Wyspa Wiktorii

Podróżnicy często używają terminu Wyspa Wiktorii w odniesieniu do Wyspy Vancouver, ale w tym kontekście, nazwa Wyspa Wiktorii jest błędnym określeniem. Victoria jest stolicą Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie i znajduje się na południowej części Wyspy Vancouver. Wyspa Vancouver nie powinna być mylona z miastem Vancouver, znajdującym się na kontynencie BC, ani ze zdrobniałą Wyspą Wiktorii na rzece Ottawa w centrum Ottawy, Ontario.

Niezależnie od tego czy nazwiesz to fotogeniczne miasto i spektakularną wyspę nazwami Victoria, Wyspa Wiktorii czy Wyspa Vancouver, ten piękny i najbardziej wysunięty na zachód region Kanady będzie nadal przyciągał ponad 6 milionów turystów z całego świata.

Romantyczne, nadbrzeżne miasto Victoria jest wakacyjną stolicą Kanady i głównym miejscem turystycznym na Północnym Zachodzie Pacyfiku, gdzie panuje najłagodniejszy klimat w Kanadzie.

Wyjątkowy charakter Victorii jest głęboko zakorzeniony w jej 150-letniej historii, a brytyjskie dziedzictwo kolonialne jest nadal bardzo widoczne. Ta niegdyś kolonialna placówka żyje kosmopolitycznymi restauracjami, wspaniałymi zakupami, barwnym życiem nocnym i pełną gamą ofert kulturalnych.

Wyspa Vancouver to kraina przygód na świeżym powietrzu. Uśmiechy zwykle pojawiają się na promie na wyspę, gdzie odwiedzający odetchną z ulgą, zrelaksują się i przygotują na ucieczkę w jedne z najlepszych dzikich terenów jakie Ameryka Północna ma do zaoferowania.

Podążaj za poniższymi linkami aby uzyskać wyczerpujące informacje na temat Victorii i Wyspy Vancouver:

  • Victoria
  • Wyspa Vancouver

Populacja: Vancouver Island (750,000), Victoria (300,000)

Lokalizacja: Wyspa Vancouver jest położona 90 minut drogi promem od miasta Vancouver na zachodnim wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Victoria jest położona na południowym krańcu Wyspy Vancouver. Odległość samochodem pomiędzy Victorią na południu a Port Hardy na północy wynosi 301 mil (502 kilometry).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *