UNC i opowieść o jednym – zrób to cztery – wskaźniki akceptacji

7 czerwca 2020 Aktualizacja: Czy chcesz dowiedzieć się, jak dostać się na University of North Carolina at Chapel Hill? Obejrzyj to dogłębne wideo.

Marzec 22, 2018 Update: University of North Carolina at Chapel Hill Vice Provost for Enrollment and Undergraduate Admissions, Stephen Farmer, poinformował doradców szkół średnich, że jego instytucja otrzymała ponad 43 000 aplikacji podczas cyklu przyjęć 2017-2018 – kolejny rekord i sześcioprocentowy wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

„Jesteśmy wdzięczni każdemu uczniowi, który uhonorował nas poprzez złożenie wniosku, a my cieszymy się z poznania ich w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. W tym samym czasie, to zwiększone zainteresowanie sprawiło, że nasze decyzje są szczególnie trudne. Z większą liczbą wniosków, klasą nie większą niż w zeszłym roku i plonami, które spodziewamy się, że pozostaną zdrowe, niechętnie będziemy musieli odrzucić wnioski wielu studentów, którzy rok temu otrzymaliby od nas lepsze wiadomości” – napisał Farmer.

Poprzednio: University of North Carolina at Chapel Hill wydał swoje decyzje Early Action w piątek, 26 stycznia 2018 roku; dlatego teraz jest tak dobry czas, jak każdy inny, aby przypomnieć naszym czytelnikom, że UNC at Chapel Hill nie ma jednego rocznego wskaźnika akceptacji – tego, który jest publikowany w popularnych przewodnikach po college’ach i witrynach z danymi online, takich jak CollegeBoard.org. W rzeczywistości, UNC w Chapel Hill ma w sumie cztery roczne wskaźniki akceptacji dla pierwszorocznych wnioskodawców. Zrozumienie tej rzeczywistości będzie umieścić swoją ostatnią akceptację lub odrzucenie lub swoją przyszłą akceptację lub odrzucenie w odpowiedniej perspektywie.

Po pierwsze, co student na ulicy powiedziałby o UNC w Chapel Hill wskaźników akceptacji: „Po prostu wejdę na Naviance Family Connection lub College Board’s Big Future, aby dowiedzieć się, jakie są moje szanse na dostanie się do UNC w Chapel Hill…O patrz, Naviance Family Connection mówi, że wskaźnik akceptacji uniwersytetu wynosi 28%. College Board’s Big Future mówi, że współczynnik akceptacji UNC w Chapel Hill wynosi 27%. To trochę dziwne. La di da di da…Pozwól mi kompulsywnie sprawdzić Snapchat…”

Ale jako czytelnik Admissions.Blog nie zamierzasz być studentem na ulicy. Będziesz myślał wielopłaszczyznowo i zdasz sobie sprawę, że University of North Carolina at Chapel Hill faktycznie ma wiele wskaźników akceptacji KAŻDEGO cyklu przyjęć, z których cztery są niezwykle ważne, aby wiedzieć, aby prawidłowo umieścić uniwersytet w albo bezpieczeństwo, możliwe, lub dotrzeć sekcję swojej liście uczelni.

Dla wnioskodawców pierwszorocznych, UNC w Chapel Hill oferuje zarówno Wczesną Decyzję, jak i Regularną Decyzję w każdym cyklu; jednak uniwersytet ma całkiem inne standardy dla studentów ubiegających się z Północnej Karoliny w porównaniu do studentów ubiegających się spoza Północnej Karoliny. Tak więc, University of North Carolina at Chapel Hill faktycznie ma cztery odrębne wskaźniki akceptacji każdego cyklu:

Jesteśmy tylko w połowie drogi tak daleko w tym cyklu przyjęć, więc mamy tylko dwa wskaźniki akceptacji EA (podobno 48 procent dla mieszkańców Północnej Karoliny EA i 18 procent EA Out-of-State Residents). Te dwa numery mówią nam dość dużo, jak to jest jasne, że UNC jest statystycznie znacznie trudniejsze dla mieszkańców spoza stanu, aby dostać się w niż jest to dla mieszkańców stanu. Ta tendencja będzie się utrzymywać w przypadku Regular Decision, nawet jeśli dokładne wskaźniki akceptacji dla Regular Decision będą się różnić od tych EA. Co najmniej, należy pamiętać, że 28% i 27% wskaźniki akceptacji wymienione powyżej dla UNC, które są zgłaszane na dwóch z najbardziej zaufanych stron internetowych online uczelni są średnie z czterech różnych wskaźników akceptacji, że UNC ma każdego roku. Krótko mówiąc, właśnie teraz, gdy decyzje EA zapadają, mieszkańcy Północnej Karoliny nie są tak imponujący, jak się czują, a mieszkańcy spoza Północnej Karoliny nie są tak imponujący, jak się czują.

Podczas gdy Naviance Family Connection i College Board’s Big Future nawet nie próbują wyjaśnić odwiedzającym różnic w akceptacji pierwszego roku między stanowymi i pozastanowymi kandydatami do UNC w Chapel Hill, Jesteśmy wdzięczni, że UNC w Chapel Hill sam przynajmniej dzieli się na swojej stronie internetowej, że ogólne wskaźniki akceptacji pierwszego roku aplikacji dla mieszkańców in-state i out-of-state różni się dość dramatycznie.

Jesteśmy wielkimi fanami University of North Carolina Chapel Hill tutaj na Admissions.Blog, ale docenilibyśmy, jeśli w przyszłości uniwersytet mógłby błądzić po stronie jeszcze większej przejrzystości, zgłaszając również swoje zróżnicowane wskaźniki akceptacji według planu przyjęć, tak aby przyszli studenci, ich rodzice i ci, którzy doradzają im są w stanie dokonać dokładniejszych ocen szans uczniów na przyjęcie w nadchodzących latach. Dopóki tak się nie stanie, należy pamiętać, że UNC jest nieco trudniej dostać się zarówno dla mieszkańców Karoliny Północnej i mieszkańców spoza stanu Regularna decyzja niż jest Early Action. Tak więc, jeśli nie otrzymałeś decyzji o przyjęciu EA z University of North Carolina at Chapel Hill w styczniu tego roku, zapnij pasy na Regularną Decyzję później tej wiosny, która z pewnością przyniesie wskaźniki akceptacji niższe niż 48% dla mieszkańców Karoliny Północnej i niższe niż 18% dla studentów spoza stanu. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *