What's the Difference Between an Emu and an Ostrich? – OstriTec

Jaka jest różnica między emu a strusiem?

Strusie (poniżej) i emusy (powyżej) są członkami grupy bezgrzebieniowej dużych, bezlotnych ptaków, które są rozproszone na półkuli południowej, w tym w Afryce (zasięg strusia) i Australii (zasięg emusa).

Dwa zwierzęta dzielą wiele cech fizycznych, takich jak szerokie oczy; wydłużony, bez piór szyi; długie, silne nogi, które wybuchają do wybuchowych prędkości, gdy w biegu; długie, sztylet-jak pazury na końcu ich stóp (które wykorzystują energicznie bronić się); niedorozwinięte mięśnie piersiowe; cofnięte pióra lotu; i wybitne skrzydła, które nie są wykorzystywane do lotu, ale do zalotów. Dodatkowo, samce i samice obu gatunków są poligamiczne, a ich jaja „powłoki mają grubość tak wielką, że pisklęta rozwijają się szybciej niż jakikolwiek inny ptak.

Ale te dwa ptaki mają również różnice pod względem wielkości, ekologii i zachowania. Chociaż emusy są największymi ptakami w Australii (ważą około 80-90 funtów), są one uważane za dość małe w porównaniu do w pełni rozwiniętego strusia, który jest największym ptakiem na Ziemi (są one około trzy razy większe od emu, ważąc około 220-265 funtów). Podczas gdy emusy są głównie wszystkożerne, żywią się roślinami, a także bezkręgowcami takimi jak pająki i skorpiony, strusie mają tendencję do rozwijania diety ściśle roślinożernej (choć mogą jeść owady).

Ponadto, emusy mają trzy palce u stóp, podczas gdy strusie posiadają dwa palce plus długie ścięgno, które pozwala im biegać z prędkością do prawie 45 mph, podczas gdy emusy zazwyczaj osiągają 30 mph. Wreszcie, emu jest czasami uważany za bardziej potulny wobec ludzi niż strusia.

Still, pomimo różnic, emu i strusie mają podobieństwa, a więc pozostają one stycznie związane ze sobą, ponieważ są one zarówno bezlotne ptaki, które są częścią grupy ratite, jak wspomniano wcześniej. Co praktycznie czyni je kuzynami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *