10 Things You Didn’t Know about the Blue French Bulldog

Blue French Bulldog

Niebieski buldog francuski jest jak każdy inny buldog francuski z wyjątkiem ubarwienia sierści psa. To co wyróżnia tego psa pod względem koloru to nic innego jak fakt, że pies ten ma lekko niebieskawy odcień, który wywodzi się z genetyki. Są to bardzo małe psy, które są znane z tego, że są bardzo czułe i potrzebujące, i nie jest to rodzaj buldoga, który jest dobrym psem do pilnowania lub obrońcą. Jest to „głupi” pies, który głośno oddycha, ma zabawne nawyki i choruje częściej niż inne psy.

Jest to bardzo męski, mały pies, którego głównym celem w życiu jest pełnienie roli towarzysza. Nie są to psy, które chcesz często zostawiać w domu lub ignorować, kiedy jesteś w domu. Są one bardzo przyjazne, kochają uwagę i przywiązanie od każdego, i są bardzo słodkie psy, które będą wywoływać dużo uwagi od innych. To było kilka wieków temu w Anglii, kiedy koronczarki i hodowcy zaczęli obniżać buldogi. Bardzo selektywnie hodowali te psy, aby ich mioty rodziły się bardzo małe i bardzo przyjazne, i to działało dobrze. Były one znane jako „toy” psów i stały się bardzo popularne we Francji po Francuzi odkryli, co Anglicy robili do hodowli psów. Zaczęli hodować swoje własne i nazwa jakoś utknęła.

Te psy są bardzo małe i uwielbiają żyć w domu. Jeśli chodzi o wybór rodzaju psa, który chcesz w domu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszym z nich jest to, że ten pies po prostu nie zrobi tego, gdy będzie często przebywał na zewnątrz. Ma poważne problemy z alergią. Ma kilka innych problemów zdrowotnych, a to nie jest rodzaj psa, który lubi się brudzić. Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba będzie kąpać tego psa często, ponieważ jest to trochę prissy zwierzę, które woli pozostać czyste przez cały czas. Jest wiele rzeczy na temat niebieskiego buldoga francuskiego, o których możesz wiedzieć, ale jest też wiele interesujących faktów, o których mogłeś nie wiedzieć w przeszłości. Przeczytaj dalej, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat niebieskich buldogów francuskich.

Nie są uznawane

Niebieski buldog francuski nie jest uznawany przez stowarzyszenia hodowców psów. W związku z tym, że nie można wystawiać ani trenować niebieskiego buldoga francuskiego, nie będzie on mógł brać udziału w żadnych zawodach ze względu na swoje umaszczenie. Buldog francuski jest uznaną rasą, ale niebieskie ubarwienie niektórych z nich nie pozwala im na bycie uznanymi za psy wystawowe lub uznane za takie. Jedyne buldogi francuskie dopuszczone na wystawach lub nawet uznane przez stowarzyszenia hodowców są te z palety kolorów biały, pręgowany, płowy i mieszanka białego i pręgowanego. Jeśli jeden z nich ma niebieski kolor futra, nie jest uważany za prawdziwego buldoga francuskiego i nie będzie uznawany przez żadne stowarzyszenia. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ma to znaczenie tylko wtedy, gdy jesteś zainteresowany pokazaniem swojego buldoga francuskiego. Jeśli jesteś po prostu zainteresowany posiadaniem jednego jako zwierzę domowe, nie musisz się martwić o kolor psa lub fakt, że po prostu nie jest uznawany przez wiele stowarzyszeń.

Powód, dla którego żadne stowarzyszenie ani hodowca nie uznają niebieskiego buldoga francuskiego jako rasy jest taki, że wielu wierzy, że pies jest podatny na zbyt wiele problemów zdrowotnych. Powszechne przekonanie jest, że niebieskie buldogi francuskie mają warunek znany jako niebieski pies łysienie, który jest znany odbarwienie. Jednak prawda jest taka, że wiele z tych psów nie jest dotkniętych tą formą łysienia i jest to coś, co wiele organizacji kwestionuje w tej chwili. Podczas gdy wiele niebieskich buldogów francuskich jest dotkniętych łysieniem typu blue dog, istnieje również kilka psów dotkniętych tą samą chorobą, które nie są charakterystyczne dla tej rasy. Większość niebieskich buldogów francuskich po prostu nie jest podatna na tego typu problemy zdrowotne.

Nie są francuskie

To jest zawsze zaskakujący fakt dla wielu właścicieli niebieskich buldogów francuskich. Nazywają się one frenchies, ale tak naprawdę nie są francuskie. Te psy, i ich zwykłe siostry buldogi francuskie, nie pochodzą z kraju romantyzmu. Zamiast tego, są angielskie. Pochodzą z małego obszaru w Anglii zwanego Nottingham. Nie jest szczególnie dobrze wiadomo, jak dostali nazwę francuski, ale wiadomo, że nie były one z Francji. W rzeczywistości zyskały one swoją popularność w 1800 roku jako psy do kolan dla koronczarek i były wtedy szczególnie kochane.

Są leniwe

W przeciwieństwie do innych ras buldogów francuskich, Frenchie jest psem, który nie jest szczególnie aktywny. Nie potrzebuje on wiele aktywności, aby być szczęśliwym i zdrowym. Nie mają skłonności do nadwagi lub otyłości z powodu zbyt obfitego jedzenia i wolą po prostu spędzać czas w domu, drzemiąc lub relaksując się na kolanach swoich bliskich. Możesz zachować niebieski buldog francuski doskonale szczęśliwy i zdrowy, robiąc niewiele więcej niż biorąc je na krótki spacer w ciągu dnia lub pozwalając im wyjść na podwórko, aby korzystać z udogodnień na własną rękę. Wracają do domu, kiedy skończą swoje obowiązki i wracają do odpoczynku i bycia bardzo leniwymi psami.

Bardzo marzną

Niebieski buldog francuski ma tylko jedną warstwę. Dla psa oznacza to, że bardzo łatwo marznie. Kiedy klimatyzator jest włączony zbyt nisko w lecie, psy te będą prawdopodobnie spędzać czas w domu przytulając się do koca lub z człowiekiem, aby uzyskać dodatkowe ciepło. Dodatkowo, bardzo prawdopodobne jest, że będą potrzebowały dodatkowego okrycia w zimie, jeśli mieszkasz w szczególnie zimnym miejscu. Podczas gdy wiele osób wyśmiewa tych, którzy umieszczają swoje zwierzęta w ubraniach, jak gdyby były one dodatkiem do mody, ci, którzy posiadają niebieskie buldogi francuskie robią to, ponieważ ich psy stają się wyjątkowo zimne w każdej chwili. Psy te potrzebują dodatkowych warstw, kiedy przebywają na zewnątrz w zimnej pogodzie. I możesz zapomnieć o spacerze z jednym z tych psów w ciężkim śniegu. Są one bardziej skłonne do pozostania w domu i cieszenia się czasem wewnątrz i korzystania z łazienki na podkładce.

Nie potrafią pływać

Niebieskie buldogi francuskie nie są dobrymi pływakami. Nie radzą sobie dobrze w wodzie i nie lubią wody. Niektóre psy są świetnymi pływakami i uwielbiają spędzać czas w wodzie, czy to w basenie, czy w oceanie lub jeziorze, ale niebieskie buldogi francuskie nie są dobre w wodzie. Uważa się, że ich krótkie nogi utrudniają im pływanie, co zawsze jest problemem, gdy pies musi spędzać czas w wodzie. Jest to pies, który absolutnie musi mieć kamizelkę ratunkową na jeśli jest w pobliżu wody, czy to w pobliżu basenu lub na łodzi. Jeśli mieszkasz w pobliżu akwenu wodnego, spodziewaj się, że Twój pies nie będzie spędzał dużo czasu w pobliżu wody – nie będzie miał ochoty się do niej zbliżać.

Niebieski Buldog Francuski

Niebieski Buldog Francuski

Bardzo mało jest naturalnych narodzin

Ze względu na wielkość głowy niebieskiego buldoga francuskiego, jest bardzo mało tych psów, które rzeczywiście rodzą się naturalnie. Większość hodowców nie chce, aby matka ich miotów doznała jakichkolwiek uszkodzeń ciała lub zdrowia, więc mają swoich lekarzy weterynarii zaplanować C-Sections, kiedy nadszedł czas, aby psy dostarczyć. Powodem jest to, że wiele hodowanych psów cierpi na uszkodzenia ciała, które nie są możliwe do naprawienia. Oznacza to, że hodowca straci na najwyższej klasy psa mogą rozmnażać się z innymi, aby stworzyć miot niebieskich frenchies sprzedać tym, którzy chcą dokonać drogiego zakupu. Z tego tylko powodu nie znajdziesz buldoga francuskiego, który urodził się naturalnie i bez pomocy weterynarza.

Są drogie

Istnieje zwykły buldog francuski i istnieje niebieski buldog francuski. Nie ma między nimi żadnej różnicy poza kolorem, ale cena niebieskiego buldoga francuskiego jest prawie dwa razy większa niż cena zwykłego buldoga francuskiego. Szalonym czynnikiem jest to, że jest to ten sam pies z inną sierścią. Jednakże, niebieski buldog francuski jest znacznie trudniejszy do znalezienia. Muszą być specjalnie hodowane, a nie zawsze łatwo jest znaleźć hodowcę, który ma możliwość tworzenia niebieskich buldogów francuskich, co oznacza, że bardzo trudno jest znaleźć jeden do zakupu. Hodowcy są tego świadomi i jest to powód, dla którego kładą tak znaczące ceny na tych szczeniętach, kiedy mają miot.

To są psy, które mają pewne poważne problemy zdrowotne, które mogą kosztować dużo pieniędzy. Niebieski buldog francuski ma alergie przez większość czasu, a będziesz zrobić wiele wycieczek do weterynarza z tych psów. Mają inne problemy, takie jak problemy z plecami i szyją dzięki ich krótkim, zakrzywionym kręgosłupom. Dodatkowo, nie są to psy, które mogą wziąć dużo obrażeń, więc mogą stać się ranni, jeśli robią zwyczaj skakania z kanap lub łóżek, ponieważ mogą uszkodzić kręgosłupy to robi. Typowa wizyta u weterynarza dla małej reakcji alergicznej dla psa tej natury jest wszędzie od $300-$700. Nie zaleca się kupowania psa, jeśli nie stać Cię na płacenie częstych rachunków za wizyty w gabinecie weterynaryjnym.

Potrzebują dużo uwagi

Niebieski buldog francuski jest jak normalny buldog francuski, ponieważ jest bardzo potrzebującym psem, który pragnie Twojej pełnej uwagi przez cały czas. Jest to pies, który nie dba o to, aby być ignorowanym, pozostawionym samemu sobie lub pominiętym w czymkolwiek. Ten pies chce miłości, i chce go teraz. Niebieski buldog francuski będzie płakać, jeśli nie jest podana wystarczającej uwagi. Zacznie się zachowywać, jeśli poczuje, że jego potrzeby nie są zaspokajane. Są to psy, które wymagają więcej uwagi niż noworodka, a to nie zawsze jest łatwy wyczyn mieć dzieci i buldoga francuskiego w domu. Z tego powodu są one zazwyczaj bardzo ostrożne w stosunku do innych zwierząt domowych i dzieci, po prostu dlatego, że nie podoba im się fakt, że ich uwaga musi być podzielona między innych. Jeśli zastanawiasz się nad tym typem psa, upewnij się, że masz czas i uwagę, aby upewnić się, że jest to szczęśliwy pies bez żadnych problemów.

Skubią

Są to psy, które mają bardzo płaską twarz. Jest to coś, co określa się mianem brachycefalii i oznacza to, że mają one bardzo ciężki oddech. Posiadanie niebieskiego buldoga francuskiego oznacza przyzwyczajenie się do dźwięku głośnego, ciężkiego oddechu i parskania przez cały czas. Nie są to psy, które są ciche, a każdy, kto nie przyzwyczaił się do dźwięku oddechu tego psa, nie będzie mógł dobrze spać w nocy. Dodatkowo, może się okazać, że dźwięk oddechu psa jest uciążliwy dla Twoich gości. Their snorting and snoring at night might bother guests and it might even bother you if you’re not someone who can get used to the sound after owning one of these dogs.

They’re Very Allergic

These are very small dogs, and that makes them prone to a number of allergies. Oznacza to, że Twój pies może spędzić więcej czasu niż inne psy u weterynarza, który zajmie się nim z powodu alergii. Mają wiele alergii skórnych, a niektóre psy są zobowiązane do jedzenia bardzo specyficznej diety, która zapobiegnie ich reakcji alergicznej na to, co jedzą. Na przykład, wiele różnych buldogów francuskich musi mieć bardzo niską dietę składnikową, która jest wykonana całkowicie z organicznych składników. W związku z tym, że są one podatne na alergie skórne, często można spotkać te psy z wysypkami, podpuchniętymi oczami i innymi problemami, które wymagają wizyty u weterynarza.

Zdjęcia wykonane przez Frenchbulldogs.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *