17 Planów Domowej Roboty Wędzarni na Pelet, Które Możesz Zbudować Łatwo

Domowe wędzenie jedzenia jest świetnym sposobem na zamknięcie pysznych smaków. A jeśli jesteś szczęśliwy, że możesz być sprytny, możesz zrobić własną wędzarkę na pelet DIY. Istnieje wiele planów online, które pokażą ci dokładnie jak to zrobić.

Tutaj sprawdzamy 17 najlepszych planów DIY wędzarni pelletowej, które znaleźliśmy. Więc jeśli chcesz spróbować, kieruj się w tę stronę po całą pomoc jakiej potrzebujesz!

Jak zbudować wędzarkę na pelet – plany wędzarni

Jeśli chcesz trochę inspiracji przed rozpoczęciem pracy, spójrz na ten film od SmokerBuilder, aka Frank Cox. Przedstawia on wszystkie cechy wędzarni na pelet, którą możesz zbudować sam. Plany są dostępne na stronie internetowej SmokerPlans.net, a pod filmem znajduje się przydatny link. Gotowy produkt jest w pełni izolowany do wędzenia przez cały sezon i posiada kółka, dzięki którym możesz go przenosić.

Jak zbudować własną wędzarkę na pelet

Ten przewodnik z witryny internetowej theonlinegrill.com jest świetnym miejscem, aby zapoznać się z opcjami. Podkreśla on różne podejścia do budowania wędzarni DIY przy użyciu metalowych beczek i starych grilli na węgiel drzewny. Podano więcej szczegółów na temat używania zestawu do konwersji wędzarni z grillem. Znajdziesz tu informacje o tym, jak działają zestawy i kilka ogólnych wskazówek dotyczących ich instalacji. A jeśli chcesz samemu spróbować, znajdziesz tu przydatne linki do rekomendowanych zestawów, które możesz kupić online.

Sprawdź ten plan

Zamień swoją starą lodówkę w wędzarnię na pelet z The Pellet Pro Pellet Hopper Assembly

W tym filmie, Dennis Correa z Smoke Daddy pokazuje jak zrobić wędzarnię na pelet z lodówki z lat 50-tych. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka szybkiego przeglądu całego procesu w mniej niż pięć minut. W projekcie wykorzystano zbiornik Pellet Pro, a także zawarto mnóstwo wskazówek i porad dotyczących uzyskiwania dobrych wyników. A jeśli szukasz inspiracji do udekorowania wędzarni, ten film jest zdecydowanie warty obejrzenia. Dwa wędzarnie pokazane tutaj naprawdę wyróżniają się z tłumu!

Wędzarnia na pelety w szafce na dokumenty

Wędzarnia na pelety w szafce na dokumenty

Ok, to trochę za dużo, aby nazwać to planem – ale tak bardzo spodobał nam się ten projekt, że musieliśmy go zamieścić! Ten innowacyjny post na forum poświęconym wędzeniu mięsa pokazuje, że można zrobić wędzarkę na pelety z byle czego! Tutaj korpus wędzarni został wykonany ze starej metalowej szafki na dokumenty. Zbiornik Pellet Pro przymocowany do tylnej części generuje dym. Nie ma szczegółów jak to zostało zrobione, więc będziesz musiał to rozpracować na podstawie zdjęć.

Sprawdź ten plan

Jak przerobić starą lodówkę na wędzarnię na pellet z Pellet Pro

Jeśli krótki przegląd Dennisa Correa zaostrzył twój apetyt na zrobienie wędzarni z lodówki, ale chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe wskazówki, to jest to film dla ciebie. W ciągu 15 minut omawia wszystkie potrzebne części, przygotowanie lodówki i poszczególne etapy budowy. Znajdziesz tu wiele wskazówek dotyczących właściwego sprzętu i przydatnych technik, które ułatwią Ci realizację projektu. I możesz zobaczyć wędzarkę w akcji na końcu filmu.

Grill Pelletowy Budowany przez Majsterkowiczów (Pic Heavy)

Grill Pelletowy Budowany przez Majsterkowiczów (Pic Heavy)

To jest genialny plan jeśli szukasz więcej szczegółów – i dużo zdjęć. Został on stworzony przez użytkownika forum Roll_For_Smoke, i opisuje każdy krok budowy wędzarni. Znajdziesz tam listę wszystkich komponentów, zakupionych w SmokeDaddy. Możesz dowiedzieć się jak wszystko zbudował, od sprytnego przesuwanego dyfuzora do bramek grilla i tacki ociekowej. Są nawet informacje o farbie i uchwytach, wraz z linkami do dostawców online.

Sprawdź ten plan

Homemade Pellet Grill Smoker

Jeśli masz stary zbiornik sprężarki powietrza, który szuka nowego zastosowania, dlaczego nie użyć go do zrobienia wędzarni! Ten film pokazuje rezultaty projektu Daniela Principato, który właśnie to zrobił. Projekt obejmuje palenisko węglowe i dużą ramę, a więc zajmuje dużo miejsca. Ale jeśli masz miejsce, otrzymasz bardzo imponującą wędzarnię. Wideo prowadzi przez wszystkie komponenty, ale nie ma zbyt wielu wskazówek, jak złożyć go samemu. Ten model będzie najlepszy dla pewnych siebie majsterkowiczów, którzy nie potrzebują szczegółowego planu.

How to Build a Pellet Smoker: 4 Things You Need

How to Build a Pellet Smoker 4 Things You Need

Ten artykuł przeprowadzi Cię przez wszystkie podstawy budowy wędzarni na pelet. Nie daje on szczegółowego projektu, ale dostarcza wielu informacji, które pomogą Ci stworzyć własną. Dla tych, którzy nie są zdecydowani, czy się za to zabrać, znajduje się ocena argumentów przemawiających za majsterkowaniem w porównaniu z zakupem gotowej wędzarni. Znajdują się tu linki do polecanych zestawów do przekształcania grilli w wędzarnie. Znajdziesz tu również prosty, trzystopniowy przewodnik po procesie instalacji zestawu do konwersji.

Sprawdź ten plan

DIY Pionowa wędzarka na pellet

To świetny projekt dla każdego, kto chce mieć dużą wędzarkę, która nie zajmie dużo miejsca. Zbudowana jest ze starej butli gazowej, ale ta jest zamontowana pionowo, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca. Film pokazuje wszystkie komponenty, łącznie z zaglądaniem do środka, aby zobaczyć, jak skonfigurowane są półki. Nie ma narracji ani nawet muzyki, ale jeśli szukasz pomysłów na swój projekt, warto rzucić okiem.

Pojedyncza pionowa wędzarnia na pelety

Pojedyncza pionowa wędzarnia na pelety

Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe wskazówki, sprawdź te plany pojedynczej pionowej wędzarni na pelety. Zawierają one skalowane rysunki techniczne i szczegółową instrukcję cięcia. Jedynym minusem jest to, że trzeba zapłacić za pliki do pobrania. Nie są one tanie – ale za około jedną dwudziestą ceny taniej, wstępnie zbudowanej wędzarni, możesz pomyśleć, że są warte inwestycji.

Sprawdź ten plan

Generator dymu, spraw aby twój kryty grill stał się wędzarnią na pelet

Ten film pokazuje jak zainstalować Smokemeister do grilla węglowego Weber aby stworzyć wędzarnię. Skrzynka wędzarnicza jest zainstalowana z boku, a każdy krok procesu jest zademonstrowany. Przedstawione są również pomocne wskazówki, aby upewnić się, że wędzarka jest ustawiona pod odpowiednim kątem. Jeśli nie masz czasu lub energii na skomplikowaną budowę, to jest to świetna opcja. Montaż trwa mniej niż 4 minuty, a wędzić możesz w mniej niż 10.

Plany wędzarni w wersji na pelety FrankenQube

Plany wędzarni w wersji na pelety FrankenQube

Te projekty używają 12 lub 18 calowych lejków na pelety SmokeDaddy. Plany pozwolą zbudować 30-calową kwadratową wędzarnię na pelet, wykonaną z 10-cio calowej stali. Jest ona wystarczająco duża, aby zmieścić w środku do czterech pełnowymiarowych patelni foliowych. Szczegółowe rysunki techniczne mają jednak swoją cenę. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę koszt gotowej wędzarni, to jest to nadal bardzo ekonomiczna opcja. I nadal będziesz miał całą frajdę z budowania jej samemu.

Sprawdź ten plan

Jak zbudować ULTIMATE wędzarnię podwórkową!!!

Jeśli jesteś dobry w spawaniu i masz cały zestaw, ten genialny filmik od Chuds BBQ pokazuje jak zrobić bardzo inteligentną wędzarnię. Pokazuje nawet jak zrobić własne zawiasy. To nie jest plan dla tych, którzy są nowicjuszami w majsterkowaniu i będziesz potrzebował dość imponującego zakresu elektronarzędzi. Ale jeśli jesteś gotowy na wyzwanie, możesz uzyskać wspaniałe rezultaty. Ta wędzarka jest wystarczająco duża, aby używać zarówno polan, jak i pelletu. Możesz nawet grillować w tym samym czasie co wędzenie.

Jak zrobić grilla na pellet

Jak zrobić grilla na pellet

Pomimo tytułu artykułu, jest to mniej przewodnik „jak zrobić” niż wprowadzenie do wędzenia na pellet. Przeprowadzi Cię przez główne opcje budowy i odpowiednie materiały dla Twojej komory wędzenia. Znajdziesz tu informacje na temat różnych zestawów do konwersji dostępnych dla grilli, a także przydatny link do filmu instalacyjnego. A jeśli jesteś początkujący w wędzeniu, spodobają ci się wskazówki na temat odpowiedniego drewna do aromatyzowania mięs i ryb.

Sprawdź ten plan

Moja druga zbudowana na zamówienie wędzarnia na pelet dla offsetu, odwróconego przepływu i bezpośredniego grillowania

To wideo pokazuje drugi projekt YouTubera Roda J dla zbudowanej na zamówienie wędzarni na pelet. Ten jest wyjątkowy, ponieważ pozwala na offsetowe lub odwrotne palenie, grillowanie i regulację ciepła za pomocą przepustnicy. To sprawia, że jest bardzo łatwa w użyciu. Konstrukcja wykorzystuje 18-calowy zbiornik na pelet Smoke Daddy, który można wsuwać i wysuwać z komory wędzarniczej. Film zawiera również porady dotyczące sezonowania wędzarni przed pierwszym użyciem.

DIY Wood Smoker/Pellet Grill for Tailgating

DIY Wood SmokerPellet Grill for Tailgating

To jest kolejny świetny post dla inspiracji. Pokazuje on wędzarkę na pellet, która została zmontowana tak, że może być ciągnięta za samochodem. Jeśli szukasz projektu na następny wyjazd na kemping, to może być to. Jest mało informacji na temat samej budowy, ale jeśli masz pytania, dlaczego nie skontaktować się z autorem aby dowiedzieć się więcej?

Sprawdź ten plan

SmokeDaddy DIY Pellet Grill and Smoker

Ten film od Smoke Knives przeprowadzi Cię przez wszystkie cechy jego „Franken-grilla”! Zawiera szybki przegląd różnych elementów, po czym pokazuje go w użyciu po raz pierwszy. Wędzarka została zbudowana ze starego grilla na węgiel drzewny i kilku blach do ciasteczek, wraz z częściami od SmokeDaddy. Jest to kolejny projekt, który nie zajmuje dużo miejsca – a ponieważ grill jest na kółkach, jest również mobilny.

Gotowy na majsterkowanie?

Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj inspirację dla swojej nowej wędzarni pelletowej! Większość z tych projektów wymaga odpowiedniego poziomu umiejętności technicznych, ale rezultaty mogą być imponujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *