10 oznak, że ktoś ma problemy z zaangażowaniem (+ jak je przezwyciężyć)

Uzyskaj pomoc eksperta w radzeniu sobie z problemami z zaangażowaniem twoim lub twojego partnera? Po prostu kliknij tutaj, aby porozmawiać teraz.

Ludzie często pragną kontaktów międzyludzkich, które pomogą im poczuć się pełnymi i spełnionymi ludźmi. Różni ludzie podchodzą do tego w różny sposób.

Problemy z zaangażowaniem są tylko jedną z kilku przeszkód, które mogą powstrzymywać ludzi przed nawiązywaniem wysokiej jakości, długoterminowych relacji z innymi.

Mogą one być wynikiem wszystkiego, począwszy od choroby psychicznej lub bycia ocalałym z traumy, a skończywszy na zwykłym i prostym wyborze zachowania dystansu.

Cokolwiek jest powodem, te znaki mogą wskazywać na kogoś z problemami z zaangażowaniem, kto może nie być gotowy, chętny lub zdolny do stworzenia takiego związku.

Rzadko robią lub ustalają plany z tygodniowym lub miesięcznym wyprzedzeniem.

Problemy z zaangażowaniem często sięgają głębiej niż brak zainteresowania lub unikanie długoterminowych związków.

Mają tendencję do nie myślenia zbyt daleko naprzód w kontekście ich interpersonalnych przyjaźni i związków, ponieważ wiedzą, że ludzie mają tendencję do przychodzenia i odchodzenia z ich życia regularnie.

To może być widoczne w sposobie, w jaki dana osoba planuje swój wolny czas lub przyszłe ustalenia – lub ich brak. To może być niezmiernie frustrujące, aby spróbować sformułować jakiekolwiek konkretne plany z tą osobą na przyszłość.

2. Mogą mieć dużą grupę przypadkowych przyjaciół, ale nie bliskich przyjaciół.

Budowanie bliskiej przyjaźni jest inwestycją w czas, wysiłek i energię.

Osoba z problemami z zaangażowaniem może unikać tego rodzaju inwestycji w czas i energię, ponieważ czuje, że to nie potrwa. Mogą być motylami społecznymi, ale ich relacje społeczne są często powierzchowne z dużą liczbą ludzi, a nie głębokie połączenia z wybraną garstką.

Mogą również bać się tego, co potencjalnie tracą, zamiast mieć możliwość świętowania tego, co już mają.

3. Często mają kilka krótkich związków, a nie kilka długich.

Utrzymanie długoterminowego romantycznego związku wymaga wysiłku i poświęcenia. Choć niektórzy opisaliby to jako ciężką pracę, może to być radosne, jeśli obustronnie pracujesz nad zdrowym, kochającym związkiem z kimś, kto cię szanuje i ceni.

Ludzie z problemami z zaangażowaniem często przebywają w tej pożądliwej fazie miodowego miesiąca randek lub związku, wyskakując z niego, gdy blask zaczyna się ścierać, by dążyć do czegoś nowego. To może pozostawić za sobą szlak krótkich, namiętnych związków.

Innym znakiem ostrzegawczym jest niezdolność do zaakceptowania jakiejkolwiek winy lub odpowiedzialności za przyjaźń lub związek, który się rozpada. Zawsze jest to wina lub niedociągnięcia kogoś innego, nigdy ich odpowiedzialność.

4. Mają tendencję do nielubienia lub unikania języka związanego z zaangażowaniem.

Osoba z problemami z zaangażowaniem często chce traktować wszystko w sposób swobodny i język, którego używają do opisania swojego związku lub poprzednich związków, często to odzwierciedla.

Mogą nie chcieć myśleć o długoletnim partnerze jak o chłopaku lub dziewczynie, mogą nie mieć żadnego interesu w rozwijaniu związku poza zwykłymi randkami, szukać tylko związków typu friends with benefits bez żadnych zobowiązań, lub mogą pozbywać się swojego partnera, jeśli czują, że sprawy stają się zbyt ciężkie. To pozwala im uniknąć rozmowy w ogóle.

5. Często unikają osobistych zobowiązań, pojawiają się nieśmiałe lub niespójne.

Aktywny autosabotaż może być wskaźnikiem, że dana osoba ma problemy z zaangażowaniem. Mogą mieć słabe umiejętności zarządzania czasem, często spóźniając się lub w ogóle nie pokazując się na umówione zajęcia.

Daje to osobie możliwość uwolnienia się od odpowiedzialności za utrzymanie długoterminowych przyjaźni i związków poprzez wskazanie na brak umiejętności zarządzania czasem lub nieuzasadnione oczekiwania wobec partnera.

Często będą mieli różne wymówki dla tego zachowania, które będą używać w kółko, zamiast pracować nad poprawą problemu.

6. Często są przyciągane do niedostępnych romantycznych zainteresowań.

Są tam ludzie, którzy twierdzą, że doświadczają tylko przyciągania do ludzi, którzy są w inny sposób niedostępni.

Niedostępny może oznaczać osobę, która jest w innym związku, obecnie jest zawalona akademickim lub związanym z pracą obciążeniem, nie jest emocjonalnie lub psychicznie wystarczająco zdrowa na związek, lub właśnie przeszła przez rozstanie, gdzie nie wyleczyła się z tego związku kończącego się.

Osoba ta może przeskakiwać z niedostępnego zmiażdżenia do niedostępnego zmiażdżenia, uciekając, gdy wygląda na to, że ta osoba może chcieć dać im więcej czasu lub mieć głębszy związek.

7. Są zbyt wybredni w swoich gustach, zarówno jeśli chodzi o przyjaciół, jak i romans.

Wysokie oczekiwania mogą służyć jako doskonała tarcza dla osoby z problemami z zaangażowaniem.

Rzeczywistość, z którą żyjemy jest taka, że każda osoba będzie miała pozytywne i negatywne cechy. Długoterminowe szczęście w związkach i przyjaźniach sprowadza się do pracy nad znalezieniem wspólnej płaszczyzny i praktykowania przebaczenia, gdy sprawy idą źle.

Osoba, która jest zbyt wybredna w swoim guście w ludziach może używać tego jako mechanizmu obronnego, ponieważ łatwo jest utrzymać innych ludzi z dala od siebie, jeśli nikt nigdy nie może sprostać ich dzikim oczekiwaniom.

8. Często ociągają się ze swoim partnerem, nigdy nie będąc gotowym na nic poważnego.

Emocje często zaciemniają naszą perspektywę i osąd, szczególnie w początkowych etapach związku. Możemy patrzeć na drugą osobę przez różowe okulary, sprawiając, że czerwone flagi stają się niewidoczne.

Optymalnie, powinniśmy dążyć do obiektywnego spojrzenia na nową przyjaźń lub związek. Czy dana osoba chce się z tobą spotykać lub chodzić na randki? Czy ta osoba ma dla Ciebie czas? Czy też ciągle ma powód i wymówkę, dlaczego nie może się spotkać lub nawet zmienić terminu?

Osoba, która jest zainteresowana poznaniem cię lepiej i chce być przy tobie, będzie faktycznie robić te rzeczy – ale tak wielu ludzi spędza czas na wykręcaniu rąk, próbując dowiedzieć się, czego chce lub nie chce druga osoba. Gdyby chcieli tam być, to by byli.

9. Często są słabymi komunikatorami, z którymi trudno się skontaktować.

Może być kilka powodów słabej komunikacji. W kontekście problemów z zaangażowaniem, jest to kolejny mechanizm defleksyjny i obronny, który pomaga osobie utrzymać wygodny dystans. To może być w romantycznym lub platonicznym sensie.

Mogą robić takie rzeczy jak nie odpowiadać na wiadomości w pełni, nie odpowiadać w ogóle, pozwalać swojemu telefonowi przejść na pocztę głosową i nigdy nie odbierać, lub nigdy nie dzwonić, chyba że potrzebują czegoś od ciebie.

Jego inwestycja w przyjaźń lub związek jest zazwyczaj płytka i służąca samemu sobie, a ich sposoby komunikacji to odzwierciedlają.

10. Mają tendencję do kochania pościgu romantycznego bardziej niż cel.

Ostatni romantyk, który odbija się bez celu od związku do związku, może bać się zaangażowania. Mogą nawet zaangażować się w związek na krótki czas, czasami nawet nie tygodnie, a następnie upuścić go natychmiast.

Mogą być typem, który stale chce uderzyć do klubu lub barów, szukając tymczasowego dobrego czasu w sposób regularny. To może nawet nie pochodzić ze szkodliwego miejsca; mogą po prostu chcieć dobrze się bawić, zamiast radzić sobie z całą odpowiedzialnością, jaką niesie ze sobą długoterminowe zobowiązanie.

I to jest ważny punkt. Tylko dlatego, że ktoś ma problemy z zaangażowaniem, nie musi to oznaczać, że jest to coś złego lub negatywnego.

Niektórzy ludzie po prostu nie chcą być związani lub w jakimkolwiek rodzaju długoterminowego porozumienia z kimkolwiek. I to jest w porządku. Ludzie powinni być wolni, aby żyć swoim życiem, jak chcą.

Problem pojawia się, gdy druga strona próbuje narzucić swoje własne poglądy na to, jak ta osoba powinna żyć, często dlatego, że chce związku lub zaangażowania.

To zły wybór i prowadzi tylko do złamania serca i frustracji, ponieważ obie strony nie są na tej samej stronie z tym, czego chcą od interakcji.

Nie oczekuj, że oswoisz lub uzdrowisz osobę, która Twoim zdaniem ma problemy z zaangażowaniem, ponieważ może ona w rzeczywistości nie mieć żadnych problemów. To po prostu może być ich wybór, jak chcą żyć swoim życiem.

Jak pokonać problemy z zaangażowaniem

Jeśli myślisz, że możesz mieć problemy z zaangażowaniem – lub chcesz pomóc komuś, kto je ma – co możesz zrobić, aby sobie z nimi poradzić i ostatecznie je pokonać?

Jak z większością rzeczy, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, ale oto kilka sposobów, dzięki którym możesz być w stanie złagodzić uczucia, których doświadczasz.

Zadaj sobie pytanie, dlaczego je masz.

Często pomoże Ci zidentyfikowanie jednej lub więcej głównych przyczyn Twojego strachu przed zaangażowaniem.

Może twoi rodzice rozdzielili się, kiedy byłeś dzieckiem i to przekonało cię, że długoterminowe związki są skazane na porażkę.

Może twój przeszły związek zakończył się nagle i to dało ci taki emocjonalny wstrząs, że nie chcesz ryzykować podobnego zranienia ponownie.

Czy może masz problemy z perfekcjonizmem i to powoduje, że znajdujesz błędy w każdym związku i partnerze, którego kiedykolwiek miałeś?

Wiedząc, co mogło spowodować twoją fobię związaną z zaangażowaniem, może okazać się, że możliwe jest przepracowanie twoich emocji związanych z tymi rzeczami.

Jeśli nie wiesz, co spowodowało twoje szczególne problemy lub nie jesteś gotowy, aby stawić czoła tym rzeczom, nie obawiaj się. Nadal możesz pracować nad poprawą swojej sytuacji i zmienić sposób myślenia o zaangażowaniu.

Bądź szczery ze sobą.

Czy przekonałeś siebie i innych, że jesteś szczęśliwszy sam ze sobą?

Podczas gdy może to być prawdą dla niektórych ludzi przez pewien czas, warto zakwestionować ten pomysł.

Czy jesteś całkowicie szczery ze sobą, czy też okłamujesz siebie, jak naprawdę się czujesz?

Nawet jeśli jesteś szczęśliwą i zadowoloną osobą przez większość czasu, czy są chwile, w których tęsknisz za partnerem?

Czy oszukujesz się myśląc, że nie potrzebujesz nikogo innego? Że ty i twoje życie jesteście kompletni tacy, jacy jesteście…

Jakkolwiek jest to prawda w pewnym sensie, jest inny sposób, aby na to spojrzeć.

Tak, nie potrzebujesz nikogo innego, aby uzupełnić siebie lub swoje życie, ale twoje życie może być wzbogacone w towarzystwie innej osoby.

Doświadczasz życia w inny sposób, kiedy jesteś w związku. Wszystko jest bardziej żywe i bardziej wibrujące, kiedy dzielisz to z inną osobą.

I związki często dostarczają okazji do rozwoju jako osoba. Ujawniają rzeczy o tobie, których w przeciwnym razie mógłbyś nie odkryć.

Zastanów się więc długo i mocno i zapytaj, czy naprawdę nie chcesz związku, czy po prostu przekonałeś się, że nie chcesz.

Zrozum swoje lęki związane z zaangażowaniem.

Kiedy odsuwasz się od zaangażowania, częściowo kierują tobą twoje lęki.

Jeśli możesz zobaczyć je w pracy i zrozumieć, dlaczego sprawiają, że myślisz i działasz w ten sposób, może to pomóc Ci je uspokoić i powstrzymać się od robienia czegokolwiek pochopnie.

Lęk jest w dużej mierze uczuciem, które pojawia się, gdy stajemy w obliczu nieznanej i niepewnej przyszłości.

W odniesieniu do związku, oznacza to konfrontację z bardzo realną możliwością, że może on nie być na zawsze.

I że jeśli nie jest na zawsze, to co będzie potem?

Musisz również poradzić sobie z niewiadomymi dotyczącymi tego, jak będzie wyglądał związek. Czy zamieszkacie razem, będziecie mieć psa, dzieci, kupicie dom?

Czy będziecie się kłócić? Jakie oczekiwania zostaną mocno postawione na twoich barkach?

I, być może najważniejsze, czy znajdziesz więcej szczęścia w związku niż poza nim?

Po prostu nie możesz wiedzieć tych rzeczy, dopóki nie będziesz w związku z kimś.

Ale spójrz na alternatywę: życie bez zobowiązań.

Jak to będzie wyglądało?

Możesz myśleć, że ma w sobie więcej pewności, ponieważ masz większą kontrolę.

Ale tak nie jest.

Po prostu ma inne rodzaje niepewności.

A kiedy trzymasz się z dala od związków, nie masz nikogo, z kim mógłbyś dzielić ciężar tej niepewności.

Warto sobie o tym regularnie przypominać: jeśli nigdy się nie zaangażujesz, zawsze będziesz musiał sam stawić czoła nieznanej przyszłości.

Zawsze będziesz musiał sam dźwigać ciężar wydarzeń.

Nie będziesz mógł polegać na drugiej osobie, jeśli chodzi o wkład lub całkowite zdjęcie czegoś z twojego talerza.

Nie ma to na celu przestraszenia cię w żaden sposób.

Ma to na celu pokazanie ci, że nieznane, przed którym myślisz, że się bronisz, jest tylko zastąpione innymi niewiadomymi.

I że nie zobowiązując się do jednej rzeczy, domyślnie zobowiązujesz się do innej.

Naucz się, jak pewnie podejmować decyzje.

Wiążąc się z poprzednim punktem, twój niepokój wokół zaangażowania może wynikać z niezdolności do podjęcia decyzji.

Jeśli tak bardzo się napracujesz w obliczu decyzji, komu i kiedy się zaangażować, możesz po prostu uniknąć podejmowania tych decyzji w ogóle.

Zagubisz się w „co by było gdyby” i spędzisz tak dużo czasu na analizowaniu sytuacji, że nigdy nie dojdziesz do żadnego rozsądnego wniosku.

Warto sobie przypomnieć, że nie ma czegoś takiego jak idealny związek lub idealne dopasowanie partnera.

Tak, powinieneś przyjrzeć się faktom, aby zobaczyć, czy macie podobne zainteresowania, wartości i cele.

Tak, powinieneś czuć się przyciągnięty do tej osoby, cieszyć się jej towarzystwem i dostrzegać dobre cechy, które posiada.

Tak, możesz uchronić się przed potencjalnie manipulującymi lub nadużywającymi partnerami, obserwując czerwone flagi.

Ale na koniec dnia, jeśli prawie wszystko wygląda pozytywnie i są tylko drobne rzeczy, które cię powstrzymują, musisz je zignorować i wykonać skok wiary.

Jeśli naprawdę są to drobne szczegóły, nie będą miały większego znaczenia w szerszym kontekście.

Podjęcie decyzji o zaangażowaniu wymaga odwagi. It requires you to accept the reality of the situation and of relationships in general.

You’ll probably find that in making the decision, you feel a sense of relief and calm from knowing that you are in it for the long haul.

Skoczenie w strumień nowej miłości, nie wiedząc, gdzie może cię zabrać, jest radosne.

Nie skupiaj się na zawsze.

Czy wstrzymujesz się przed zaangażowaniem w kogoś, ponieważ czujesz, że musi to być decyzja, z którą trzymasz się na zawsze?

Nie jest tak.

Możesz być w zaangażowanym związku i nadal mieć możliwość zmiany zdania, jeśli pojawią się okoliczności, które naprawdę to uzasadniają.

To w żadnym wypadku nie daje ci wymówki, aby uciec od zaangażowania w momencie, gdy napotkasz na przeszkodę na drodze.

Ale oznacza to, że nie jesteś przywiązany do tej decyzji na zawsze.

Nie skupiaj się więc na zawsze, kiedy chcesz związać się z partnerem.

Skup się na tu i teraz. Skup się na krótkim okresie. Tak, nawet skup się na długim terminie do pewnego stopnia.

Po prostu nie przekonuj siebie, że nie możesz uciec od sytuacji, gdyby sprawy stały się niezdrowe.

Zmniejsz swoje oczekiwania co do tego, jak powinien wyglądać „właściwy” związek.

Czy twoje problemy z zaangażowaniem są wynikiem jakichś wysoce nierealistycznych oczekiwań co do tego, jak powinien wyglądać normalny i zdrowy związek?

Jeśli nigdy nie byłeś w poważnym związku, może być ci trudno wyobrazić sobie, jak to jest naprawdę.

Możesz żyć z jakąś wyidealizowaną wizją idealnego partnerstwa pomiędzy dwoma osobami, gdzie harmonia i pokój istnieją przez cały czas.

Ale to nie jest to, co związki są jak przez i large.

Jeśli uciekasz przy każdym znaku kłopotów, nigdy nie znajdziesz trwałej miłości.

Związek nie rozwiąże wszystkich twoich problemów.

Hollywoodzki romans rzadko istnieje w prawdziwym świecie.

Będziesz musiał poświęcić się czasami.

Tak po prostu jest.

Możesz czuć się trochę rozczarowany słysząc to, ale nie pozwól sobie na zbyt wiele w drugą stronę.

Zdrowe związki zawierają mnóstwo dobrych czasów, miłości i zabawy.

Będą one sprawiały, że będziesz czuł się wyjątkowo szczęśliwy od czasu do czasu.

Pamiętaj tylko, że przez większość czasu, życie się zdarza.

Relacje są tylko częścią życia i muszą zrobić miejsce dla wszystkich innych części.

Czasami twój partner może doświadczać stresu związanego z pracą.

Czasami możesz zachorować.

Czasami pasja i romans muszą zająć tylne miejsce w stosunku do bardziej pilnych i praktycznych spraw.

To nie sygnalizuje rozpadu związku.

Daleko od tego.

To sygnalizuje, że życie ma miejsce i związek jest razem na przejażdżkę. It just takes a back seat now and then.

So if you keep jumping out of relationships because you are not constantly kissing or holding hands or experiencing pure bliss, know that you have unrealistic expectations and work on addressing those.

Trzymaj się związku, gdy magia zanika.

Jeśli wchodzisz w związek, tylko po to, aby poczuć, że chcesz się z niego wydostać ponownie wkrótce po, spróbuj trzymać się go tak długo, jak to możliwe.

Relacje są czymś, do czego się dorasta. Dostosowujesz się do nich. Ale nie zawsze od razu poczujesz się komfortowo.

Możesz doświadczyć bólów wzrostowych.

To są często momenty, w których prawdopodobnie poczujesz chęć ucieczki.

Postaraj się powtarzać sobie: „Jeszcze tylko jeden tydzień.”

A potem, kiedy ten tydzień dobiegnie końca, powiedz to jeszcze raz.

I jeszcze raz.

Z każdym mijającym tygodniem, będziesz czuł się bardziej pewny, że związek jest czymś, co chcesz kontynuować.

Będziesz czuł się bardziej komfortowo, a pragnienie, aby zakończyć rzeczy będzie zanikać.

Jednego dnia przekonasz się, że nie musisz już mówić sobie, aby zostać jeszcze tydzień.

Będziesz chciał zostać jeszcze tydzień… i dalej.

Działaj zaangażowany, dopóki nie poczujesz się zaangażowany.

Podążając za poprzednim punktem o dawaniu czasu na związek, możesz również spróbować działać w sposób, w jaki mógłbyś działać, gdybyś czuł się w pełni zaangażowany.

Choć czasami twoje myśli i uczucia kierują twoimi działaniami, może być również odwrotnie.

Twoje działania mogą zmienić to, jak myślisz i jak się czujesz.

Jeśli więc nie czujesz się jeszcze zaangażowany w związek z kimś, spróbuj działać w sposób, który sugeruje, że jesteś.

Romantyczne gesty, widywanie się z drugą osobą tak często, jak to możliwe, rozmawianie o czymś, co mógłbyś chcieć robić razem za kilka miesięcy.

Heck, nawet zrób jakieś solidne plany dla tej rzeczy, jeśli możesz.

Uczyń swojego partnera – lub potencjalnego partnera – priorytetem w swoim życiu i zachęć ich do tego samego.

W końcu sam akt bycia parą i traktowania siebie nawzajem tak, jakbyście byli jednym z nich, przekona cię o twoich prawdziwych uczuciach do tej osoby i ułatwi ci pełne zaangażowanie.

Przedyskutuj swój strach przed zaangażowaniem ze swoim partnerem.

Relacje wszelkiego rodzaju działają lepiej dla wszystkich zaangażowanych, gdy istnieje jasna, otwarta i szczera komunikacja.

I chociaż może się wydawać, że rozmowa o twoich problemach z zaangażowaniem z nowym partnerem jest ostatnią rzeczą, jaką powinieneś zrobić, często będzie pomocna.

Twoja niechęć do ustatkowania się jest czymś, co oni i tak mogą zauważyć, więc rozmawiając o tym z nimi, możesz mieć rzeczy na miejscu, aby poradzić sobie z możliwymi konsekwencjami.

Po pierwsze, może to zwiększyć ich zrozumienie i empatię w stosunku do ciebie i zmienić sposób, w jaki mogą zdecydować się zareagować na coś, co robisz.

Jeśli na przykład „znikniesz” na jakiś czas, może to pomóc im zobaczyć, czym to jest, a nie myśleć, że ci nie zależy.

Może to pomóc im być bardziej cierpliwymi wobec ciebie i bardziej wytrwałymi, jeśli chodzi o bycie tym, który popycha związek do przodu na początku.

I są też korzyści dla ciebie. Mówienie o swoich problemach może sprawić, że poczujesz się, jakby ciężar został zdjęty z twoich barków.

Wiedząc, że są świadomi i rozumieją sposób, w jaki czasami myślisz lub czujesz, mogą sprawić, że będziesz bardziej otwarty w wyrażaniu siebie w tych czasach.

I to może prowadzić do konstruktywnych rozmów, które mogą uspokoić twoje nerwy i sprawić, że wrócisz do bardziej pozytywnego sposobu myślenia o związku.

Jeśli odmawiasz zaangażowania, ponieważ obawiasz się, że ktoś złamie ci serce, twój partner może cię uspokoić, jeśli jest świadomy, że jest to dla ciebie prawdziwy strach.

Szczerość może przejść długą drogę w zapobieganiu napięciu i wątpliwościom, które czasami mogą wkradać się do twojego umysłu.

Nie bój się więc mówić otwarcie i szczerze ze swoim partnerem i rób to stosunkowo wcześnie w rozpoczynającym się związku – zanim będziesz miał szansę wycofać się z niego bez słowa.

Umawianie się z kimś, kto ma problemy z zaangażowaniem

Jeśli umawiasz się z kimś, a on albo wykazuje wiele z powyższych znaków, albo po prostu powiedział ci o swoich problemach z zaangażowaniem, co powinieneś zrobić?

Podczas gdy wejście w związek z taką osobą nie zawsze jest łatwe, nie myśl, że nie jest to warte wysiłku.

Tacy ludzie nie są nieczuli i nie są stratą twojego czasu.

Po prostu mają swoje demony jak my wszyscy.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby się przygotować i dać związkowi najlepszą możliwą szansę.

Walcz o związek.

Będą chwile, kiedy druga osoba może chcieć zrezygnować, poddać się, pójść własną drogą.

Jeżeli podejrzewasz, że działa ona w oparciu o głęboko zakorzeniony strach przed zaangażowaniem, powinieneś o nią walczyć.

Może ona szukać łatwego wyjścia, ale będzie również szukać jasności i pewności.

Jeżeli będzie wiedziała, że naprawdę ci na niej zależy i że wierzysz w ten związek i w to, dokąd może on prowadzić, zaufa ci.

Czasami po prostu chcą, aby ktoś przejął odpowiedzialność i powiedział im, że tak, czasami sprawy są trudne, ale poprawią się, jeśli pozwolą ci pomóc.

Pokaż im, jak bardzo jesteś zaangażowany w związek.

Aby pomóc im w ich zaangażowaniu, musisz być krystalicznie czysty w swoim.

Jeśli musiałeś walczyć, aby utrzymać ich w związku, to już zrobiłeś bardzo dużo, ale są jeszcze inne rzeczy, które możesz zrobić.

Bądź przygotowany na bycie tym, który robi plany w krótkim, średnim i długim okresie.

Powiedz im, że idziesz na kolację w określonym dniu. Powiedz im, gdzie idziesz i o której godzinie. Ułatw im wszystko tak bardzo, jak to tylko możliwe. Podróż do ich domu lub miejsca pracy i odebrać je, a nie spotkać je tam.

Gdy czas jest odpowiedni, przedstawić je do swoich przyjaciół (i ostatecznie rodziny, ale to często przychodzi później).

Make it known to them, że widzisz je w swojej przyszłości.

Ale ułatwić im i nie zaskoczyć ich.

Ludzie z fobiami zaangażowania czasami uważają, że rzeczy poruszają się zbyt szybko od randek do poważnego związku.

To stawia ich na krawędzi i daje im wymówkę, aby uciec.

Więc, podczas gdy musisz być jasny w swoim zaangażowaniu w nich, staraj się nie sprawić, by czuli się spieszeni, aby zrobić to samo.

Podejmuj małe kroki w zakresie budowania relacji. Tak, staraj się często z nimi widywać, ale daj im czas i przestrzeń, aby mogli odetchnąć i zapoznać się z tym, jak być w związku.

Nie sugeruj nagle wyjazdu i nie wspominaj o niczym zbyt wielkim, jak małżeństwo czy dzieci.

Przestań chodzić na randki, nawet gdy zostaniecie parą na wyłączność.

Obserwuj oznaki, że jest to dla nich zbyt wiele, a następnie wyluzuj na przepustnicy.

Znaki te będą zazwyczaj dotyczyć ich stylu komunikacji.

Jeśli zaczną wydawać się bardziej zamknięci, z krótszymi odpowiedziami na twoje pytania lub długimi przerwami w czasie zanim odpowiedzą na wiadomości, mogą czuć presję.

Podobnie, jeśli wydają się rozkojarzeni lub roztrzęsieni po długim okresie pracy w Twojej firmie, mogą potrzebować trochę czasu dla siebie.

Wyraź swoje zrozumienie.

Jeśli osoba ma problemy z zaangażowaniem, może mieć wrażenie, że nikt jej nie rozumie.

I tak ukrywają swoje uczucia i pozwalają im bulgotać głęboko pod powierzchnią, aż pewnego dnia wybuchną i ta osoba ucieknie ze związku.

Jeśli możesz sprawić, że poczują się bardziej zrozumiani, możesz dać im więcej swobody w omawianiu z tobą swoich problemów.

Czasami mogą poruszyć temat jako pierwsi, w którym to przypadku możesz ich uważnie wysłuchać i zapewnić, że zrobisz wszystko, co w twojej mocy, aby złagodzić ich niepokój.

Jeśli nie przyznają się otwarcie do tego, że mają skłonności do zobowiązań, mogą albo za bardzo bać się o tym mówić, albo nawet nie zdawać sobie z tego sprawy.

W każdym razie, poruszenie tego tematu może być trudne.

Jednym ze sposobów jest rozmowa o ich poprzednich związkach (i Twoich dla równowagi). Zapytaj ich, dlaczego im nie wyszło.

Współczuj im o sposobie, w jaki ich związki się zakończyły.

Bądź z nimi szczery o końcach swoich przeszłych związków i jak po prostu nie czułeś, że to była właściwa osoba lub czas.

Jeśli mogą odnieść się do tego, co mówisz, będą czuć się bardziej komfortowo otwierając się.

Przedstaw zaangażowanie jako temat i daj im znać, że nawet tobie jest czasem ciężko.

To może rozbroić ich obronę i sprawić, że będą mówić o swoich problemach bardziej otwarcie.

Ale nie naciskaj zbytnio na temat, jeśli nie wydają się chcieć o tym rozmawiać.

Bądź cierpliwy.

Przede wszystkim, będziesz potrzebował cierpliwości, jeśli chcesz skutecznie poradzić sobie z problemami związanymi z zaangażowaniem.

Nie można oczekiwać, że przezwyciężą swoje obawy i lęki w krótkim czasie, więc będziesz musiał dać im trochę swobody od czasu do czasu.

Postaraj się wyobrazić sobie, jak chciałbyś, żeby ktoś traktował cię, gdybyś zmagał się z podobnymi problemami.

To pomoże ci pozostać stanowczym w twoim własnym zaangażowaniu w partnera.

Nadal nie jesteś pewien, co zrobić z twoimi lub twojego partnera problemami z zaangażowaniem? Szukanie porady eksperta związku naprawdę może pomóc w sytuacjach takich jak te, i nie powinno być żadnego wstydu w proszeniu o niektóre. Wyszkolony profesjonalista może oferować dostosowaną poradę, aby pomóc ci radzić sobie z wyzwaniami, które problemy z zaangażowaniem wnoszą do związku. Więc dlaczego nie czat online do jednego z ekspertów z Relationship Hero, który może pomóc poprowadzić Cię przez to. Simply click here to chat.

Możesz również polubić:

  • 3 Signs Of Trust Issues And How To Get Over Them
  • 20 Signs Someone Has Abandonment Issues
  • Is True Love A Choice Or A Feeling?
  • 7 oznak, że Ty i Twój partner jesteście niekompatybilni
  • Czy możesz naprawić jednostronny związek, czy powinieneś go zakończyć?
  • 6 głównych oznak, że Twój partner postrzega Cię jako opcję, a nie priorytet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *