Najlepsze piły do glazury: Przycinaj i kształtuj różne rodzaje płytek

Zalety pił do glazury

  • Wykonuj dokładne cięcia. Precyzja jest ważna, gdy zajmujesz się projektem związanym z płytkami. Idealnie byłoby użyć mokrej piły do płytek z ostrym i wydajnym ostrzem, aby uzyskać czyste, proste i dokładne cięcia.
  • Świetna do większych prac. Jeśli pracujesz nad dużym projektem, mokre piły do płytek mają dobrą ilość mocy, aby wykonać pracę, nawet jeśli materiał jest twardy.
  • Wszechstronność. Wiele pił do płytek na mokro posiada opcję ukosowania. To pozwala na cięcie różnych kształtów, a nie tylko proste linie. Są one również w stanie ciąć różne rodzaje materiałów.

Typy pił do płytek

Piła z pompą recyrkulacyjną

Ten typ mokrej piły do płytek posiada zbiornik, który dostarcza wodę, której potrzebuje mokra piła do płytek. Posiada system filtrujący, który usuwa zanieczyszczenia podczas procesu cięcia, a w zamian dostarcza czystą wodę. Użytkownicy muszą regularnie sprawdzać i uzupełniać zbiornik, ponieważ traci on wodę w wyniku rozpryskiwania.

Piła na świeżą wodę

Ten typ piły do płytek nie posiada zbiornika. Zamiast tego, aby mieć dostęp do czystej wody, należy podłączyć piłę do kranu. Zaletą tego typu piły jest to, że nie trzeba czyścić żadnych filtrów ani uzupełniać zbiornika. Jej największą wadą jest to, że nie jest zbyt przenośna.

Top Brands

Porter-Cable

Porter-Cable, filia Stanley Black & Decker, została założona w 1906 roku i obecnie ma siedzibę w Jackson, Tennessee. Firma projektuje różne elektronarzędzia, w tym szlifierki taśmowe, piły taśmowe i piły tarczowe. Polecamy piłę do płytek PORTER-CABLE Wet Tile Saw.

SKIL Power Tools

Firma SKIL Power Tools została założona w 1924 roku i ma siedzibę w Naperville, Illinois. Chervon (HK) Ltd. w Nanjing, Chiny, kupił markę SKIL w 2016 roku. SKIL projektuje różnorodne produkty, takie jak piły tarczowe, wiertarki i sterowniki, szlifierki taśmowe, wyrzynarki, lasery i narzędzia pomiarowe, a także piłę do płytek na mokro SKIL.

Delta Power Equipment Corporation

Z siedzibą w Spartanburgu w Południowej Karolinie, DELTA działa w branży obróbki drewna od 1919 roku. Produkuje wiele różnych produktów, takich jak piły stołowe, piły taśmowe, piły ramieniowe, piły spiralne, wiertarki, tokarki i szlifierki. Polecamy piłę Delta 7″ Cruzer Wet Tile Saw.

Ceny pił do płytek

  • $100-$200: W tym przedziale cenowym jest wiele opcji dobrej jakości. Znajdziesz tu wiele maszyn klasy podstawowej z możliwością cięcia przez szczuplejsze płytki. Jednostki te nie będą miały tyle mocy, jak droższe opcje.
  • $200 i więcej: Możesz wydać kilkaset dolarów na wysokiej klasy piłę do płytek. Są one bardziej wydajne i wytrzymałe niż tańsze alternatywy i mogą ciąć płytki o większym rozmiarze oraz te wykonane z kamienia i betonu.

Kluczowe cechy

Moc

Moc piły do płytek na mokro jest wskazywana przez jej waty lub konie mechaniczne. Urządzenia klasy podstawowej mają zazwyczaj moc 400 W i są dobre do małych prac i płytek o grubości do 1,5 cala. Średniej klasy piły mają zazwyczaj 600 watów i mogą ciąć prawie wszystkie rodzaje płytek. Wysokiej klasy urządzenia, które są preferowane przez profesjonalistów, mają moc 900 W i są zdolne do cięcia betonu i kamienia.

Jakość

Piły dobrej jakości są solidnie skonstruowane z mocnymi ramami. Najlepiej, gdy są zbudowane z odpornej na rdzę stali lub aluminium. Bardziej płaskie maszyny mają tendencję do drgań, co może powodować problemy, jeśli chcesz wykonać ostre cięcia. Staraj się unikać urządzeń z dużą ilością plastikowych części, ponieważ nie będą one tak mocne i stabilne.

Brzeszczoty

Mokre piły do płytek używają diamentowych ostrzy, ale niektóre z nich są lepszej jakości i bardziej wytrzymałe niż inne. Na przykład, te z syntetyczną powłoką diamentową są często mocniejsze i mają dłuższą żywotność. Rozmiar ostrza jest również ważny. Siedmiocalowe ostrza są dobre dla cieńszych płytek ściennych, podczas gdy 8-calowe ostrza mogą ciąć płytki o grubości 2 cali.

Inne względy

  • Cechy bezpieczeństwa: Jeśli chcesz mieć pewność, że piła pracuje płynnie i nie zrobi Ci krzywdy podczas użytkowania, szukaj urządzeń z ochronną obudową. Dodatkowo sprawdź, czy posiada ona zabezpieczenie przed przegrzaniem, dzięki czemu wyłączy się, jeśli będzie zbyt gorąca. Pozwoli to utrzymać silnik przed uszkodzeniem.
  • Przenośność: Jeśli chcesz maszynę, którą można przenieść wokół miejsca pracy lub domu, a następnie szukać jednostki, która nie jest zbyt duży lub ciężki. Dobrym pomysłem jest również znalezienie piły z podstawą, aby można było jej używać w miejscach, gdzie nie ma innego rodzaju dostępnego wsparcia.
  • Odpływ: Naprawdę wygodnie jest mieć odpływ, gdy używasz piły do pracy na mokro. Zamiast być zmuszonym do wylewania wody z maszyny, wystarczy wyciągnąć wtyczkę, aby usunąć nadmiar wody. Dzięki temu proces ten jest o wiele szybszy, więc oszczędzasz czas podczas realizacji projektu.
  • Dodatkowe funkcje: Niektóre piły mają funkcje, które odróżniają je od innych marek. Jeśli jesteś poważnym majsterkowiczem, poszukaj opcji takich jak ukosowanie, dodatkowa moc i specjalne mechanizmy blokujące. Dobrze jest również mieć maszynę, która minimalizuje gromadzenie się pyłu. Te dodatki mogą zrobić wielką różnicę, jeśli używasz piły do płytek często.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *