test narkotykowy okaże się dokładny, to sędzia prawdopodobnie nie przyzna pełnej opieki nad dzieckiem rodzicowi, który testował pozytywnie.

Narkomania rodziców może narazić dzieci na kontakt z nielegalnymi narkotykami, co z kolei może ustawić dzieci na negatywną przyszłość. Może to również zwiększyć ryzyko zaniedbania, podczas gdy rodzic jest zajęty zażywaniem narkotyków. Używanie narkotyków jest często związane z niebezpiecznym środowiskiem domowym, w którym mogą występować negatywne sytuacje i ludzie. Dodatkowo, zażywanie narkotyków jest często związane z inną działalnością przestępczą. Sędzia będzie chciał, aby dzieci unikały tych sytuacji, jeśli jest to w ogóle możliwe.

Odpowiadanie na wniosek o test narkotykowy

Jeśli jeden z rodziców złożył wniosek o nakazane przez sąd testowanie narkotyków w sprawach o opiekę nad dzieckiem, to drugi rodzic, który jest przedmiotem wniosku o testowanie narkotyków powinien odpowiedzieć. Jeśli twój ex złożył wniosek przeciwko tobie, ważne jest, abyś natychmiast odpowiedział na taki wniosek.

Powinieneś stwierdzić, dlaczego nie ma istotnych powodów, aby kontynuować test narkotykowy. Sędzia może rozważyć zarówno wniosek, jak i odpowiedź. W niektórych przypadkach, sędzia może czuć, że jest to konieczne. W innych sytuacjach, sędzia może czuć wnioskujący rodzic jest po prostu próbuje niepotrzebnie naciskać na rodzica odpowiadającego. Adwokat może pomóc w złożeniu wniosku i odpowiedzi, gdy test na narkotyki jest omawiany w sprawie o opiekę nad dzieckiem.

Test pozytywny na trawkę w sprawie o opiekę nad dzieckiem

Mimo że marihuana jest legalna w wielu stanach, nadal jest nielegalna w Teksasie i zgodnie z prawem federalnym. Dlatego też sędzia w Teksasie nie będzie pozytywnie rozpatrywał pozytywnego testu na obecność narkotyków, nawet jeśli jest on pozytywny tylko dla trawki. Najlepszą opcją w przypadku pozytywnego wyniku testu na obecność trawki jest rozpoczęcie programu leczenia i próba utrzymania częściowej opieki nad dziećmi lub ich odwiedzin. Gdy będziesz czysty przez pewien okres czasu, możesz być w stanie odzyskać część swoich praw.

Kontakt z prawnikiem ds. opieki nad dzieckiem z Houston już dziś

Realing with court ordered drug testing in child custody cases is complex and confusing. Aby dowiedzieć się więcej, porozmawiaj z prawnikiem zajmującym się opieką nad dzieckiem w Houston TX. Możemy pomóc Ci ocenić Twoje opcje. Zadzwoń do The Alsandor Law Firm już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *