Elder Scrolls Online: 10 najlepszych smoczych rycerzy, ranking (na 2020 rok)

Niewiele gier oferuje tyle wolności, co The Elder Scrolls. Te wielkie sandboxy są trudne do odtworzenia przez każdą grę spoza Bethesdy. MMO są również znane z tego stopnia wolności, dlatego Zenimax nie miał wątpliwości, że stworzy MMO Elder Scrolls.

The Elder Scrolls Online, znane jako ESO, jest jednym z najbardziej solidnych MMO dostępnych. Szeroki wachlarz questów i buildów sprawia, że trudno ją pokonać. Każda klasa może pełnić dowolną rolę, czego doskonałym przykładem jest Dragonknights. Smoczy rycerze są tego świetnym przykładem. Ta ciężko pracująca na czołgach klasa jest również dobrze przystosowana do leczenia i zadawania obrażeń. Oto 10 świetnych buildów Smoczego Rycerza, które powinieneś wypróbować w The Elder Scrolls Online. Ta lista nie jest w żadnej konkretnej kolejności. Wyrazy uznania dla AlcastHQ za ich niesamowite przewodniki ESO dla PvE i PvP.

10 PvE MagDK

https://ninja614.com/magicka-dk-pvp-for-bgs-balrog/
Via: ninja614.com

Magiczni Rycerze Smoków są jednym z najbardziej unikalnych archetypów w The Elder Scrolls Online, wykorzystując większość umiejętności klasowych w swojej rotacji, aby naprawdę spełnić fantazję o potędze piromanty.

Istnieje wiele wariantów MagDK dla PvE, ale jeden z najpopularniejszych dla zawartości PvE polega na użyciu Połyskującego Bicza jako spamu. Używanie Burning Embers, Flames of Oblivion i Engulfing Flames na przednim pasku może pomóc w osiągnięciu 3 stacków Seething Fury. Jeśli chodzi o ekwipunek, najlepsze są False God’s Devotion dla podtrzymania, Mother’s Sorrow dla ogromnego wzrostu Spell Critical oraz Zaans dla jego świetnego ognistego DoT (obrażenia w czasie), który pojawia się często. Sprawdź AlcastHQ’s „Valakas” build guide dla więcej opcji budowy i przydziału statystyk.

9 PvE TankDK

https://fextralife.com/eso-dragonknight-tank-build-immortal-dragon/
Via: Fextralife

Niewiele klas jest tak dobrze przystosowanych do tankowania jak Smoczy Rycerze. Ich pasywy i umiejętności są naturalnie przystosowane do przyjmowania dużej ilości kar.

Zabijanie celów będzie twoim chlebem powszednim jako tanka, więc zawsze powinieneś mieć w pogotowiu Pancerz Przebicia i Wewnętrzny Szał, aby skierować uwagę wroga na siebie. Aby pozostać przy życiu, użyj Ingeous Shield i Zielonej Smoczej Krwi – to podstawowe umiejętności Smoczego Rycerza, które sprawią, że będziesz niemal nie do zabicia. Jeśli walka stanie się wyjątkowo trudna, użyj Łuski Magmy, aby ograniczyć obrażenia zadawane przy każdym trafieniu. Jednak przez większość czasu powinieneś używać Agresywnego Rogu jako superumiejętności, aby zapewnić ogromne zwiększenie obrażeń i wytrzymałości twojej grupy. Zestawy zależą od potrzeb twojej grupy, ale najczęściej wybierane są Ebon Armory, Claw of Yolnahkriin i Plague Doctor dla nowszych postaci. AlcastHQ zagłębia się w ten poradnik bardziej szczegółowo.

8 StamDK

Zabudowa „Jadu” AlcastHQ jest świetną opcją dla fanów walki wręcz. Tak jak Smoczy Rycerze Magiki dominują na polu bitwy ogniem, tak Smoczy Rycerze Wytrzymałości używają trucizny i broni, aby zniszczyć hordy wrogów.

Trujące DoT pochodzą głównie z Jadowitego Pazura i Oddechu Toksyczności. Kamienny Olbrzym jest świetnym spamerem dla tego builda, ponieważ osłabia cele z każdym kolejnym rzutem. Gdy napotkasz skupiska przeciwników, Endless Hail na tylnym pasku i Whirling Blades na przednim pasku są najlepsze do szybkiego załatwienia wrogów. Najlepszymi zestawami dla tego builda są Broń Relequena, Ząb Lokkestiiza oraz Widmowa Płaszcz dla odporności na obrażenia w trakcie walki.

7 VampDK

Rozszerzenie Greymoor wprowadziło ogromne zmiany w drzewkach umiejętności Wampirów i Wilkołaków. Wampiry są prawdopodobnie bardziej niszowe niż kiedykolwiek wcześniej, ale to nie znaczy, że nie mogą być potężne dla niektórych buildów.

MagDK powinni rozważyć zostanie Wampirem dla kilku swoich pasywów i umiejętności. Przede wszystkim, Krew za Krew jest wyjątkowo silną umiejętnością spammable, która w większości sytuacji przewyższa Molten Whip. Aby to zadziałało, będziesz potrzebował ciągłego leczenia, więc rozważ użycie Kauteryzacji na tylnym pasku, aby Krew dla Krwi cię nie zabiła. Skup się na maksymalizacji statystyki Magiki oraz poprawieniu statystyk obrażeń bezpośrednich i penetracji za pomocą Punktów Czempionów. Rasa nie ma znaczenia, ale Breton jest świetnym wyborem, jeżeli zwiększony koszt umiejętności Wampira sprawia, że rotacja jest trudna do opanowania. Poza tym, przeczytaj poradnik AlcastHQ dotyczący MagDK, aby poznać rotacje i optymalny wybór ekwipunku.

6 Elf Bane MagDK

https://www.youtube.com/watch?v=6wyeQDjPFHU
Via: Boone (YouTube)

Przedmioty zestawu są kluczową częścią każdego buildu w ESO, dając potężne warunkowe buffy, które mogą uczynić lub złamać build. Podczas gdy większość buildów ma wiele opcji dla zestawów, MagDK mają jedne z najbardziej interesujących opcji.

Jednym z takich buildów jest użycie zestawu zbroi Elf Bane Overworld Armor, który zwiększa czas działania umiejętności fire DoT o 5 sekund. Elf Bane został wprawdzie zneutralizowany, aby nie współdziałać z Zaanem w Greymoor, ale Elf Bane nadal działa na prawie wszystkie umiejętności MagDK i nie-ogniowe zestawy potworów. Twoje główne DoT, takie jak Engulfing Flames i Flames of Oblivion powinny znajdować się na tylnym pasku, podczas gdy na przednim znajdują się umiejętności, które można spamować i mają krótszy czas działania. Damage over time jest królem, więc używanie Grothdarr i ulepszanie Thaumaturge Champion Point node są fantastycznymi wyborami, aby pozostać konkurencyjnym z innymi klasami.

5 HealerDK

https://deltiasgaming.com/eso-dragonknight-healer-build/
Via: Deltia’s Gaming

Uzdrowiciele Smoczego Rycerza są rzadkością w ESO, mimo ich przydatności. Może nie są tak dobrzy w uzdrawianiu jak Templariusze, ale każda klasa może spełnić praktycznie każdą rolę przy odpowiednim buildzie. Ten konkretny build został przetestowany na najtrudniejszych poziomach zawartości przez AlcastHQ i jest szczegółowo opisany w dalszej części tego poradnika.

Oczywiście, umiejętności laski przywracania powinny być używane do częstego uzdrawiania i przyznawania zasobów Twojej drużynie. Jeśli chodzi o umiejętności Rycerza Smoka, to Obsydianowy Odłamek, Kauteryzacja i Cinder Burza są fantastyczne dla tego builda, ponieważ dają one silne pasywne uzdrowienia, jednocześnie utrudniając wrogom walkę. Jak w przypadku większości buildów leczących, gracze powinni zwracać uwagę na Hollowfang Thirst, Sentinel of Rkugamz, Vestment of Olorime lub Kagrenac’s Hope.

4 PvP StamDK

https://deltiasgaming.com/2014/09/25/dragonguard-dragonknight-pvp-tank/
Via: Deltia’s Gaming

Walka z innymi graczami to zupełnie inna gra niż walka z wrogim AI w każdej grze, ESO nie jest tu wyjątkiem. Skupienie się na pozycjonowaniu i obrażeniach od rozerwania to kluczowe elementy, aby uzyskać jak najwięcej z każdej struktury PvP.

Władcy Smoczej Wytrzymałości powinni używać miecza i tarczy jako jednej ze swoich broni, ze względu na świetną obronę i superumiejętność Odpędzania Zaklęć. Dwie ręce na tylnym pasku są fantastyczne do nakładania obrażeń na przeciwników. Nie ma bezpośredniej rotacji jak w przypadku większości buildów PvE, ponieważ walka z ludzkimi graczami jest o wiele bardziej nieprzewidywalna, więc najlepszym sposobem na poprawę tego builda jest praktyka. Ten poradnik zawiera kilka świetnych wskazówek, jak poprawić swoje rotacje.

3 PvP MagDK

https://www.youtube.com/watch?v=iwOn1ceWh00
Via: Akinos PvP (YouTube)

Ponieważ rotacje są o wiele trudniejsze do wyciągnięcia w Cyrodiil lub Battlegrounds, przydatność samoleczenia i buffów staje się o wiele ważniejsza dla każdego builda PvP.

MagDK mogą używać kilku potężnych umiejętności defensywnych w PvP, takich jak Cauterize i Volatile Armor. Używanie laski przywracania jako dodatkowej broni jest świetnym pomysłem, ponieważ posiada ona potężne zdolności leczące skalujące Magikę. Poza utrzymaniem się przy życiu, postaraj się ogłuszyć cel za pomocą Fossilize, a następnie ukarać go za pomocą Flame Lash i Burning Embers. Shacklebreaker i Bright-Throat’s Boast są trudne do pokonania przy użyciu tego builda.

2 Wilkołak Rycerz Smoków

Tankowanie jest już jedną z najmocniejszych stron Rycerza Smoka, ale Wilkołaki podnoszą tę kwestię jeszcze bardziej. Ponieważ korzystasz ze swoich pasywów, gdy jesteś w formie Wilkołaka, masz dostęp do ulepszonych osłabień i niesamowitej odnowy zasobów, gdy używasz superumiejętności.

Wybieraj morfy, które cię leczą i dają buffy, przy czym najlepsze są Berserker Wilkołaka i Wściekłość Hircyna. Zachowaj zdrowie i wytrzymałość dzięki wrodzonemu efektowi „Life Leech” przy niektórych umiejętnościach oraz dzięki ciężkim atakom. Arms of Relequen i Tzogvin’s Warband są niesamowicie silne, gdy jesteś Wilkołakiem, co czyni ten build idealnym dla StamDKów, którzy chcą urozmaicić walkę. Dla innych buildów Wilkołaka, sprawdź poradnik AlchastHQ o Wilkołakach.

1 Solo MagDK

https://www.youtube.com/watch?v=OlEhR5ljR1c
Via: 呂輝鴻 (YouTube)

Nie każdy build musi być w grupie aby był optymalny. Czasami gra solo jest najlepszym sposobem na doświadczenie wszystkiego, co ESO ma do zaoferowania w swoich misjach i historii. Na szczęście, solowy build MagDK AlcastHQ jest jednym z najlepszych.

Wrodzone leczenie w większości umiejętności MagDK sprawia, że są one świetną opcją dla zawartości solo. Ten setup jest podobny do builda PvE MagDK, z tą różnicą, że gracze powinni używać Harness Magicka i Cauterize, aby utrzymać postać przy życiu. Zestawy są zależne od preferencji, a False God’s Devotion jest jednym z najlepszych. Jeżeli jednak zdecydujesz się na grę solo, rozważ użycie zestawu Iceheart Monster Set ze względu na jego niesamowicie silną tarczę absorpcyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *