Jak długo trwa uzyskanie licencji CDL?

Jeśli rozważasz karierę jako kierowca ciężarówki, kurs szkoleniowy może być doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Kurs szkoleniowy dla kierowców ciężarówek powinien przygotować Cię do państwowego egzaminu licencyjnego, który kierowcy muszą zdać przed uzyskaniem komercyjnego prawa jazdy (CDL). W Midwest Technical Institute (MTI), kurs szkoleniowy CDL można ukończyć w ciągu zaledwie 20 dni.

Skąd wiesz, czy licencja CDL jest dla Ciebie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest licencja CDL?

CDL to komercyjne prawo jazdy. Ta dokumentacja jest często określana jako licencja CDL, chociaż ta terminologia może wydawać się zbędna. Licencja CDL jest niezbędna do pracy w przemyśle ciężarowym, który obejmuje prace wymagające prowadzenia któregokolwiek z następujących pojazdów:

 • Ciężkie ciężarówki: Pojazdy jednobryłowe o masie brutto ładunku i personelu przekraczającej 26 000 funtów.
 • Ciągniki siodłowe: Pojazdy ciągnące jedną lub więcej przyczep, takie jak półciężarówki, o masie brutto powyżej 26 000 funtów.
 • Pojazdy HAZMAT: Pojazdy te transportują materiały niebezpieczne.
 • Autobusy lub inne pojazdy do przewozu ludzi: Pojazdy te transportują wielu pasażerów wzdłuż trasy transportowej.

Interesuje Cię zostanie zawodowym kierowcą ciężarówki? Dowiedz się więcej o Kursie Szkoleniowym MTI CDL lub naszym bardziej wszechstronnym Programie Profesjonalnej Jazdy Ciężarówką.

Jakie są korzyści z uzyskania licencji CDL?

Uzyskanie licencji CDL może prowadzić do możliwości wolności zawodowej.

 • Kurs Szkoleniowy MTI CDL został zaprojektowany jako szybka ścieżka do uzyskania licencji CDL. Kurs CDL w MTI trwa tylko 20 dni i składa się z 168 godzin. Dla dogłębnego szkolenia kierowców ciężarówek, oferujemy również 20-tygodniowy program Professional Truck Driving Program.
 • Trucking jest branżą o dużym zapotrzebowaniu. Według American Trucking Associations, kierowcy CDL przewożą ponad 70% wszystkich ładunków w USA. Kierowcy ciężarówek z licencjami CDL pomagają dostarczać towary handlowe, takie jak artykuły spożywcze i benzyna do firm w całych Stanach Zjednoczonych.
 • Kierowcy ciężarówek otrzymują konkurencyjne wynagrodzenie i świadczenia. Wraz z rozwojem usług dostawczych, przemysł ciężarowy stanowi agresywne środowisko dla kierowców. Podczas gdy płace regionalne mogą się różnić, mediana rocznego wynagrodzenia dla kierowców ciężkich ciężarówek i ciągników siodłowych wynosiła 42 480 USD w maju 2017 r.
 • Kierowcy ciężarówek nie utknęli w biurze lub magazynie przez cały dzień. Licencja CDL może przedstawić możliwość podróżowania po kraju, pozwalając kierowcom być w ruchu, zamiast przyklejonych do krzesła biurka.

Zdeterminowany, aby uzyskać licencję CDL? Przeczytaj o kursie szkoleniowym MTI CDL.

Jakie czynniki wpływają na całkowity czas potrzebny do uzyskania licencji CDL?

Poza nauką, która jest wymagana do uzyskania licencji CDL, istnieje kilka innych czynników do rozważenia:

 • Typ klasy licencji: Kurs szkoleniowy CDL w MTI zapewnia informacje niezbędne do uzyskania licencji CDL A.
 • Wymagana liczba godzin jazdy: Godziny jazdy za kółkiem wymagane do uzyskania licencji różnią się w zależności od stanu. Możesz sprawdzić, ile godzin twój stan wymaga tutaj
 • Dodatkowe uprawnienia: Dla konkretnych pojazdów, takich jak autobusy i cysterny, trzeba będzie dodatkowe uprawnienia uzupełniające poza licencją na prowadzenie pojazdu. Te uprawnienia mogą wymagać szkolenia i testowania.

Masz pytania dotyczące zostania kierowcą ciężarówki? Sprawdź opcje szkolenia MTI dla kierowców ciężarówek.

Kurs i wymagania DMV aby uzyskać licencję CDL

Aby uzyskać licencję CDL, musisz mieć aktualne prawo jazdy i komercyjne pozwolenie na naukę (CLP). Następujące kroki mogą być wymagane do uzyskania CLP:

 • Podaj swój numer ubezpieczenia społecznego i wypełnij stanowe prześwietlenie. Wymagana będzie identyfikacja. Akceptowane formy identyfikacji różnią się w zależności od stanu, ale mogą obejmować kartę ubezpieczenia społecznego, Medicare ID, aktualną licencję państwową lub ID, ID wojskowe lub paszport.
 • Przedstaw dowód zamieszkania w postaci rachunku za media, wyciągu bankowego lub innego dokumentu.
 • Podejmij i zdaj test wzroku i badanie lekarskie.

Po uzyskaniu CLP, jest 14-dniowy okres oczekiwania przed przystąpieniem do testu umiejętności drogowych CDL. W tym okresie, musisz wypełnić swój stan wymaganych godzin jazdy i wykonać kroki wyszczególnione poniżej.

 • Podejmij i zdaj Test Wiedzy CDL, który testuje wiedzę kierowcy na temat bezpieczeństwa, umiejętności i przepisów.
 • Pomyślnie zakończ kontrolę pojazdu przed podróżą.
 • Po zdaniu kontroli pojazdu, musisz pomyślnie ukończyć Test Umiejętności Drogowych. Wymaga to, aby zapewnić swój własny pojazd do wykorzystania do testowania.
 • Przedstawić 10-letnią historię jazdy. Jeśli masz licencję w innych jurysdykcjach lub stanach poza gdzie dostajesz swoją licencję, trzeba będzie złożyć historię z tych obszarów, jak również.

Po poprzednich krokach są pomyślnie zakończone, złożyć wniosek i zapłacić niezbędne opłaty, które różnią się w zależności od stanu. Kliknij tutaj, aby uzyskać kompleksową listę i podział wymagań i czego się spodziewać na egzaminie licencyjnym CDL w twoim stanie.

Jak MTI pomaga ci uzyskać licencję CDL

Kurs szkoleniowy CDL w Midwest Technical Institute przygotowuje studentów do pracy na poziomie podstawowym w przemyśle ciężarowym poprzez teorię i praktyczne doświadczenie. Będziesz miał możliwość nauczenia się wszystkich niezbędnych umiejętności, które pomogą Ci przygotować się do przejścia przez stanowe wymagania licencyjne CDL.

Program kursu szkoleniowego CDL obejmuje przepisy stanowe, bezpieczeństwo kierowcy, manewry awaryjne, jak zaczepić i odczepić przyczepę ciągnika i wiele innych. Skontaktuj się z naszym zespołem przyjęć już dziś, aby dowiedzieć się więcej o kursie szkoleniowym CDL i bardziej intensywnym programie Professional Truck Driving Program.

Źródła

https://www.bls.gov/ooh/transportation-and-material-moving/heavy-and-tractor-trailer-truck-drivers.htm#tab-1http://www.trucking.org/News_and_Information_Reports_Industry_Data.aspxhttps://www.dmv.org/drivers-training.phphttps://www.dmv.org/cdl-federal-requirements.php

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *