Jak zainstalować system operacyjny?

Uaktualnione: 08/31/2020 by Computer Hope

jak zainstalować system operacyjny.

Kroki instalacji systemu operacyjnego, takiego jak Linux lub Microsoft Windows, zależą od wersji systemu operacyjnego, który instalujesz. Każda wersja ma inne kroki i opcje, które są unikalne dla tego systemu operacyjnego.

Na tej stronie znajdziesz ogólne kroki i wskazówki dotyczące instalowania systemu operacyjnego na komputerze.

Zakup systemu operacyjnego

Najpierw musisz kupić system operacyjny, który chcesz zainstalować na komputerze. Najlepszym miejscem do zakupu systemu operacyjnego jest sklep detaliczny, taki jak Best Buy, lub sklep internetowy, taki jak Amazon lub Newegg. System operacyjny może znajdować się na wielu płytach CD lub DVD, a nawet na dysku flash USB.

Ściągnięcie kopii systemu operacyjnego jest zazwyczaj najwygodniejszym sposobem jego uzyskania. Należy jednak upewnić się, że system operacyjny pochodzi od wydawcy, na przykład firmy Microsoft. Pobranie go z innego źródła może spowodować, że kopia oprogramowania będzie nieużyteczna lub nielegalna.

Instalowanie systemu operacyjnego

Aby zainstalować system operacyjny komputera przy użyciu płyty CD lub DVD, należy skonfigurować komputer do uruchamiania z napędu CD/DVD. Sekwencję startową można zmienić w ustawieniach BIOS-u, ustawiając napęd CD/DVD jako pierwsze urządzenie startowe. Niektóre komputery mogą również umożliwiać dostęp do sekwencji startowej bezpośrednio podczas uruchamiania komputera, bez wchodzenia do BIOS-u, poprzez naciśnięcie określonego klawisza na klawiaturze. Klawisz, który należy nacisnąć, różni się w zależności od komputera, ale często jest to klawisz Delete lub jeden z klawiszy funkcyjnych.

  • Jak wejść do BIOS-u lub CMOS-u.

Jeśli oprogramowanie systemu operacyjnego zostało dostarczone na dysku flash USB, należy skonfigurować komputer do uruchamiania na urządzeniu USB jako pierwszym urządzeniu rozruchowym.

Gdy komputer zostanie skonfigurowany do uruchamiania na właściwym urządzeniu, powinien załadować program instalacyjny systemu operacyjnego i przeprowadzić użytkownika przez proces instalacji. Po drodze zostaną zadane pytania dotyczące konfiguracji podstawowych ustawień, takich jak data i godzina, nazwa konta użytkownika oraz czy chcesz włączyć automatyczne aktualizacje systemu operacyjnego. Przejdź przez kolejne etapy instalacji, odpowiadając na pytania i wybierając preferowane opcje.

Uwaga

Jeśli instalujesz nowszą wersję systemu operacyjnego, który jest już zainstalowany na komputerze, proces instalacji powinien zapytać, czy chcesz dokonać uaktualnienia. Jeśli nie chcesz instalować systemu operacyjnego jako uaktualnienia, możesz wybrać opcję wymazania bieżącego systemu operacyjnego i rozpocząć od nowa. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz: How to erase my hard drive and start over.

Running the operating system

Po zainstalowaniu systemu operacyjnego komputer powinien załadować się do systemu operacyjnego. Następnie można przystąpić do instalowania oprogramowania, które ma być zainstalowane na komputerze, i aktualizowania dowolnych ustawień.

  • Jak zainstalować oprogramowanie.

Informacje dodatkowe

  • Jak utworzyć kopię oprogramowania systemu Windows.
  • Jak zainstalować system operacyjny Microsoft Windows.
  • Poznaj naszą definicję systemu operacyjnego, aby uzyskać dalsze informacje i powiązane łącza.
  • Pomoc i obsługa techniczna dotycząca oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *