Najlepsze miejsca do raftingu białej wody w Kalifornii

Najlepsze miejsca do raftingu białej wody w Kalifornii

Biały rafting wodny jest malownicze i zapierające dech w piersiach ciepłej pogody sport w Kalifornii. Kiedy słońce topi śnieg na górach, podnosi poziom wody, przyspiesza prąd i tworzy ekscytującą aktywność dla wszystkich grup wiekowych.

najlepsze miejsce do uprawiania white water rafting - rodzina siedząca w tratwie na south fork american river

najlepsze miejsce do uprawiania white water rafting - rodzina siedząca w tratwie na south fork american river

Ale, jeśli szukasz „white water rafting near me” na swoim smartfonie, opcje mogą być przytłaczające lub mylące. Oto bliższe spojrzenie na niektóre z najlepszych rzek raftingu białej wody w całej Kalifornii, dzięki czemu można uzyskać swój dreszczyk emocji z niemal każdego zakątka stanu.

Najlepsze miejsca do uprawiania raftingu białej wody w Kalifornii
Przed wybraniem miejsca do uprawiania raftingu białej wody, ważne jest, aby zrozumieć kilka punktów krytycznych:
– Po prostu o każdy może iść, ponieważ istnieją rzeki dla każdego poziomu doświadczenia.
– Różne rzeki będą miały różne klasy rapidids, od klasy I (najłatwiejsze) do klasy V (najdziksze i najbardziej niebezpieczne).
– Możesz wybrać z różnych wycieczek, począwszy od pół i całodniowych wycieczek do wielodniowych przygód.
– Rapidy będą najszybsze na wiosnę, ale niektóre rzeki mają whitewater rafting przez cały rok.
– Zawsze wybieraj certyfikowanego organizatora z dużym doświadczeniem.
Czy szukasz malowniczego float lub niektóre draw-dropping gwałtowne, aby uzyskać adrenaliny pompowania, jest whitewater rafting przygoda czeka na Ciebie na jednej z tych rzek w Kalifornii i najlepsze ze wszystkich niektórych z najlepszych miejsc do raftingu białej wody w Kalifornii są tylko krótki dysk od hotelu.

Północna Kalifornia White Water Rafting

Dolna rzeka Klamath
Jeśli szukasz białej oceny rafting dla wszystkich grup wiekowych w Północnej Kalifornii, Dolna rzeka Klamath jest doskonałym wyborem. Najbliższe miasto to Happy Camp, które jest około 7 godzin jazdy od San Francisco lub nieco ponad 6 godzin od Sacramento.

Ta malownicza rzeka cieszy się statusem National Wild & Scenic i jest idealna dla rafterów po raz pierwszy i rodzin z małymi dziećmi. Rapidy wahają się od klasy 2 do 3 wzdłuż 18-milowego odcinka, z mnóstwem ładnych plaż, przy których można się zatrzymać, aby cieszyć się tą rzeką.

Cal Salmon River
Przy założeniu, że chcesz czegoś nieco bardziej ekscytującego w Północnej Kalifornii, sprawdź Cal Salmon River. Najbliższym miastem do rzeki jest Eureka, która będzie wymagała około 5 godzin jazdy z Sacramento lub San Francisco.

Czas jazdy na bok, co musisz wiedzieć o Cal Salmon River jest to, że jest to niewiarygodnie trudne, a nawet niebezpieczne. Rapids może wahać się od klasy 4 do 5, a niektóre biegi są uważane za klasę ekspercką, co oznacza, że powinieneś mieć duże doświadczenie przed pójściem twarzą w twarz z gwałtownymi rzekami takimi jak Freight Train i Last Chance.

American River Rafting również w Północnej Kalifornii

South Fork of the American River near Lotus, CA
Jeśli poszukasz „American River rafting near me”, prawdopodobnie otrzymasz różne wyniki w zależności od lokalizacji. Ale wycieczka na South Fork of the American River jest jedną z tych, która z pewnością zadowoli każdy wiek i poziom umiejętności.

grupa młodzieży przygotowująca się do spływu

grupa młodzieży przygotowująca się do spływu

Punkt startowy dla South Fork American River znajduje się w pobliżu Coloma, CA. Jest to około 1 godziny jazdy od Sacramento i 2,5 godziny od San Francisco Bay Area, co czyni go niezwykle dostępnym. Jest to odcinek rzeki o długości 11-21 mil, który ma kilka ekscytujących rapidów klasy 3, ale jest również akceptowalny dla wszystkich poziomów doświadczenia i dzieci w wieku 7 lat i starszych. Istnieje nawet odcinek raftingu na rzece American River dla młodszych dzieci w wieku 4-7 lat – Young Rafters Adventure. 2-godzinny spływ przez środkową część rzeki South Fork American River.

Niektóre z tych rzek to Troublemaker, Meat-grinder, Satan’s Cesspool i Hospital Bar. Istnieją pół, całodniowe i wielodniowe wycieczki po tej rzece z prywatnym kempingiem tuż przy rzece.

Middle Fork of the American River near Auburn, CA

fotografie z raftingu

fotografie z raftingu

Przewodnicy, którzy szukają nieco więcej białej wody mogą sprawdzić wycieczki na Middle Fork of the American River. Punkt startowy tej wycieczki znajduje się około 1 godziny od Sacramento i 2,5 godziny od San Jose. Ten 18-milowy odcinek rzeki ma 3 i 4 klasę trudności, niektóre z nich mają strome spadki i wzburzoną wodę. W dodatku do zatrzymujących serce emocji, będziesz traktowany przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów kanionu w stanie.

Niektóre z pamiętnych rapidów, na które będziesz chciał zwrócić uwagę to Kanaka Falls, Tunnel Chute i Ruck-a-Chucky Falls. Wycieczki na tym odcinku trwają od 1 dnia do 3 dni, a minimalny wiek uczestnika to 12 lat. Uczestnicy raftingu Middle Fork American River powinni być w dobrej kondycji fizycznej, umieć pływać i być po stronie żądnej przygód.

North Fork of the American River tuż przy Auburn, CA

Jeśli szukasz ostatecznego dreszczyku emocji w Północnej Kalifornii, zarezerwuj wycieczkę na North Fork of the American River. Jest to najtrudniejsza z rzek amerykańskich, a spływy są dostępne tylko wczesną wiosną i latem.

Spotkasz się w Auburn, CA, które znajduje się około 45 minut od Sacramento i nieco ponad 2 godziny od San Francisco. Długość trasy wynosi 12,5 mili, a kiedy nie będziesz wiosłować z wściekłością lub uśmiechać się od ucha do ucha, będziesz podziwiać wspaniałe, zalesione wąwozy.

river rafting California - 2017 sezon rafting przez gigantyczną falę

river rafting California - 2017 sezon rafting przez gigantyczną falę

Kilka niezapomnianych rapidów na tej rzece to Entrance Exam, Chamberlain Falls i Staircase Falls. Jest to całodniowa wycieczka dla zaawansowanych, a minimalny wiek to 14 lat.

Nie możesz się zdecydować pomiędzy raftingiem na rzece American River w środkowym widelcu i południowym widelcu? Wypróbuj American River rafting trip combo i połącz je!

Merced River near Yosemite National Park

Merced jest znana jako „Brama do Yosemite”, a jej imienniczka rzeka czerpie wodę z otaczających ją gór Sierra Nevada. Podczas gdy rzeka przepływa przez serce Parku Narodowego Yosemite, nie ma żadnego whitewater raftingu w granicach parku, ale tuż poza nim, Merced jest gotowa do raftingu. Jest to wciąż jedna rzeka Środkowej Kalifornii, która powinna być na liście każdego poszukiwacza przygód.

Przykład do Merced River Rafting jest tylko 3,5 godziny jazdy od San Francisco i około 6 godzin od Południowej Kalifornii. Najlepszym czasem na tę przygodę jest okres od kwietnia do połowy lipca. Spodziewaj się, że doświadczysz klasy 4 i 4+ na tym 16-milowym odcinku z niezapomnianymi doświadczeniami o nazwach Ned’s Gulch, Corner Pocket i Split Rock, by wymienić tylko kilka.

Południowa Kalifornia River Rafting

Niższa rzeka Kern
Jeśli mieszkasz w Południowej Kalifornii i nie chcesz odbyć podróży w górę rzeki Merced (nadal polecamy), niższa rzeka Kern jest bliżej. Położony na północny wschód od Bakersfield na południowym skraju Sequoia National Forest, ten kontrolowany przez zaporę odcinek rzeki serwuje rwące potoki od łagodnej klasy II do dzikiej klasy IV wczesną wiosną.

Whitewater rafting jest ekscytujący i zabawny, ale może być również niebezpieczny. Zdecydowanie polecamy wynajęcie przewodnika na twoją nadchodzącą przygodę. Sprawdź dostępne wycieczki po rzece American River i Merced River z Whitewater Excitement lub skontaktuj się z nami już dziś z wszelkimi pytaniami. Z przyjemnością pomożemy ci znaleźć idealną wyprawę white water river rafting w pobliżu ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *