AT&T Prepaid Coverage vs. Postpaid Coverage

AT&T’s postpaid usługa oferuje roaming krajowy w niektórych obszarach, gdzie prepaid abonenci nie będą mieli żadnych usług. Chociaż nie znalazłem nigdzie, gdzie AT&T wyraźnie wymienia obszary, gdzie abonenci postpaid mogą roamingu i prepaid abonenci nie mogą, wiele można zorientować się, badając AT&T na mapie zasięgu, który pozwala użytkownikom odróżnić zasięg z usługą postpaid i zasięg z usługą prepaid.

Patrząc na całe Stany Zjednoczone, kilka różnic w zasięgu są oczywiste. Oto migawka mapy zasięgu postpaid z witryny AT&T w dniu 5/30/2019:

Tutaj mapa zasięgu prepaid:1

Strzałki wskazują niektóre obszary miejsc, w których zasięg różni się między usługą prepaid i postpaid. W Stanach Zjednoczonych, różnice te pojawiają się głównie w słabo zaludnionych częściach Zachodu. Jednak AT&T na mapach może maskować pewne szczegóły. W powiększeniu Michigan wydaje się całkowicie niebieski. Jednakże, jeśli przybliżę sekcję Michigan, mogę zobaczyć, że przyzwoitej wielkości część Huron National Forest jest bez pokrycia (prepaid lub postpaid).

Czasami przybliżenie tych samych obszarów na obu mapach może ujawnić różnice w zasięgu prepaid i postpaid. Na przykład, Oklahoma wydaje się całkowicie niebieska po powiększeniu zarówno na mapie prepaid, jak i postpaid. Jeśli przybliżę południowo-wschodnie regiony Oklahomy na mapie prepaid, zobaczę kilka obszarów bez zasięgu:

Na mapie postpaid, wiele z tych obszarów pojawia się w kolorze pomarańczowym (wskazując zasięg poza siecią jest dostępny):

Jeśli są konkretne obszary, w których chcemy wiedzieć, czy zasięg AT&T w prepaid i postpaid się różni, proponuję powiększyć je na mapie zasięgu AT&T.

Pomimo, że usługa prepaid AT&T wydaje się oferować mniejszy dostęp do roamingu niż usługa postpaid AT&T, mapa prepaid wyraźnie pokazuje, że abonenci prepaid mają pewien zasięg poza siecią.

Ograniczenia roamingu

At&T abonenci mogą być ograniczeni w korzystaniu z sieci innych niż AT&T. Artykuł na stronie internetowej AT&T dotyczący roamingu krajowego mówi co następuje:2

Przy 400MB danych w roamingu poza siecią, dostęp do danych poza siecią zostanie ograniczony do początku następnego cyklu rozliczeniowego.

  • Ograniczenie dostępu do danych poza siecią nie będzie miało wpływu na połączenia głosowe, wiadomości tekstowe ani dostęp do sieci Wi-Fi.
  • Wyślemy wiadomość tekstową informującą o osiągnięciu 400 MB w roamingu poza siecią.
  • Międzynarodowe i krajowe wykorzystanie danych poza siecią (roaming) może odbywać się z prędkością 2G.
  • Po powrocie do naszej sieci, dostęp do danych zostanie wznowiony.

Krótkie linki

  • AT&T’s interactive coverage map
  • AT&T’s postpaid plans page
  • AT&T’s postpaid plans page
  • AT&T strona planów prepaid

Przypisy

  1. Ta migawka została również pobrana ze strony internetowej AT&T w dniu 5/30/2019.
  2. Fragment pobrany w dniu 5/30/2019.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *