Indie88

Smutno mi, gdy pomyślę, że są na tym świecie ludzie, którzy nie wiedzą jak gwizdać. Oznacza to, że nigdy nie poczuli satysfakcji z gwizdania razem z piosenką. Oto 10 piosenek, w których można usłyszeć bardzo ładne gwizdanie.

Peter Bjorn and John – „Young Folks”: Podczas nagrywania, początkowo umieścili gwizdanie jako znacznik, który miał być zastąpiony innym instrumentem później, aż zdali sobie sprawę, że działa idealnie. Nie wiem, czy kiedykolwiek zauważyliście, ale to całkiem sporo „Oriental Riff” w zwolnionym tempie.

Edward Sharpe and the Magnetic Zeros – „Home”: Edward Sharpe and the Magnetic Zeros pozwolili odejść Jade z zespołu, mam nadzieję, że to nie ona robi gwizdanie w tej piosence, bo to mój ulubiony fragment.

Born Ruffians – „Needle”: W tej piosence normalnie nie ma gwizdania, ale kiedy Luke Lalonde wykonał akustyczną wersję w The Collective Arts Black Box, dodał trochę czegoś specjalnego swoim otworem na usta.

Fitz and the Tantrums – „The Walker”: To piosenka o jednym z tych ludzi, którzy obsesyjnie, codziennie godzinami spacerują po okolicy. Gwizdanie jest bardzo odpowiednią czynnością do wykonywania podczas spaceru.

Bobby McFerrin – „Don’t Worry Be Happy”: Muzyczny dowód na to, jak gwizdanie poprawia samopoczucie.

Beck – „Sissyneck”: Myślę, że Beck mógł zatrudnić doświadczonego gwizdka do tego intro, bo brzmi ono w dość zaawansowany sposób.

Foster the People – „Pumped Up Kicks”: Mark Foster twierdzi, że napisał i nagrał tę piosenkę w 5 godzin. Część z gwizdaniem zajęła mu 4,5 godziny, by dobrze ją wykonać.

The Black Keys – „Tighten Up”: To jedyna piosenka na tej liście, która zajęła 1. miejsce na wielu listach przebojów w wielu krajach. Znalazła się na szczycie zarówno alternatywnej, jak i rockowej listy przebojów w Kanadzie i USA w latach 2010/11.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *