How to Spot Chimney Leaks

Nic innego nie może się równać z uczuciem ciepłego ognia podczas miesięcy zimowych. Podczas konserwacji komina możesz napotkać problemy, takie jak przecieki kominowe. Przecieki kominowe są częstym zjawiskiem i istnieje wiele powodów, dla których Twój komin może przeciekać.

Ważne jest, aby złapać każdy przeciek kominowy wcześnie, aby nie przerodził się on w coś gorszego na drodze. Prześledzimy niektóre z najczęstszych przyczyn przecieków kominowych i jak możesz je naprawić, abyś mógł cieszyć się swoim kominkiem jesienią i zimą.

Brak osłony na szczycie komina

Jedną z największych przyczyn przecieków kominowych jest brak osłony na szczycie komina. Bez osłony, korony, czapki lub tłumika, Twój komin nie ma możliwości zabezpieczenia przed przedostawaniem się do niego deszczu i śniegu.

Nie tylko wilgoć może dostać się do komina bez osłony, ale również ptaki i inne zwierzęta mają wolną drogę do Twojego domu. Jeśli komin zostanie zatkany przez wilgoć i inne zanieczyszczenia, dym może przedostać się z powrotem do Twojego domu. Dym i tlenek węgla mogą szybko przejąć kontrolę nad domem, co jak wszyscy wiemy jest bardzo niebezpieczne.

Niezależnie od tego czy potrzebujesz osłony, korony czy tłumika, możesz skontaktować się z nami w sprawie dowolnej osłony kominowej od ekspertów kominiarskich Chicagoland, aby zatrzymać przecieki kominowe.

Uszkodzona korona lub osłona kominowa

Inną bardzo częstą przyczyną przecieków kominowych jest uszkodzona lub pęknięta korona lub osłona kominowa. Korona komina to betonowa płyta na szczycie, która chroni komin przed warunkami atmosferycznymi.

Z czasem beton może stać się kruchy i pękać z powodu nadmiernej ilości wilgoci i zmian temperatury, których doświadcza – szczególnie w rejonie Chicagoland.

Naprawa przecieków kominowych spowodowanych przez uszkodzoną koronę komina może być wykonana poprzez wypełnienie pęknięć lub całkowitą wymianę korony.

Osłony kominowe znajdują się na kominach prefabrykowanych lub budowanych fabrycznie. Jeśli w Twoim domu nadal znajduje się oryginalna osłona, najprawdopodobniej jest ona wykonana ze stali ocynkowanej, która z czasem może rdzewieć i pękać.

W takim przypadku należy ją jak najszybciej wymienić na osłonę ze stali nierdzewnej, miedzi lub aluminium, aby mieć pewność, że już nigdy nie zardzewieje.

Zużyte połączenia cegieł i zaprawy

Prawdopodobnie najbardziej narażonym na uszkodzenia obszarem komina są połączenia cegieł i zaprawy, które poddawane są dużym obciążeniom wynikającym z nadmiernej ekspozycji na warunki atmosferyczne. Jeśli zauważysz, że woda przecieka przez komin, ale wiesz, że wszystko inne jest w dobrym stanie, to najprawdopodobniej winowajcą są spoiny ceglane i murarskie.

Musisz je naprawić tak szybko, jak to możliwe, ponieważ jeśli przecieki będą się powtarzać, integralność strukturalna komina jest zagrożona. Obróbka komina i hydroizolacja sprawią, że połączenia zaprawy powrócą do stanu pierwotnego, a komin będzie wolny od wilgoci.

Wadliwa obróbka blacharska

Obróbka blacharska komina to obszar, w którym komin przechodzi przez dach lub znajduje się blisko dachu i zapobiega przedostawaniu się wilgoci i innych zanieczyszczeń pomiędzy komin a dach.

Obróbka blacharska jest zazwyczaj aluminiowa i jest uszczelniona smołą lub innym wodoodpornym uszczelniaczem. Z biegiem czasu uszczelniacz może ulec erozji i stworzyć wejście dla wody.

Ważne jest, aby od razu naprawić uszkodzoną obróbkę blacharską, ponieważ zarówno dach, jak i dom są zagrożone uszkodzeniem przez wodę, jeśli się o nie nie zadba. Kiedy naprawisz swoją obróbkę blacharską, ważne jest, aby była ona wodoodporna, aby mogła pozostać nienaruszona przez wiele lat.

Kondensacja w kominie

Jednym z rzadszych przypadków przecieków kominowych jest kondensacja budująca się wewnątrz i powodująca przeciek. Przecieki kominowe spowodowane kondensacją zdarzają się, gdy komin został przebudowany z opalanego drewnem na opalany gazem i nie jest wyposażony w odpowiednią wkładkę.

Kominki gazowe wydzielają spaliny zawierające wilgoć z powodu niższych temperatur i jeśli nie zainstalowano odpowiedniej wkładki, wilgoć może się gromadzić i przesączać przez ściany komina.

Aby temu zapobiec, jeśli masz kominek gazowy lub niedawno wprowadziłeś się do domu z kominkiem gazowym, upewnij się, że zainstalowano odpowiednią wkładkę. Jeśli nie jesteś pewien jak to sprawdzić, inspekcja kominowa odpowie na wszystkie twoje pytania.

Get Rid of Chimney Leaks Once and For All

Gdy na zewnątrz jest zimno, chcesz cieszyć się ciepłem i komfortem swojego kominka. Ostatnią rzeczą jaką chcesz, aby się stało jest odkrycie, że masz nieszczelność komina i nie możesz korzystać z kominka, kiedy najbardziej tego chcesz.

Nieszczelności komina mogą zdarzyć się na wiele sposobów, w tym uszkodzone osłony kominowe, zużyte połączenia cegieł i zaprawy lub słabe obróbki blacharskie.

Cokolwiek to jest, możesz liczyć na Vertical Chimney Care, aby przywrócić komin do właściwego stanu roboczego. Jeśli wiesz dokładnie, gdzie występuje nieszczelność komina, możemy ją naprawić. Jeśli nie jesteś pewien, przeprowadzimy inspekcję komina, aby znaleźć przeciek.

Od ponad 30 lat cieszymy się zaufaniem w całym regionie Chicagoland we wszystkich sprawach związanych z kominami. Możesz nam zaufać, aby zatrzymać wyciek z komina, abyś mógł cieszyć się swoim kominkiem w komfortowych warunkach. Skontaktuj się z nami w sprawie Twojego następnego projektu kominowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *