Prescription Pill Bottles Are Recyclable

October 22, 2017

Jedna butelka po tabletkach na receptę nie umieszczona w koszu na śmieci nie zrobi dużej różnicy, ale Amerykanie wypełniają około 4 miliardów recept każdego roku. Para, że z milionami over the counter leki sprzedawane rocznie i wartość recyklingu butelki pigułki jest jasne.

Pierwszą rzeczą, aby wiedzieć o recyklingu butelek recepty jest to: nie zostawiaj leków w butelce lub wlać żadnych pozostałych leków w dół drenażu lub toalety. Skontaktuj się z lokalną apteką, aby dowiedzieć się, jaki jest najbardziej efektywny i wygodny sposób pozbywania się niewykorzystanych leków. Drug Enforcement Administration również sponsoruje National Drug Takeback Day, a wiele lokalnych organów ścigania posiada miejsca porzucania tabletek, aby umożliwić prawidłowe pozbycie się leków na receptę.

Po prawidłowym pozbyciu się leków, recykling butelek jest łatwy.

Żółte butelki po tabletkach nadają się do recyklingu

W Clifton Park, Nowy Jork, klienci mogą po prostu umieścić butelki po tabletkach w pojemniku na odpady.

Gdy jesteś gotowy do recyklingu pustej butelki po tabletkach:

  1. Upewnij się, że jest pusta
  2. Usuń lub zablokuj etykietę
  3. Usuń cały papier lub opakowanie z butelki
  4. Zakręć pokrywkę lub wyrzuć ją do kosza (nie wolno luźne wieczka)

Butelki po lekach na receptę są wykonane z różnych tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu, a County Waste akceptuje plastikowe butelki i pojemniki od #1 do #7 z dołączonymi wieczkami.

Białe butelki po lekach na receptę nadają się do recyklingu

Istnieją dziesiątki pomysłów dla spryciarzy na ponowne wykorzystanie butelek po tabletkach w projektach rzemieślniczych, pomieszczeniach gospodarczych lub garażu, lecz bądź pewien, że jeżeli prawidłowo poddasz recyklingowi plastikową butelkę po lekach na receptę, produkt uboczny zostanie ponownie wykorzystany w produktach domowych, dywanach, a nawet niektórych tkaninach. A biorąc pod uwagę potencjalnie 4 miliardy plastikowych butelek poddawanych recyklingowi każdego roku, recykling może mieć duże znaczenie.

Single Stream Recycling (SSR) oferowany przez County Waste and Recycling pozwala na umieszczenie wszystkich surowców wtórnych w jednym pojemniku z zieloną pokrywą, który wyjeżdża prosto na krawężnik. Recykling jednostrumieniowy jest łatwy, wydajny i zachęca do recyklingu w celu zachowania cennych zasobów naturalnych i środowiska.

Więcej przydatnych artykułów:

  • Przewodnik po recyklingu płyt CD i DVD
  • Osiem sposobów na wykorzystanie żelu krzemionkowego
  • Kartony po jajkach – recykling, ponowne wykorzystanie lub wyrzucenie
  • Właściwe pozbywanie się odpadów elektronicznych

Ostatnia modyfikacja: 01/30/2020 9:36:21 am MST

Wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *