Czy potrzebuję adwokata, aby uzyskać świadczenia Workers' Compensation?

Czy potrzebujesz adwokata aby reprezentował Cię po wypadku i czy masz roszczenie Workers' Compensation zależy od wielu czynników.

Kiedy potrzebujesz adwokata

Jeśli którykolwiek z poniższych przypadków jest prawdziwy, powinieneś jak najszybciej skontaktować się z adwokatem:

  • Twoje obrażenia w miejscu pracy są na tyle poważne, że wymagają operacji.
  • Twoje obrażenia w miejscu pracy są umiarkowane do poważnych. Jeśli ty i twój lekarz uważacie, że twoje zdrowie nie powróci do stanu sprzed urazu, możesz być uprawniony do uzyskania orzeczenia o „trwałej częściowej niezdolności do pracy”.
  • Uważasz, że nie jesteś już w stanie regularnie pracować w jakimkolwiek zawodzie.
  • Uważasz, że nie możesz wrócić do pracy w obecnym miejscu pracy, ale uważasz, że możesz pracować w jakimś charakterze.
  • Masz znaczną wcześniejszą niepełnosprawność.
  • Chcesz odwołać się od niekorzystnej decyzji podjętej przez pracodawcę, firmę ubezpieczeniową pracodawcy, lub stanowy oddział workers' comp w sprawie Twojego roszczenia o Workers' Compensation.
  • Uważasz, że nie otrzymujesz odpowiednich świadczeń, lub zastanawiasz się czy są dodatkowe świadczenia, które mógłbyś otrzymać.
  • Twoje świadczenia medyczne zostały odrzucone.
  • Twój pracodawca zakwestionował decyzję podjętą przez stanowy oddział workers' compensation.
  • Nie rozumiesz procesu workers' comp i czułbyś się bardziej komfortowo gdyby ekspert reprezentował twoje interesy.

Niezależnie od okoliczności twojego roszczenia workers' compensation, masz prawo do uzyskania adwokata. Jeśli twoje obrażenia są na tyle poważne, że twoje życie będzie trwale zmienione, albo z powodu trwałego uszkodzenia ciała lub zmiany niezdolności do pracy, prawnik workers' com będzie w stanie orędować w twoim imieniu, aby zapewnić, że otrzymasz opiekę medyczną i świadczenia workers' compensation, do których jesteś uprawniony. W dodatku, jeśli twój uraz może trzymać cię od pracy na stałe, prawnik może doradzić ci ofiling dla Social Security renty inwalidzkie, jak również.

Większość stanów offervocational usługi dla osób, które nie są w stanie wrócić do pracy intheir ich poprzednich miejsc pracy z powodu urazu przemysłowego. Adwokat workers’comp może pomóc ci w poruszaniu się po systemie tak, że najprawdopodobniej otrzymasz przekwalifikowanie lub wypłatę pieniężną, aby pomóc ci w uzyskaniu alternatywnego zatrudnienia.

Jeśli jakikolwiek aspekt twojego roszczenia jest w sporze z twoim pracodawcą lub firmą ubezpieczeniową twojego pracodawcy, ważne jest abyś uzyskał adwokata. W wielu stanach, proces sporu jest wysoce legalny, zawiera skomplikowane zasady prawne i procedury. Jeśli nie zatrudnisz adwokata, który będzie reprezentował twoje interesy w tym procesie, będziesz w niekorzystnej sytuacji.

Wnioskuj o bezpłatną konsultację

Większość adwokatów specjalizujących się w odszkodowaniach pracowniczych da ci bezpłatną konsultację, zazwyczaj trwającą od trzydziestu do czterdziestu minut, aby sprawdzić twoje roszczenie i ocenić czy potrzebujesz adwokata. Adwokat powinien być szczery, jeśli chodzi o Twoją potrzebę reprezentacji prawnej i Twoje szanse na sukces, jeśli rozważasz odwołanie się od niekorzystnej decyzji. Adwokat może pomóc ci zdecydować, czy potrzebujesz reprezentacji. I w rzeczywistości, jeśli twoja sprawa jest dość drobna, adwokat może powiedzieć ci, że on lub ona nie jest zainteresowany w podejmowaniu sprawy.

Jeden ważny element do zauważenia: zazwyczaj, adwokaci workers' compensation będą reprezentować cię na zasadzie warunkowej. Oznacza to, że adwokat weźmie część świadczeń workers' compbenefits, które otrzymasz w wyniku reprezentacji adwokata, ale jeśli nie wygrasz żadnych świadczeń, nie będziesz nic winien adwokatowi.

Porozmawianie z adwokatem wcześniej, a nie później, może zapewnić, że Twoje roszczenie jest na właściwej drodze od początku. Jest to łatwiejsze dla adwokata, aby gatherevidence i popchnąć roszczenia w dobrym kierunku wcześnie w roszczenia, zamiast nadrobić zaległości, jeśli roszczenie jest już w sporze.

Myślisz, że potrzebujesz prawnika? Kliknij tutaj, aby skonsultować się z lokalnymi prawnikami workers compensation.

Gdy nie potrzebujesz adwokata

Jeśli twoje obrażenia w miejscu pracy są stosunkowo niewielkie, spodziewasz się, że wrócisz do pracy w obecnym miejscu pracy po kilku dniach lub tygodniach rekonwalescencji, i nie spodziewasz się, że obrażenia w miejscu pracy spowodują trwałą utratę funkcji cielesnych, możesz nie potrzebować zatrudniać adwokata.

Na przykład, jeżeli doznałeś nieskomplikowanego złamania ręki w pracy, a firma ubezpieczeniowa zapłaciła twoje rachunki medyczne i tygodniowy zasiłek za czas, kiedy byłeś poza pracą, a teraz twój lekarz zwolnił cię do pracy bez ograniczeń i czujesz się całkowicie wyleczony, prawdopodobnie nie musisz kontaktować się z adwokatem. Ale jeśli nie czujesz, że jesteś całkowicie wyleczony, lub nie czujesz się komfortowo podpisując ugodę z firmą ubezpieczeniową workers' comp (która prawdopodobnie będzie wymagała od ciebie zrzeczenia się jakichkolwiek przyszłych praw do odszkodowania lub opieki medycznej za twój uraz), powinieneś umówić się na bezpłatną konsultację z adwokatem workers' comp.

Zdobądź informacje: Dowiedz się więcej o roszczeniach workers' compensation.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *