Te nawiedzone hotele sprawiają, że turyści wracają do południowej Nevady

Wiele hoteli i kurortów w tym stanie jest podobno nawiedzonych. Historie te są nie tylko zabawne dla ciekawskich turystów, ale również są dobrodziejstwem dla firm turystycznych i niektórych hoteli, szczególnie w okolicach Halloween.

Oto niektóre z historii o duchach, które można znaleźć w południowej Nevadzie.

Mizpah Hotel

Około 200 mil na północ od Las Vegas, Tonopah’s Mizpah Hotel jest uważany za jeden z najbardziej nawiedzonych hoteli w Ameryce.

Zbudowany w 1907 roku, hotel został odwiedzony przez ekipę Travel Channel „Ghost Adventures” i pojawił się w piątym sezonie programu w 2011 roku. W odcinku pokazano niedziałającą windę, która otwiera i zamyka swoje drzwi.

Jednym z najbardziej znanych duchów w hotelu jest Dama w Czerwieni. Legenda mówi, że jest ona duchem prostytutki, która została zamordowana w pokoju na piątym piętrze w napadzie szału w latach 20-tych, po tym jak pewien mężczyzna dowiedział się, że miała innych klientów. Niektórzy twierdzą, że ona nadal krąży po hotelu, a kilka osób, które twierdzą, że zauważyły ducha, mówi, że odkryły perłę na swoich poduszkach lub nocnych szafkach.

Chambrea Fowles, kierownik sprzedaży hotelu, powiedziała, że kilka duchów zostało zauważonych regularnie oprócz Damy w Czerwieni, w tym dwoje dzieci na trzecim piętrze i dwa duchy w piwnicy.

Hotel podkreślał swoją nawiedzoną reputację przez lata i oferuje regularne wycieczki w poszukiwaniu duchów.

Fowles powiedziała, że miała „mnóstwo doświadczeń” w hotelu – w tym jedno w tym roku. Prowadząc parę na wycieczkę po piwnicy, powiedziała, że zobaczyła „objawienie całego ciała” mężczyzny ubranego tak, jakby pochodził z lat 20-tych.

„Stał tam przez sekundę, potem zrobił krok w górę na platformę i przeszedł prosto przez ścianę”, powiedziała. „Zamarłam. … Całkowicie mnie to zaskoczyło.”

Fowles powiedziała, że jesień jest zazwyczaj wolnym sezonem dla hotelu, ale jej październikowe nawiedzone wycieczki były ogromnym sukcesem.

„To przynosi wiele osób do hotelu,” powiedziała. „Mieliśmy całkiem niezłą frekwencję. Chcę powiedzieć, że co najmniej 50-60 osób na noc.”

W tym roku frekwencja spadła z powodu pandemii, a wycieczki goszczą od 15 do 20 osób na noc.

Flamingo

David Gray jest przewodnikiem dla US Ghost Adventures, ale woli określenie „gospodarz duchów.”

Gray, który dołączył do firmy w marcu, zabiera turystów na wycieczki z duchami po całym Stripie. Jednym z jego przystanków jest Flamingo, który został otwarty w grudniu 1946 roku pod kierownictwem Benjamina „Bugsy” Siegela. Gangster został zamordowany kilka miesięcy później w domu swojej dziewczyny w Beverly Hills, w Kalifornii.

Gray powiedział, że duch Siegela był podobno widziany lub wyczuwany przez wielu gości Flamingo.

„Kobiety przy basenie słyszą okrzyki, gwizdy. (Ludzie myślą), że to duch Bugsy’ego, wciąż w swoich grach,” powiedział. „Palił dobre cygara, więc ludzie czują dym z cygar, gdy nikt nie pali.”

Przedstawiciele Caesars Entertainment, które prowadzi hotel, odmówili komentarza.

Westgate

Westgate jest podobno domem dla jednego z najsłynniejszych duchów Las Vegas: Elvis Presley.

Właściwość, wcześniej znana jako International i Las Vegas Hilton, gościła Króla Rock 'n' Rolla na 837 pokazach od 1969 do 1976 roku, według strony internetowej hotelu-kasyna. Ale niektórzy twierdzą, że został on zauważony długo po tym wydarzeniu.

Duch Presleya został podobno zauważony w korytarzach górnego piętra, jak również za kulisami International Theater.Rzecznik Westgate, Gordon Prouty, powiedział, że pracownicy i artyści – w tym Wayne Newton – zgłaszali obserwacje lub czuli obecność Presleya na terenie posiadłości.

„Niektórzy goście, którzy zostali, powiedzieli, że słyszeli muzykę Elvisa, ale nie znaleźli żadnego radia grającego w ich pokoju”, powiedział Prouty. „Niektórzy ludzie przysięgli, że widzieli go na podłodze w kasynie, a inni, że widzieli go jadącego zabytkowym Cadillakiem przed głównym wejściem do budynku. Jak w większości tego typu historii, nie ma żadnych 'potwierdzonych' widzeń, ale opowieści są kontynuowane.”

Prouty powiedział, że jest jedna spójność we wszystkich historiach o duchach: Presley był opisywany jako wyglądający na szczęśliwego lub spokojnego, a wielu często mówi, że się uśmiechał.

Hotel Apache

Według strony internetowej Binion’s, Hotel Apache i Binion’s miały obserwacje duchów przez lata.

Hotel został otwarty w 1932 roku. Według strony internetowej nieruchomości, „łowcy duchów zgłosili wysoki poziom na swoich miernikach EMF” i „kilku pracowników zostało dotkniętych, szturchniętych, zgłosiło obserwacje postaci.”

Koordynatorka mediów społecznościowych Elizabeth Bristow jest jednym z pracowników, którzy powiedzieli, że spotkali się z dziwnymi zdarzeniami.

W zeszłym roku, podczas pobytu w pokoju na ponowne otwarcie hotelu, usłyszała głośne walenie z pokoju obok przez kilka minut, „jakby osoba próbowała zmusić okno do otwarcia, nie zdając sobie sprawy, że zostało zamknięte.”

Bristow powiedziała pracownikowi recepcji o waleniu tej nocy. Pracownik sprawdził numer pokoju i odkrył, że pokój miał być pusty.

Inne obserwacje pochodzą z pokoi 250 i 252, według Bristow.

„Podczas sesji zdjęciowej, kobieta z zespołu fotograficznego próbowała przygotować jeden z pokoi do zdjęć i zmieniała układ poduszek. Za każdym razem, gdy wychodziła z pokoju i wracała, poduszki pokonywały drogę na podłogę,” powiedział Bristow. „Ponieważ była sama w tym czasie, zdecydowała się opuścić pokój i poczekać, aż reszta ekipy pojawi się, aby zakończyć przygotowanie pokoju.”

Bristow powiedział, że inny gość w pokoju zauważył wszystkie poduszki na podłodze po zameldowaniu. Gość położył wszystkie poduszki na łóżku i poszedł wziąć prysznic. Kiedy wróciła, wszystkie poduszki znów były na podłodze.

„Poprosiła o przeniesienie”, powiedział Bristow.

Kontakt z Bailey Schulz pod adresem [email protected] Śledź @bailey_schulz na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *