Top 9 Najlepszych pozycji do walki wręcz: Concealment & Comfort

Najlepsze pistolety ręczne dla początkujących, Najlepsze sejfy na broń, & Najlepsze AR-15s

Wybór miejsca do noszenia broni jest prawie tak samo ważny jak broń, którą nosisz. Jeśli chodzi o wybór miejsca ukrytego noszenia, idealnym miejscem dla Ciebie jest to, gdzie kiedykolwiek masz łatwy dostęp do w czasie.

Ukryte noszenie w pasie
Niesienie ukryte

Wiem, że to brzmi myląco, ale jedna lokalizacja nie jest końcem wszystkiego dla noszenia broni.

Możliwość szybkiego dostępu do broni zależy od sytuacji, miejsca w którym się znajdujesz i tego co masz na sobie. Chodzi mi o to, że jeśli jesteś w pojeździe i musisz wyciągnąć broń, czy łatwiej byłoby dostać się do CCW gdyby była ona na twoim biodrze niż w pozycji 6?

Prawdopodobnie.

Jeśli nosisz ubrania, które są bardziej dopasowane, trudniej jest ukryć ukrytą broń. W takich przypadkach, może chcesz spojrzeć na off ciała nosić. Podczas gdy najczęstszym miejscem jest biodro lub nerki, spójrz na niektóre z innych opcji, jak przejść i zobaczyć, czy mogą one być lepsze dla Ciebie w zależności od codziennych czynności.

Wyciąganie z Concealed Carry
Carrying Concealed is Much Easier in Winter Clothing

Pokryjemy 9 najbardziej istotnych pozycji noszenia i nasze ulubione kabury dla każdej z nich. Jeśli chcesz mieć większy wybór, gdy już zawęzisz swoją pozycję, sprawdź Najlepsze Kabury.

Wokół Zegara: 1, 3, i 4-6 O’Clock

Pozycje noszenia wokół pasa są zwykle określane przez położenie na tarczy zegara. Na przykład, jeśli nosisz na biodrze, będzie to określane jako pozycja na godzinie 3. To powiedziawszy, wszystkie te pozycje mają dwie opcje.

Opcja 1: Outside Waistband (OWB) Carry

OWB Holster Example
OWB Carry

Istnieją różne poziomy kabur dla twojego OWB carry w zależności od tego, gdzie wzdłuż ciała zamierzasz nosić. Pozycje od 3 do 9 to te, w których zazwyczaj widuje się kabury OWB.

Editor’s Pick (OWB)
55

w Safariland

Ceny aktualne w momencie pisania

Ceny aktualne w momencie pisania

Opcja 2: Inside Waistband (IWB) Carry

Carrying Concealed
Carrying IWB

IWB jest prawdopodobnie najczęstszym wyborem ukrytego noszenia. Ponieważ jest to wewnątrz pasa, można uzyskać kabury, które pozwalają na Ciebie do tuck w koszuli, która ukrywa broń jeszcze bardziej.

Umieszczenie kabury i broni wewnątrz pasa pozwala nosić w prawie każdej pozycji wokół talii. To otwiera drzwi do appendix carry, który jest przed biodrami i z jednej strony. Wyrostek robaczkowy oferuje bardzo szybkie wyciąganie, ale jeśli masz większą broń, może sprawić, że niewygodne będzie siedzenie lub kucanie.

25

w Amazon

Ceny dokładne w momencie pisania

Ceny dokładne w momencie pisania

Opaski na brzuch

Lirisy Belly Band
Wearing a Belly Band

Opaska na brzuch jest idealną opcją noszenia dla tych z Was, którzy nie mają paska. Może to być noszenie spodenek do koszykówki, lub bieganie i nie masz możliwości noszenia pasa lub poza ciałem.

Na początku nie byłem zbytnio przekonany do opaski na brzuch. Szczerze mówiąc, przypominało mi to trochę gorset. Jednak są one zaskakująco wygodne, zwłaszcza jeśli masz mniejszy pistolet do noszenia w ukryciu. Jeśli twoja broń jest trochę cięższa, jak kompakt lub subcompact z podwójnym magazynkiem, może nie być najłatwiejszą bronią do noszenia podczas aktywności.

Jeśli masz mniejszą broń, jak bodyguard 380 lub LCP, możesz z łatwością nosić opaskę na brzuchu i mieć pełny zakres ruchu i łatwo dostępną broń CCW w przypadku zagrożenia życia.

50

w Amazon

Ceny dokładne w momencie pisania

Ceny dokładne w momencie pisania

Ankle

.

Męskie i damskie przykłady noszenia broni w kostce
Ankle Carry

Aby nosić swoją broń CCW w kostce, będziesz potrzebował specjalistycznej kabury. Zazwyczaj kabury te mają wewnątrz jakiś rodzaj futra, często króliczego. Kabura jest bezpiecznie przymocowana jest wokół kostki i dolnej łydki. Oczywiście, będziesz musiał nosić spodnie, które są trochę luźniejsze przy wyborze ankle carry.

The ankle carry option offers you a unique opportunity. Uwalnia wybór koszuli do czegokolwiek byś chciał, nie musisz też mieć paska.

Kolejną zaletą noszenia przy kostce jest to, że jeśli ktoś zajdzie cię od tyłu i powali na ziemię, w wielu przypadkach o wiele łatwiej jest sięgnąć do kostki, niż chwycić broń, która znajduje się za tobą w pozycji na godzinie 4 lub 5. Jest również mniej prawdopodobne, że ktoś będzie próbował odebrać ci broń, jeśli ją zobaczy.

47

w Amazon

Ceny dokładne w momencie pisania

Ceny dokładne w momencie pisania

Pocket Carry

back pocket carry
Pocket Carry

Przewożenie CCW w kieszeni jest kolejną popularną opcją. Wiele z mniejszych pistoletów jak .380 czy .22 bez problemu zmieści się wraz z kaburą w przedniej kieszeni. Cóż, rysunek to jest trochę bardziej skomplikowane, można nosić broń w wielu okolicznościach więcej niż można mieć z IWB carry.

Jeśli uważasz, że kieszeń nosić opcja jest prawo dla Ciebie, spojrzeć na niektóre z kabur dostępnych. Wiele razy są ogólne kabury, które pasują do konkretnego kalibru lub broni kształtu.

Te kabury mają bardziej lepki materiał na zewnątrz kabury i bardziej śliski materiał wewnątrz, aby rysunek szybciej. Coś do przećwiczenia z pocket draw to wyciąganie tylko broni, a nie kabury i pistoletu, a następnie konieczność wyjęcia go z kabury zanim będzie można go użyć.

15

w Amazon

Ceny dokładne w chwili pisania

Ceny dokładne w chwili pisania

Szelki na ramię

.

James Bond w kaburze na ramię
Wiele wcieleń legendarnego Jamesa Bonda pojawiało się nosząc kabury na ramię.

Jestem pewien, że widziałeś już wcześniej uprząż na ramię w telewizji. Wiele razy detektywi, policja i agenci rządowi będą mieli jeden lub dwa ramię rig. To umieszcza broń po przeciwnej stronie ciała, ponieważ będziesz musiał wyciągać ją w poprzek ciała.

Więc jeśli jesteś praworęczny, twoje ramię będzie umieścić broń po lewej stronie ciała, że sposób sięgnąć do płaszcza lub koszuli lub cokolwiek w tym przypadku, i wyciągnąć broń. To może być bardzo szybkie wyciągnięcie broni, ale jest to również bardzo oczywiste wyciągnięcie.

84

at Amazon

Ceny dokładne w momencie pisania

Ceny dokładne w momencie pisania

Bra Carry

.

Holster do biustonosza
Holster do biustonosza

Niektóre biustonosze mają wbudowane kabury. Niektóre pasują bardziej jak standardowy biustonosz z kaburą zazwyczaj umieszczoną pomiędzy i pod biustem, podczas gdy inne pasują jak biustonosz sportowy z kaburą z boku, pod pachą. Istnieją również specjalne kabury, które można przymocować do większości zwykłych biustonoszy, choć wiele uniwersalnych kabur z pętlami będzie również pracować z większością biustonoszy.

Najszybciej dostępne kabury mają broń poziomo pod biustonoszem. Pozwala to na podciągnięcie koszuli trochę, sięgnąć i wyciągnąć broń szybko. Istnieją filmy od producentów pokazujące całkiem spójne 1,6-sekundowe czasy wyciągania i strzelania spod różnych koszul.

35

w Amazon

Ceny dokładne w momencie pisania

Ceny dokładne w momencie pisania

Thigh Carry

Holster udowy
Holster udowy

Ta opcja przenoszenia jest głównie używana przez kobiety, ale jest niedocenianym wyborem również dla mężczyzn. Podczas gdy większość ludzi myśli o udach carry ze spódnicami lub sukienkami, może również pracować z luźnymi szortami.

Holster thigh carry jest przeznaczony dla mniejszej broni, takiej jak 380. Prawdopodobnie można uciec z małym 9mm, ale to zależy od broni. W większości przypadków, kabury udowe są używane, ponieważ nie ma kieszeni lub mocny pas. Korzystanie z kabury udowej również utrzymuje broń przy sobie, w przeciwieństwie do noszenia poza ciałem w torebce lub czymś podobnym.

15

at Amazon

Ceny dokładne w momencie pisania

Ceny dokładne w momencie pisania

Off the Body Carry

Opcje off the body carry są obfite i mają swój własny zestaw rozważań i szkoleń potrzebnych do ich skutecznego wykorzystania. Kiedy masz broń w czymś takim jak plecak, musisz trzymać ten plecak na lub w pobliżu ciebie przez cały czas. W przeciwnym razie, to jak ustawienie broni na ladzie i odejście.

153

at Amazon

Ceny dokładne w momencie pisania

Ceny dokładne w momencie pisania

Niektóre z opcji off the body carry to:

  • Plecaki
  • Torebki
  • Torby
  • Teczka
  • Specjalnie wykonane segregatory lub teczki artystyczne, które posiadają przepisy dotyczące ukrytego noszenia.

Dla mnie, uważam, że posiadanie broni w konsoli środkowej lub schowku na rękawiczki jest również noszeniem jej poza ciałem. Nie chcesz po prostu rzucić nieholsterowanej broni w schowku, bo nigdy nie wiadomo, co się stanie. Jeśli masz jakiś sposób na zamontowanie kabury w schowku lub konsoli, jest to o wiele bardziej preferowane.

Myślenie końcowe

Wybór miejsca noszenia jest osobistą preferencją. Jeśli lubisz noszenie w kostce lub OWB, idź za tym. Nie ma potrzeby być niewygodnym tylko po to, aby upewnić się, że masz broń przy sobie, jest wiele opcji. Możesz wypróbować kilka, aby zobaczyć, co najlepiej sprawdza się podczas codziennych czynności.

Jesteś biegaczem? W takim razie polecam opaskę na brzuch i mały pistolet 9mm lub 380. Są one lekkie i wygodne. Czy nosisz garnitur z marynarką przez cały dzień? Co powiesz na uprząż na ramię, kaburę na kostkę lub poziomą kaburę OWB na godzinie 6?

Miejsce noszenia nie jest tak ważne jak fakt, że nosisz.

Sprawdź nasze pełne rekomendacje Najlepszych kabur Concealed Carry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *