Wokalista Moody Blues Ray Thomas umiera w wieku 76 lat

Gwiazda Moody Blues Ray Thomas zmarł w wieku 76 lat. Flautysta i wokalista zmarł nagle w czwartek, jego wytwórnia płytowa powiedziała.

Cherry Red Records i Esoteric Recordings powiedziały w oświadczeniu: „Jesteśmy głęboko wstrząśnięci jego odejściem i będziemy tęsknić za jego ciepłem, humorem i życzliwością. To był przywilej znać go i pracować z nim, a nasze myśli są z jego rodziną i jego żoną, Lee, w tym smutnym czasie.”

W 2014 roku Thomas ujawnił na swojej stronie internetowej, że zdiagnozowano u niego raka prostaty. Powiedział, że otrzymał swoją diagnozę w 2013.

„Mój rak był nieoperacyjny, ale mam fantastycznego lekarza, który natychmiast rozpoczął mnie na nowym leczeniu, które miało 90% wskaźnik sukcesu”, napisał. „Rak jest utrzymywany w remisji, ale będę otrzymywał to leczenie przez resztę mojego życia.”

Urodzony w Stourport-on-Severn 29 grudnia 1941 roku, Thomas rozpoczął działalność w grupach bluesowych i soulowych w latach 60-tych, a później utworzył Moody Blues obok Mike’a Pindera, Denny’ego Laine’a, Graeme’a Edge’a i Clinta Warwicka.

Pomimo że korzenie zespołu tkwiły w bluesie, ich hit Go Now z 1964 roku był przedsmakiem bujnego, orkiestrowego brzmienia, które zaczęto nazywać rockiem progresywnym.

Istniejący w 1967 roku album Days of Future Passed to kamień milowy prog-rocka, a solówka Thomasa na flecie w singlu Nights in White Satin to jeden z jego przełomowych momentów.

Thomas napisał kilka piosenek dla zespołu, w tym trippy Legend of a Mind i Veteran Cosmic Rocker.

Thomas odniósł również sukces solowy dzięki albumom From Mighty Oaks i Hopes Wishes & Dreams. The Moody Blues, w tym Thomas, mieli zostać wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame w 2018 roku.

{#ticker}}

{{topLeft}}

{{bottomLeft}}

{{topRight}}

{{bottomRight}}

{{#goalExceededMarkerPercentage}}

{{/goalExceededMarkerPercentage}}

{/ticker}}

{{heading}}

{{#paragraphs}}

{{.}}

{{/paragraphs}}{{highlightedText}}

{{#cta}}{{text}}{{/cta}}}
Przypomnij mi w maju
Akceptowane metody płatności: Visa, Mastercard, American Express i PayPal
Będziemy się z Państwem kontaktować, aby przypomnieć o wpłacie. Proszę wypatrywać wiadomości w skrzynce odbiorczej w maju 2021 r. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wnoszenia wkładu, skontaktuj się z nami.

Tematy

  • Blues
  • news
  • Share on Facebook
  • Share on Twitter
  • .

  • Share via Email
  • Share on LinkedIn
  • Share on Pinterest
  • Share on WhatsApp
  • Share on Messenger

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *