Sekrety, o których nie mówią linie rejsowe't Tell You

Sekrety żywieniowe

Nieograniczony główny posiłek: Nie jesteś ograniczony do jednego z każdej przystawki, entree i deseru w głównej jadalni. Możesz zamówić dwie przystawki lub trzy desery, jeśli się zdecydujesz. Możesz również zamówić porcje przystawek jako startery lub zamówić kilka przystawek do głównego posiłku. Jest to świetny sposób na wypróbowanie nowych potraw, których nie jesteś pewien, czy Ci się spodobają (escargot, anyone?).

Tani lub bezpłatny room service: Obsługa pokojowa jest na ogół bezpłatna, z wyjątkiem opłat za usługi na niektórych liniach. Późnonocne zamówienia Celebrity ponoszą opłatę w wysokości 4,95 USD, podczas gdy wszystkie zamówienia na Royal Caribbean (z wyjątkiem śniadania kontynentalnego) i Norwegian (z wyjątkiem porannej kawy, śniadania kontynentalnego i zamówień składanych przez pasażerów Haven Suite) kosztują 7,95 USD. W międzyczasie Carnival i Holland America oferują płatne menu room service jako dodatek do bezpłatnego menu. Zaleca się, aby dać napiwek osobie dostarczającej posiłki, ale posiłki w pokojach nie są przepychem, jakim są w hotelach.

Opcje śniadaniowe: Na poranny posiłek, możesz mieć więcej opcji niż tylko bufet i główna jadalnia. O’Sheehan’s oferuje smaczne, wykonane na zamówienie omlety i corned beef hash, jednak wielu wycieczkowiczów wciąż o tym nie wie. Innym alternatywnym miejscem na śniadanie jest Johnny Rockets. Sprawdź swój codzienny biuletyn, aby zobaczyć, które restauracje są otwarte rano.

Specjalne posiłki pierwszej nocy: Większość ludzi spożywa posiłki w głównej jadalni lub bufecie w pierwszą noc rejsu, a wielu nie odkryło jeszcze restauracji specjalistycznych. Zarezerwuj rezerwację w alternatywnym lokalu gastronomicznym na pierwszą noc rejsu, a być może otrzymasz zniżkę na wybrane rejsy Celebrity Cruises lub łatwiej będzie Ci uzyskać rezerwację w popularnym lokalu.

Bezpłatne kąski: Specjalna kawa w wyznaczonych kawiarniach na pokładzie jest dodatkowo płatna, ale ciastka, kanapki i inne jedzenie w tych miejscach są często bezpłatne. Niektóre specjały (np. truskawki w czekoladzie) są płatne, ale nie należy zakładać, że wszystkie małe kąski są płatne. Celebrity’s Martini Bar — również oferuje bezpłatne przekąski; wszystko, co musisz zrobić, to zapytać.

Darmowe lody: Lubisz lody? Linie rejsowe będą pobierać opłaty za markowe lizawki, takie jak Ben & Jerry’s i gelato. Jednak zawsze znajdzie się jakaś darmowa wersja – czy to z automatów z lodami bezalkoholowymi na pokładzie Lido, czy z lodami twardymi w bufecie. I zrób swoje rozpoznanie — członkowie Cruise Critic donoszą, że maszyny soft-serve po obu stronach pokładu mogą mieć różne smaki.

Lunch na siedząco w dniu zaokrętowania: W dniu zaokrętowania większość ludzi kieruje się prosto do bufetu, aby zjeść lunch i czekać na otwarcie swoich kabin. To jest scena tłumu. Ale wiele statków wycieczkowych ma otwarte alternatywne miejsca – główną jadalnię lub mini-bufet w solarium lub atrium. Zapytaj członka załogi lub sprawdź codzienny biuletyn, aby znaleźć alternatywę dla spokojniejszego pierwszego posiłku ;

Menu sneak peek: Nie wiesz, na którą noc zrobić rezerwację na kolację specjalną? Główne menu w jadalni jest planowane na cały tydzień, a recepcjonista często ma dostęp do tych menu. Poproś o ich obejrzenie, abyś mógł zdecydować, które wieczory są mniej atrakcyjne, a których nie chcesz przegapić i odpowiednio zaplanować swój rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *