Pug vs Buldog Francuski

Buldog Francuski vs Pug

Pug i Buldog Francuski to małe rasy psów do towarzystwa. Istnieje wiele podobieństw pomiędzy Pugami i Buldogami Francuskimi. Na przykład, Pug i Frenchie mają krótki pysk i są znane jako rasy psów brachycefalicznych. Rasy brachycefaliczne są zakazane przez wiele linii lotniczych, ponieważ rasy te nie dostosowują się dobrze do wahań temperatury powietrza podczas lotów. Pugi i buldogi francuskie są wspaniałymi towarzyszami dla każdego typu rodziny – psy te są doskonałe dla seniorów i dla rodzin ze starszymi dziećmi. Psy te mogą być również szczęśliwe z jednym właścicielem, pod warunkiem, że pies będzie spędzał z nim większość czasu. Pugi i Buldogi Francuskie wymagają minimalnej ilości ruchu i są popularnymi małymi psami do mieszkań. Co sprawia, że Psy i Buldogi Francuskie są do siebie podobne i jakie są kluczowe różnice między tymi dwiema popularnymi rasami?
Pomimo, że Psy i Buldogi Francuskie są dobrymi psami do mieszkań, w porównaniu z nimi Buldogi Francuskie są bardziej ciche. Obie rasy mogą być trudne do wyszkolenia ze względu na uparty temperament. Francuzy i Pugs mogą nauczyć się podstawowych komend posłuszeństwa, ale właściciele muszą być cierpliwi i konsekwentni, aby osiągnąć dobre wyniki. Rozpocznij szkolenie posłuszeństwa wcześnie, gdy Pug lub Frenchie są jeszcze młode i bardziej elastyczne. Pug, jak również Buldogi Francuskie są dobrymi zwierzętami domowymi dla ludzi, którzy mogą spędzać większość czasu ze swoim zwierzęcym towarzyszem. Emeryci, osoby samotne i małżeństwa ze starszymi dziećmi, które potrafią docenić psa z poczuciem humoru, mogą rozważyć jedną z tych ras. Tak długo jak Pug lub Buldog Francuski może spędzać większość dnia z właścicielami, rasy te są szczęśliwe w większości warunków życia. Pug i Buldogi Francuskie lubią mieć dużo uwagi ze strony właścicieli.
Pug i Frenchies mają rozsądne wymagania dotyczące ćwiczeń. Psy brachycefaliczne i buldogi francuskie są wrażliwe na skrajne temperatury i nie powinny być ćwiczone podczas gorącej lub wilgotnej pogody, aby zapobiec udarowi cieplnemu. Kilka codziennych spacerów w połączeniu z zabawą w domu pomaga utrzymać puginały i buldogi francuskie aktywne i zdrowe. Unikaj przekarmiania tych ras, ponieważ psy z nadwagą cierpią na różne problemy zdrowotne, których można uniknąć stosując zdrową dietę i pozostając aktywnym. Potencjalni właściciele Pugów i Buldogów Francuskich powinni wiedzieć, że te rasy mogą mieć problemy z oddychaniem i chrapanie podczas snu jest powszechne dla tych małych psów.

Porównując Pugów i Buldogów Francuskich, potrzeby pielęgnacyjne tych ras są nieco inne. Podczas gdy oba, Buldogi Francuskie i Pugs potrzebują regularnego szczotkowania, Pugs zrzuca znacznie więcej niż Buldogi Francuskie. Regularne szczotkowanie pomaga usunąć większość martwych włosów z sierści psa. Ponieważ Puguś dużo zrzuca, warto szczotkować go na dworze, aby ułatwić sprzątanie. Rutynowe zabiegi pielęgnacyjne dla ras brachycefalicznych, takich jak Pugs lub Buldog Francuski powinny obejmować czyszczenie fałd twarzy, które mają tendencję do przechowywania brudu i bakterii. Jedną z podobieństw w wyglądzie, które łatwo zauważyć między Pugs i Buldogi Francuskie jest to, że te małe rasy psów są zarówno brachycefaliczne i funkcje krótkich pysków. Potencjalni właściciele Pug lub Frenchie muszą być świadomi, że psy brachycefaliczne, takie jak Pugs lub Frenchies mogą nie być dopuszczone przez wiele linii lotniczych, ponieważ obie te rasy mogą mieć problemy z regulacją temperatury ciała podczas lotu z powodu ich krótkich pysków. Podczas ciepłej i wilgotnej pogody Pugs tak jak Buldogi Francuskie powinny być trzymane w chłodnym miejscu, gdzie pies czuje się komfortowo. Jednym z podobieństw między pugami i buldogami francuskimi jest to, że psy te są podatne na udar cieplny w cieplejszych miesiącach i właściciele muszą być bardzo ostrożni, aby nie zostawiać swoich pupili samych w samochodzie. Kaszel i chrapanie są powszechne u Pugów, jak również u Buldogów Francuskich. Obie te rasy psów są wrażliwe na gorącą i zimną pogodę, a właściciele muszą podjąć środki ostrożności, aby ich zwierzęta były zdrowe i bezpieczne.

Pugs vs Buldogi Francuskie: Rozmiar

Która rasa jest większa w rozmiarze – Pug czy Buldog Francuski? Puguś waży do 20 funtów, natomiast Buldog Francuski do 28 funtów. Zobacz poniżej porównanie rozmiarów Pugów i Buldogów Francuskich.
Waga samca Pug: 13 do 20 lb (5.8 do 9 kg)
Waga samca Buldoga Francuskiego: 16 do 28 lb (7 do 12 kg)
Wysokość samca Pug: 12 do 14 in (30 do 35 cm)
Wysokość samca Buldoga Francuskiego: do 12 in (do 30 cm)Podczas gdy Pug może wydawać się wyższy niż Frenchies, Buldogi Francuskie są bardziej masywne i ważą średnio kilka funtów więcej w porównaniu do mniejszych psów Pug.

Pug i Buldog Francuski mix psów (French Pug)

Pug i Buldog Francuski mix psów mają cechy dwóch ras. Kolory szczeniaków mieszanki Buldoga Francuskiego i Puga mogą się różnić, ponieważ Buldogi Francuskie mają wiele różnych kombinacji kolorów, a Pug ma dwa dopuszczalne kolory. Cechy fizyczne psów rasy Buldog Francuski i Pug mix mogą przypominać jednego z rodziców, lub trochę obu tych małych ras psów.

Zdjęcie Pug i Buldog Francuski mix.
Buldog Francuski i Pug mix

Pug vs Buldog Francuski: Pielęgnacja

Pugi i buldogi francuskie mają krótką sierść. Obydwie rasy zrzucają sierść, ale Pugusie zrzucają ją bardziej obficie niż Buldogi Francuskie. Oprócz szczotkowania zwierzęcia w celu usunięcia martwych włosów, Pugs i Buldogi Francuskie muszą mieć codziennie czyszczone zmarszczki, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mają tendencję do gromadzenia się w fałdach twarzy obu tych psów. Pozostawienie tych miejsc bez opieki może skutkować podrażnieniem skóry lub różnymi infekcjami, które mogą powodować znaczny dyskomfort u Pugów lub Francuzów.
Najlepsza szczotka dla Pugów

Pug vs Buldog Francuski: Długość życia

Pugi mają dłuższą żywotność niż Buldogi Francuskie. Pugi żyją średnio od 12 do 15 lat. Buldogi francuskie żyją średnio od 10 do 12 lat. Wiele czynników może wpłynąć na długość życia psa, w tym ogólny stan zdrowia, pielęgnacja, dieta, styl życia i inne czynniki.

Pug vs Buldog Francuski: Szata

Pug gubi znacznie więcej sierści niż Buldogi Francuskie. Pug musi być szczotkowany codziennie, a użycie szczotki do usuwania sierści, takiej jak Furminator dla małych ras, może usunąć większość martwych włosów z sierści psa. Należy używać szczotki Furminator na zewnątrz i być przygotowanym na pojawienie się chmury martwych włosów wokół psa podczas szczotkowania zwierzęcia. Szczotkowanie Pug w pomieszczeniach sprawia, że sprzątanie jest nieco trudniejsze, ponieważ wokół psa będzie dużo włosów, kiedy skończysz. Buldogi francuskie, w porównaniu do Pugów, nie zrzucają tak dużo i wymagają tylko kilku szczotkowań w tygodniu, aby utrzymać zrzucanie sierści pod kontrolą. Inwestowanie w dobrej szczotki dla psów z krótką sierścią może zrobić wielką różnicę w ilości zrzuconych włosów, które zauważysz w swoim domu. Kluczem jest użycie narzędzia deshedding często i usunąć martwe włosy z albo Pug lub Frenchie, zanim skończy się na podłodze lub na meblach. W której porze roku psy rasy Pug i Frenchie produkują więcej sierści? Zazwyczaj psy zrzucają więcej sierści wiosną i jesienią, chociaż można się spodziewać, że będą zrzucać ją przez cały rok u obu tych małych ras psów.

Pug w porównaniu do Buldoga Francuskiego: Cena

Buldogi francuskie kosztują średnio więcej niż Pug. Cena za szczeniaka Pug to około 1000 dolarów, podczas gdy koszt szczeniaka Buldoga Francuskiego to około 1400 dolarów. Dlaczego Buldogi Francuskie są tak drogie w porównaniu do Pugs? Jednym z powodów jest to, że Francuzi nie mogą się rozmnażać lub rodzić bez pomocy lekarza weterynarii, co zwiększa wydatki związane ze szczeniakami Buldoga Francuskiego.

Pug vs Buldogi Francuskie: Temperament

Czy osobowość Pugów czy Buldogów Francuskich jest bardziej przyjazna rodzinie? Podczas gdy Pugs i Frenchies są rasami psów przyjaznymi rodzinie, Buldogi Francuskie są bardziej spokojne niż bardziej aktywne Pugs. Mimo, że obie rasy nie wymagają dużej aktywności fizycznej, Psy są bardziej energiczne i żywiołowe, podczas gdy Buldogi Francuskie mają bardziej zrelaksowaną postawę. Obie rasy są doskonałymi psami do mieszkań i są bardzo popularne w miastach. Pugs i Buldogi Francuskie mają tendencję do bycia przyjaznymi w stosunku do obcych. Francuzi i buldogi francuskie są czułe w stosunku do swoich właścicieli i zazwyczaj towarzyskie w stosunku do obcych. Dobrze uspołecznione Pug lub Buldog Francuski szybko dogadać się z nieznanych ludzi, jak również z innymi psami.
W temperamencie, Pugs i Buldogi Francuskie mogą być figlarny i czuły, ale również może być uparty i trudny do szkolenia. Rasy te potrzebują cierpliwych właścicieli, którzy mogą przynieść najbardziej z ich małych, ale uparty zwierząt domowych za pomocą pozytywnych technik motywacyjnych, takich jak pochwały, czas gry lub żywności. Pugs i Frenchies uwielbiają jeść i jedzenie jest silną motywacją, która zwykle działa dla obu tych upartych ras.

Dobry z dziećmi: Pugs vs Buldogi Francuskie

Pugs i Buldogi Francuskie to wspaniałe psy rodzinne. Pug i Buldog Francuski są odpowiednie dla starszych dzieci, które potrafią traktować psa z szacunkiem. Dzieci powinny być nauczone jak zachowywać się w pobliżu psa. Na przykład, nie należy podchodzić do psa, gdy ten je lub śpi.

Buldogi Francuskie vs Pug: Psy do towarzystwa

Pugi i buldogi francuskie to zabawne psy do towarzystwa. Psotne Pugs są bardziej aktywne w porównaniu do Frenchies. W porównaniu z nimi Buldogi Francuskie są bardziej spokojne i zrelaksowane. Emeryci, osoby samotne i rodziny ze starszymi dziećmi są idealnymi właścicielami dla Pugów i Buldogów Francuskich. Przyjazne i czułe w stosunku do swoich rodzin Buldogi francuskie i Pugs są wymagające pod względem uwagi. Podczas gdy Pugs i Frenchies mają dużo miłości do dawania, potrzebują również dużo miłości i opieki, aby ją otrzymać.

Dobre relacje z innymi psami: Pugs vs French Bulldogs

Rasy Pug i Buldog Francuski są zarówno dobre z innymi psami z nadzorem. Poziom socjalizacji zależy od każdego psa z osobna (ile czasu właściciel poświęcił na oswojenie szczeniaka z innymi psami) i decyduje o tym, jak dobrze pies czuje się w obecności innych psów.

Pug vs Buldogi Francuskie: Inteligencja

Pugs i Buldogi Francuskie są inteligentnymi rasami psów, które są w stanie nauczyć się wielu komend przy odpowiedniej motywacji.

Pugs vs Buldogi Francuskie: Trainability

Obydwie, rasa Pug i rasa Buldog Francuski są możliwe do wyszkolenia przy odpowiedniej motywacji. Te małe rasy towarzyszące mogą być uparte podczas szkolenia. Krótkie i pozytywne sesje szkoleniowe działają najlepiej zarówno z Pugami jak i Buldogami Francuskimi.

Buldog Francuski vs Pug: Szczekanie

Czy Buldogi Francuskie czy Pugi szczekają więcej? Buldogi francuskie szczekają znacznie mniej niż Pug. Ponieważ Buldogi Francuskie są bardzo spokojnymi psami, są dobrymi psami do mieszkania i są bardzo popularne wśród mieszkańców mieszkań. Pugi szczekają częściej niż buldogi francuskie. Dziwny hałas dochodzący z zewnątrz lub sąsiedzi wchodzący po schodach sprowokują Puga do szczekania.

Pugs vs Buldogi Francuskie: Potrzeby ćwiczeniowe

Która rasa jest bardziej aktywna Pug czy Buldog Francuski? Pug i Buldog Francuski nie mają dużych wymagań dotyczących ćwiczeń i będą zadowolone z kilku codziennych spacerów wokół bloku, aby pozostać w dobrej formie. Pugi i buldogi francuskie to rasy brachycefaliczne, które nie powinny być ćwiczone podczas upałów. Te psy o krótkim pysku lubią jednak trochę aktywności fizycznej i stymulacji umysłowej w ciągu dnia. Buldogi francuskie są jeszcze bardziej leniwymi psami niż Pugs, jeśli chodzi o ćwiczenia.

Kwestie zdrowotne: Pug kontra Buldogi Francuskie

Który jest zdrowszy Pug czy Buldog Francuski? Pugi często cierpią na otyłość i niską tolerancję ciepła z powodu krótkiego pyska. Buldogi francuskie, podobnie jak Pug, łatwo się przegrzewają i w czasie upałów powinny być trzymane w chłodnych pomieszczeniach. Obie te rasy cierpią na różne problemy z oddychaniem i mogą chrapać w nocy i podczas drzemek.
Buldogi francuskie i Pugs są wrażliwe na znieczulenie. Kiedy szukasz lekarza weterynarii, wybierz tego, który ma doświadczenie z rasami brachycefalicznymi, takimi jak Pug lub Buldog Francuski.
Pugs są predysponowane do różnych chorób oczu. Buldogi francuskie mogą mieć problemy z kręgosłupem i nie powinno się im pozwalać na wykonywanie ćwiczeń o dużej sile uderzenia, które wiążą się ze skakaniem i mogą powodować poważne problemy z kręgosłupem u Francuza.

Pugs kontra Buldogi francuskie: Problemy z zachowaniem psa

Pugs i Buldogi Francuskie, które są pozostawione same sobie często i nie dostają dużo stymulacji umysłowej są podatne na różne problemy z zachowaniem. Psy są bardziej aktywne i mają tendencję do wpadania w większe kłopoty niż Francuzi.
Zapewnij Pugowi lub Buldogowi Francuskiemu bezpieczną zabawkę do żucia, którą pies może się bawić, kiedy Ciebie nie ma w pobliżu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy zabawka nie zawiera małych części, które pies może przypadkowo odgryźć i połknąć.
Przed pozostawieniem psa rasy Pug lub Buldog Francuski samego w domu, upewnij się, że zapewnisz swojemu zwierzęciu miły spacer, aby pies mógł odpocząć podczas Twojej nieobecności. Ponadto, spacer da Twojemu pupilowi szansę na załatwienie się, tak aby Twój pies czuł się komfortowo i mógł poczekać jakiś czas na kolejną przerwę na załatwienie się do nocnika.

Buldogi francuskie w porównaniu do Pugów: Popularność

Buldogi francuskie znajdują się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych ras psów w Stanach Zjednoczonych i zajmują 6 miejsce w rankingu popularności, według AKC. Pug zajmuje 32 miejsce w rankingu popularności w Stanach Zjednoczonych i jest dobrze znaną rasą.

Pug vs. Buldog Francuski: Kraj pochodzenia rasy

Rasa Pug wywodzi się z Chin.
Rasa Buldog Francuski powstała w Anglii.

Różnica między Buldogami Francuskimi a Pugami: Lojalność wobec właściciela

Obydwie te rasy są najszczęśliwsze, gdy spędzają czas ze swoimi rodzinami.

Pugs vs Buldogi Francuskie wideo

Wideo rasy Pug

Wideo rasy Buldog Francuski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *