Ryan Friedlinghaus Net Worth, Wife, Height, Son, Family, Wiki

Kim jest Ryan Friedlinghaus?

Urodzony pod znakiem Taurusa 22 kwietnia 1975 roku, w Los Angeles, California USA, Ryan 'Shady' Friedlinghaus jest 44-letnim kaukaskim przedsiębiorcą, dyrektorem biznesowym, producentem, osobowością telewizyjną i entuzjastą samochodów. Jest zdecydowanie najlepiej znany na świecie z produkcji i tworzenia programów zatytułowanych „West Coast Customs” i „Inside West Coast Customs”, z których oba koncentrują się wokół wydarzeń w tytułowym garażu, który osobiście stworzył. Miał również kilka innych sukcesów w trakcie swojej czasami lukratywnej kariery przedsiębiorcy od 1994 roku.

Just a simple reminder that article is created and owned only by biographypedia.org. Artykuł nie może być ponownie publikowany na innych stronach lub w innych dokumentach. Prawa autorskie są chronione przez DMCA. Wszystkie znalezione kopie będą zgłaszane.
Oryginalne źródło: https://biographypedia.org/ryan-friedlinghaus-net-worth-wife-height-son-family-wiki/

Wczesne życie i edukacja: Urodzony, by naprawiać

Friedlinghaus został wychowany jako jedynak w miejscu urodzenia przez ojca, który był właścicielem sklepu monopolowego, i matkę o nieznanym zawodzie, których nazwiska nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości. Jego wczesne zainteresowania skupiały się głównie na pojazdach, od rowerów po muscle cars – Ryan spędził dzieciństwo na samodzielnym studiowaniu sposobu działania tych maszyn, stając się w końcu w swoim kręgu towarzyskim osobą, która naprawia wszelkie drobne problemy z rowerami czy deskorolkami. Dzięki temu Ryan zaczął obserwować pracę mechanika samochodowego i przyswoił sobie bezcenne informacje, które później okazały się niezbędne w jego karierze.

Uczęszczał do nieokreślonej szkoły średniej w miejscu swojego urodzenia, z której został przyjęty w 1993 roku. Uważa się, że Friedlinghaus nie zdobył później wykształcenia wyższego, choć nie zostało to jeszcze wyjaśnione.

Kariera: Niezłomna pewność siebie

Jeden rok po immatrykulacji Ryan był pewny potencjalnego sukcesu swojego biznesu customizacji samochodów, dlatego pożyczył od dziadka 5000 dolarów, aby otworzyć West Coast Customs (WCC), początkowo w Laguna Niguel w Orange County w Kalifornii. Sklep działał tam przez cztery lata z umiarkowanym sukcesem, po czym przeniósł firmę na przedmieścia Compton. Kolejne dwa lata minęły, a Ryan ponownie przeniósł WCC, tym razem do Inglewood, gdzie pozostaje do dziś.

Friedlinghaus odniósł pewien sukces, ale nic w porównaniu z 2004 r. i latami, które nastąpiły później, ponieważ oznaczało to jego debiut telewizyjny w „Pimp My Ride” – reality show skupionym na sklepach z kosmetykami samochodowymi. Jednymi z pierwszych celebrytów, którzy zamówili swój pojazd w WCC byli Shaquille O’Neal i Sean Combs. Ryan pozostał w firmie do 2007 roku, a dwa lata później dołączył do programu Discovery Channel „Street Customs”. W tym momencie sklep był już dość popularny, ale dopiero w 2011 roku Ryan wyprodukował „Inside West Coast Customs” – serial reality TV, który trwał przez sześć sezonów i 46 odcinków, od 2011 do 2018 roku. Podczas kręcenia go, Ryan zdecydował się również na produkcję „West Coast Customs”, która trwała przez trzy sezony i 27 odcinków w sumie, od 2013 do 2016.

Co się dzieje teraz z Ryanem?

Odkąd masowo popularny program zakończył się w 2018 roku, ekspozycja Ryana w mediach nieco zmalała. Mimo to i tak utrzymuje wysoki profil, dzięki niesamowitemu sukcesowi swojego biznesu i licznym inwestorom, którzy chcą współpracować w dłuższej perspektywie. Do tej pory jego franczyza została rozważona przez kilka krajów, ale większość jego dochodów nadal pochodzi z lukratywnych umów zawieranych z gwiazdami lub konglomeratami. Do jego najsłynniejszych projektów należą Corvette z 1958 roku i Ford F-100 pick-up z 1955 roku. Do tej pory stworzył pojazdy na zamówienie dla wielu znanych osób, takich jak Carroll Shelby, Kylie Jenner, Sylvester Stallone i Justin Bieber.

Ryan Friedlinghaus

Życie rodzinne: Czy ma żonę? Kim jest jego syn?

Przez całe swoje życie Ryan skupiał się głównie na biznesie, przez co niewiele zdradzał na temat swoich romantycznych zaangażowań. Mimo to, kilka szczegółów jest znanych kilku źródłom, które twierdzą, że jest żonaty z Meagan Elliott od grudnia 2011 roku. Ślub był sekretną ceremonią, na którą zaproszeni zostali tylko najbliżsi przyjaciele i rodzina, nie ma żadnych informacji o wcześniejszych związkach, w których mógł być obecny. Razem z żoną mają dwóch synów o imionach Ryan Jr. i Dylan. Ten pierwszy jest już samodzielnym przedsiębiorcą i właścicielem linii odzieżowej „Pas De Faux”, natomiast jego brat Dylan jest piosenkarzem i popularnym YouTuberem, znanym również jako Dynamite Dylan.

Friedlinghaus i jego żona nie byli celem żadnych kontrowersji od czasu, gdy ich związek stał się publiczny i nie wiadomo, czy planują mieć więcej dzieci. Mieszkają razem w nieujawnionym miejscu w Kalifornii.

Ryan cierpi na chorobę lokomocyjną

Zaskakujące jest to, że dyrektor generalny WCC nie radzi sobie z byciem prowadzonym w samochodzie przez kogoś innego. Ryan cierpi na tę przypadłość od dziecka i przez lata radził sobie z nią, ucząc się skupiać na drodze, gdy prowadzi sam. Jeśli kierowcą jest ktoś inny, Ryanowi trudno jest podążać za ruchem samochodu w zależności od drogi, a to przyprawia go o mdłości. Dlatego też nigdy nie zobaczysz Friedlinghausa w jadącym samochodzie, chyba że na miejscu kierowcy.

Kiedy przełamał lody

Pierwszym pojazdem, przy którym Ryan pracował, była jego własna brązowa Mazda B2000 z 1985 roku.

Miał wtedy 15 lat i trudno mu było nauczyć się prowadzić samochód z manualną skrzynią biegów, więc zamiast brać lekcje jazdy, postanowił go przerobić. Pierwszą zmianą było kompletne malowanie zewnętrzne, a następnie remont wnętrza, który powtórzył trzykrotnie, aż w końcu był zadowolony. Samochód pojawił się w kilku magazynach jeszcze zanim Ryan stał się sławny, ale sukces, jaki odniósł pracując nad nim, był jedną z jego głównych inspiracji do stania się tym, kim jest dzisiaj.

Ryan jest fanem Disneylandu

Mimo że wielu mogłoby pomyśleć, że Friedlinghaus lubi uczestniczyć w wydarzeniach związanych z pojazdami w swoim wolnym czasie, wcale tak nie jest. Popularny dyrektor generalny uwielbia odwiedzać Disneyland, kiedy tylko ma okazję, i upewnia się, że jego dzieci pojadą tam na każde urodziny. Walt Disney i Ryan są właścicielami ziemi w Burbank, w Kalifornii, gdzie znajduje się siedmioakrowa działka studyjna należąca do potentata rozrywki.

Uwielbia również Petersen Museum

Ryan kilkakrotnie korzystał z okazji, aby podkreślić fakt, że każdy entuzjasta samochodów musi w pewnym momencie odwiedzić Petersen Automotive Museum. Placówka znajdująca się w Los Angeles oferuje niemal niespotykany wgląd w historię i życie samochodów, stanowiąc tym samym bezcenne doświadczenie dla każdego entuzjasty motoryzacji. Posiada również szereg stałych galerii, w których stoją do obejrzenia niektóre z najbardziej kultowych samochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Jaka jest wartość netto Ryana Friedlinghausa?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie może być potencjalne bogactwo Ryana, w drugiej połowie 2019 roku? Dzięki spojrzeniu na niektóre z najbardziej autorytatywnych źródeł dostępnych, można stwierdzić, że kwota, o której mowa, jest większa niż 15 milionów dolarów.

Zarobił tę wartość netto dzięki swojej wytrwałości w dzieleniu się wiedzą na temat pojazdów przez całe życie i upiększaniu bardzo drogich samochodów zamówionych przez prominentne osobistości. Widząc, że nadal jest bardzo oddany temu biznesowi, wspomniana kwota z pewnością wzrośnie.

Występowanie w mediach społecznościowych

Będąc dyrektorem generalnym jednej z najpopularniejszych firm w branży motoryzacyjnej, Ryan powinien być wyraźnie obecny w mediach społecznościowych, aby stopniowo zwiększać swój publiczny zasięg poprzez utrzymywanie bliskich relacji z fanami, dzieląc się ze światem informacjami o wydarzeniach osobistych i zawodowych. Wygląda na to, że Ryan doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ten trend może być wykorzystany dla jego zysku, i utrzymuje wszechobecność na wszystkich trzech najpopularniejszych portalach społecznościowych. Jego Facebook ma prawie 7,000 fanów, Twitter blisko 650,000, ale jego prywatny Instagram mniej niż 1,000.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *