The Right (and Wrong) Reasons to Get a Master's in Communications

Jeśli chcesz rozwijać swoją karierę w komunikacji, być może rozważałeś pomysł zdobycia tytułu magistra. To trudny rynek pracy, więc każda dodatkowa przewaga, którą możesz uzyskać w swoim CV, będzie świetną rzeczą, prawda?

Cóż, tak, ale ta dodatkowa przewaga niekoniecznie musi być tytułem magistra. Zanim zapiszesz się na dwa lata szkoły (i czesnego), ważne jest, aby upewnić się, że uzyskanie tytułu magistra komunikacji jest najlepszym ruchem dla Ciebie.

Znajdziesz tu kilka powszechnych powodów – zarówno dobrych, jak i złych – dla powrotu do szkoły średniej, a także pewną perspektywę, która może pomóc Ci podjąć decyzję.

3 Dobre Powody

Chcesz zdobyć konkretną wiedzę z zakresu komunikacji

Wielu studentów kontynuuje studia magisterskie z zakresu komunikacji, mając nadzieję, że dadzą im one przewagę konkurencyjną – ponieważ tytuł magistra może pomóc Ci wyróżnić się wśród rówieśników poprzez zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń. A jeśli szukasz konkretnego awansu i wiesz, że nie spełniasz wszystkich wymagań, powrót do szkoły może być dobrym sposobem na przekroczenie tej bariery. Dowiesz się o najlepszych praktykach w swojej dziedzinie i zdobędziesz konkretne doświadczenie we wszystkim, od zarządzania projektami po badania i pisanie (więcej na ten temat później).

Jednakże istnieją inne sposoby na zdobycie nowej wiedzy bez konieczności powrotu do szkoły średniej. Prośba o podjęcie się projektów spoza Twojej specjalizacji, poszukiwanie mentorów, a nawet wolontariat również mogą pomóc Ci w zdobyciu nowych umiejętności. Te możliwości oferują praktyczne, praktyczne doświadczenie w sposób, w jaki studia akademickie mogą tego nie robić, więc pamiętaj o umiejętnościach, które chcesz zdobyć i ustal, gdzie możesz się ich najlepiej nauczyć. Jeśli jest to grad school, to jest to świetny powód, aby iść.

Chciałbyś zwiększyć swoje umiejętności badawcze i prezentacyjne

Na tę uwagę, istnieje kilka kluczowych umiejętności MA w komunikacji jest wyjątkowo zaprojektowany, aby pomóc Ci zdobyć-namely, badania, pisanie i umiejętności prezentacyjnych. Większość (choć nie wszystkie) komunikacyjnych programów absolwent będzie wymagać, aby zakończyć jakąś formę oryginalnego projektu badawczego, dzięki któremu dowiesz się, jak rozwijać pytanie badawcze, zbadać to pytanie przez zbieranie odpowiednich danych i wyrażać swoje wnioski. Będziesz pracować jeden na jeden z doradcą członka wydziału, który nauczy Cię o zawiłościach wykonywania badań i pomóc nauczyć się, jak bronić swoich roszczeń ustnie.

Te badania i umiejętności wystąpień publicznych są szczególnie przydatne, jeśli pracujesz w marketingu, public relations, komunikacji organizacyjnej, stosunków międzyludzkich, lub innych funkcji biznesowych. Jeśli Twoja kariera będzie obejmować badania praktyk lub programów branży i dzielenie się swoimi odkryciami, MA w komunikacji jest doskonałym doświadczeniem.

Chcesz nauczyć się pisać skutecznie dla wielu odbiorców

Aby ukończyć swoją pracę dyplomową (jak również wiele innych wymagań programowych), będziesz musiał nauczyć się pisać zarówno dla specjalistów, jak i odbiorców świeckich. Tezy są napisane dla innych naukowców w danej dziedzinie, ale będziesz także nauczyć się tłumaczyć swoje badania na nietechnicznych warunkach, aby ubiegać się o dotacje, nagrody, a nawet po prostu napisać do domu o tym, co pracujesz.

Te umiejętności pisania są bardzo istotne dla kariery w komunikacji, zbyt. Jeśli Twoja praca obejmuje komunikację o organizacji zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, będziesz musiał być w stanie odbijać się między profesjonalnym i laickim językiem z łatwością. I Master’s-level coursework pomoże Ci dowiedzieć się, jak to zrobić.

3 (Potencjalnie) Złe Powody

Chcesz być dziennikarzem lub pracować w produkcji medialnej

Mimo, że posiadanie konkretnego celu zawodowego może wydawać się świetnym powodem do zdobycia dyplomu z komunikacji, wiele programów nie oferuje kursów w tych tematach-te klasy są zamiast tego znalezione w oddzielnych działach dziennikarstwa, filmu lub produkcji medialnej.

Więc przed złożeniem wniosku, upewnij się, że dokładnie przyjrzałeś się programom nauczania, które Cię interesują. Jeśli chcesz być dziennikarzem lub pracować w produkcji, będziesz musiał dowiedzieć się, czy szkoły zainteresowania oferują szkolenia w tych dziedzinach. A jeśli nie? Może warto rozejrzeć się za dyplomem z dziennikarstwa lub konkretnej dziedziny zainteresowań zamiast tego.

Reklama, public relations i marketing to inne dziedziny, które czasami znajdują się poza działami komunikacji. Poświęć czas na określenie, czy magister w administracji biznesowej, reklamie, lub komunikacji stosowanej może być lepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czujesz, że utknąłeś w swojej obecnej pracy

Jeśli jesteś nieszczęśliwy w swojej obecnej pracy i patrzysz na szkołę wyższą jako drogę wyjścia, bądź ze sobą szczery. Czy zmiana dziedziny naprawdę rozwiąże Twój problem? Czy będziesz szczęśliwszy w szkole średniej? Pamiętaj, że to nadal ciężka praca i nadal w dziedzinie komunikacji – po prostu robi się to w bibliotece lub laboratorium, a nie w boksie. Pójście do szkoły średniej niekoniecznie rozwiąże problemy, które masz z obecną pracą lub ścieżką kariery, a szkoła to kosztowny sposób na przeciąganie decyzji dotyczących przyszłości lub unikanie „prawdziwego świata”

Zwróć się i zapytaj, dlaczego myślisz o powrocie do szkoły. Jeśli chcesz zmienić tempo lub pozycję, rozważ dołączenie do stowarzyszeń branżowych, znalezienie mentora lub zwiększenie wysiłków sieciowych, aby spotkać ludzi, którzy pomogą Ci w zmianie.

Chcesz zarabiać więcej i zwiększyć standard życia

Choć szkoła wyższa może pomóc Ci w osiągnięciu potencjału zarobkowego, wiąże się to również z ceną. Czesne i opłaty będą się różnić w zależności od długości programu, uniwersytetu, statusu rezydenta i tego, czy masz na utrzymaniu czy nie – a to tylko jedna część wydatków. Zrezygnujesz również z pełnoetatowych zarobków podczas nauki w szkole. Plus, budżety kredytów studenckich zakładają umiarkowany styl życia, więc może trzeba będzie ponownie ocenić niektóre z nawyków wydatków, które przyzwyczaiłeś się do profesjonalistów.

Jeśli twój stopień tylko nieznacznie zwiększy swój potencjał zarobkowy, należy pamiętać, że lata utraconych zarobków podczas pobytu w szkole mogą nie być „warte” z czysto finansowego punktu widzenia. Wiele stanowisk w komunikacji nie wymaga ukończenia studiów, więc możesz nie zauważyć wzrostu zarobków w pierwszej pozycji po uzyskaniu tytułu magistra.

Jak rozważasz uzyskanie tytułu magistra w komunikacji, przemyśl swoje racje i porozmawiaj z innymi o ich racjach. Pójście do szkoły wyższej może być świetnym sposobem na rozwój kariery – upewnij się tylko, że jest to najlepsza ścieżka dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *