Jak dezynfekować srebrne kolczyki? – e&e Biżuteria

Powinnaś dezynfekować swoje srebrne kolczyki niezależnie od tego, z czego są wykonane. Jest to nie tylko ważne dla zachowania jakości biżuterii, ale również dla czystości Twoich uszu. Brud i brud mogą łatwo uwięzić się w otworach Twoich uszu i musisz upewnić się, że regularnie je czyścisz, aby mieć pewność, że pozbędziesz się tych zanieczyszczeń. Regularne czyszczenie Twoich srebrnych kolczyków sprawi, że będą one trwałe i zachowają swój doskonały wygląd i samopoczucie.

Istnieje kilka sposobów na to, jak możesz zdezynfekować swoje srebrne kolczyki.

  1. Użyj nadtlenku wodoru: Zanim zaczniesz czyścić swoje kolczyki umyj ręce, aby nie przenieść żadnych dodatkowych zanieczyszczeń na kolczyki. Upewnij się, że myjesz ręce przez co najmniej 20 sekund, czyszcząc przestrzenie między palcami. Zanim zaczniesz, osusz swoje ręce czystą ściereczką. Użyj nadtlenku wodoru do namoczenia kulki waty. Nadtlenek wodoru jest świetny z dwóch powodów, zabija bakterie, ale także sprawia, że Twoje kolczyki znów błyszczą. Upewnij się, że naprawdę nasyciłeś wacik. Kiedy Twoja wata jest już odpowiednio nasycona nadtlenkiem wodoru, nałóż ją na kolczyk. Dostań wacik do wszystkich zakamarków kolczyka, ważne jest, aby to zrobić, jeśli projekt kolczyka jest skomplikowany. Jeśli czyścisz srebrne kolczyki w kształcie obręczy, upewnij się, że czyścisz całą obręcz po obu stronach. Nie spiesz się z tym procesem, spędź kilka minut na czyszczeniu każdego kolczyka, dodaj więcej wody utlenionej jeśli potrzebujesz. Kiedy już je wyczyścisz, wypłucz kolczyki w misce z wodą. Możesz również całkowicie zanurzyć kolczyki w wodzie utlenionej na 5-10 minut. Pozwoli to na pozbycie się wszelkich włókien lub bawełny, które zaczepiły się o kolczyki. Pamiętaj, aby następnie dokładnie wypłukać kolczyki. Kiedy już je umyjesz i wypłuczesz, pozostaw je na suchej, czystej szmatce do wyschnięcia. Kiedy będą już całkowicie suche możesz je nosić lub założyć.
  2. Umyj swoje srebrne kolczyki gorącą wodą. Jeśli używasz tej metody, nadal musisz zacząć od dokładnego umycia rąk wodą z mydłem. Upewnij się, że są one suche zanim zaczniesz czyścić swoje kolczyki. Zagotuj wodę na kuchence lub w mikrofalówce. Jest to łatwa metoda, jeśli musisz wyczyścić swoje kolczyki, ale nie masz nadtlenku wodoru. Jeżeli czyścisz tylko jedną parę kolczyków możesz zagotować wodę w kubku. Po zagotowaniu wody wrzuć kolczyki do wody i pozwól im tam pozostać przez maksymalnie 20 minut. Daje to gorącej wodzie czas na zabicie zarazków i rozluźnienie wszelkich zabrudzeń. Kiedy minie 20 minut, wyjmij kolczyki używając łyżki i zacznij szorować je czystą szczoteczką do zębów. Możesz zwilżyć szczoteczkę ciepłą wodą zanim zaczniesz ją szorować. Szczotkowanie pomoże Ci usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które pozostały. Gdy już naprawdę dobrze je wyszorujesz, wypłucz je w ciepłej wodzie. Umieść je na suchym, czystym ręczniku lub ściereczce do wyschnięcia. Jeśli są bardzo mokre, możesz je wytrzeć, aby usunąć nadmiar wody.
  3. Głębokie czyszczenie srebrnych kolczyków za pomocą sody oczyszczonej. Jest to kolejna metoda czyszczenia kolczyków i jest to dobry sposób, aby pomóc im utrzymać ich blask. Z tą metodą zaczynasz od wyłożenia szklanego naczynia do pieczenia folią cynową, upewnij się, że błyszcząca strona jest skierowana do góry. Umieść wszystkie kolczyki, które chcesz wyczyścić na swojej tacy i napełnij ją ciepłą wodą tak, aby kolczyki były całkowicie zanurzone. Następnie musisz posypać kolczyki sodą oczyszczoną, aż zaczniesz widzieć tworzące się bąbelki. Po wykonaniu tej czynności, pozostaw kolczyki do namoczenia na co najmniej godzinę. Następnie możesz je wypłukać w ciepłej wodzie i pozostawić do wyschnięcia na miękkiej szmatce. Jest to świetna metoda, jeśli masz więcej niż jedną parę kolczyków do wyczyszczenia na raz i pomoże Ci ona utrzymać Twoje srebro na lśniącym poziomie.

Jest również ważne, aby pamiętać o tym, aby dbać o swoje srebrne kolczyki po tym, jak już je założysz. Naturalne oleje Twojego ciała pomogą oczyścić i nawilżyć Twoje kolczyki. Odrobina dodatkowej troski jest jednak potrzebna codziennie. Kiedy zdejmujesz swoje kolczyki pod koniec dnia, przepłucz je ciepłą wodą aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogły się w nich zgromadzić w ciągu dnia. Osusz je raczej niż pozostaw do wyschnięcia na powietrzu, gdyż może to spowodować powstawanie plam wodnych.

Jeżeli będziesz dbać o swoje srebrne kolczyki i upewnisz się, że czyścisz je prawidłowo i regularnie, Twoje kolczyki będą Ci służyć przez wiele lat, nie wyglądając na nudne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *