20 ważnych korzyści płynących z muzyki w naszych szkołach

20 ważnych korzyści płynących z muzyki w naszych szkołach

composer
VLADGRIN | iStock | Thinkstock

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na stronie Bachelors Degree.

Niemal każdy lubi muzykę, czy to słuchając jej, śpiewając, czy grając na jakimś instrumencie. Ale pomimo tego niemal powszechnego zainteresowania, wiele szkół decyduje się na odejście z ich programów edukacji muzycznej. Jest to błąd, a szkoły tracą nie tylko przyjemny przedmiot, ale także przedmiot, który może wzbogacić życie i edukację uczniów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego edukacja muzyczna jest tak ważna i jak oferuje korzyści wykraczające poza nią samą.

1. Trening muzyczny pomaga rozwijać język i rozumowanie: Uczniowie, którzy mają wczesne szkolenie muzyczne, będą rozwijać obszary mózgu związane z językiem i rozumowaniem. Lewa strona mózgu jest lepiej rozwinięta dzięki muzyce, a piosenki mogą pomóc w odciśnięciu informacji na młodych umysłach.

2. Opanowanie umiejętności zapamiętywania: Nawet podczas wykonywania z arkuszem muzycznym, muzycy studenccy są stale używając ich pamięci do wykonywania. Umiejętność zapamiętywania może dobrze służyć uczniom w edukacji i poza nią.

3. Uczniowie uczą się poprawiać swoją pracę: Nauka muzyki promuje rzemiosło, a uczniowie uczą się, aby chcieć stworzyć dobrą pracę zamiast miernej pracy. To pragnienie może być zastosowane do wszystkich przedmiotów nauczania.

4. Zwiększona koordynacja: Uczniowie, którzy ćwiczą z instrumentami muzycznymi, mogą poprawić swoją koordynację ręka-oko. Podobnie jak w przypadku uprawiania sportu, dzieci mogą rozwijać umiejętności motoryczne podczas grania muzyki.

5. Poczucie osiągnięcia: Nauka grania utworów muzycznych na nowym instrumencie może być wyzwaniem, ale osiągalnym celem. Uczniowie, którzy opanują nawet najmniejszy cel w muzyce, będą mogli czuć się dumni ze swoich osiągnięć.

6. Dzieci pozostają zaangażowane w szkole: Przyjemny temat, taki jak muzyka, może utrzymać dzieci zainteresowane i zaangażowane w szkole. Uczniowie muzycy prawdopodobnie pozostaną w szkole, aby osiągnąć sukces w innych przedmiotach.

7. Sukces w społeczeństwie: Muzyka jest tkanką naszego społeczeństwa, a muzyka może kształtować zdolności i charakter. Uczniowie uczęszczający do zespołu lub orkiestry rzadziej nadużywają substancji psychoaktywnych przez całe życie. Edukacja muzyczna może w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju intelektualnego dzieci, jak również.

8. Rozwój emocjonalny: Studenci muzyki mogą być bardziej rozwinięci emocjonalnie, z empatią wobec innych kultur Mają również tendencję do posiadania wyższej samooceny i są lepsze w radzeniu sobie z niepokojem.

9. Uczniowie uczą się rozpoznawania wzorów: Dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności matematyczne i pattern-recognition z pomocą edukacji muzycznej. Granie muzyki oferuje powtarzanie w formie zabawy.

10. Lepsze wyniki SAT: Studenci, którzy mają doświadczenie z wykonywania muzyki lub uznanie wynik wyższy na SAT. Jeden z raportów wskazuje 63 punkty wyżej na poziomie werbalnym i 44 punkty wyżej na poziomie matematycznym dla studentów uczestniczących w kursach doceniania muzyki.

11. Precyzyjnie dostrojone umiejętności słuchowe: Muzycy mogą lepiej wykrywać znaczące, niosące informacje elementy w dźwiękach, jak na przykład emocjonalne znaczenie w płaczu dziecka. Studenci, którzy ćwiczą muzykę, mogą mieć lepszą uwagę słuchową i wyłapywać przewidywalne wzorce z otaczającego ich hałasu.

12. Muzyka buduje wyobraźnię i ciekawość intelektualną: Wprowadzenie muzyki we wczesnych latach dziecięcych może pomóc w kształtowaniu pozytywnego nastawienia do nauki i ciekawości. Edukacja artystyczna rozwija cały mózg i rozwija wyobraźnię dziecka.

13. Muzyka może być relaksująca: Uczniowie mogą walczyć ze stresem ucząc się grać muzykę. Muzyka uspokajająca jest szczególnie pomocna w pomaganiu dzieciom w relaksie.

14. Instrumenty muzyczne mogą uczyć dyscypliny: Dzieci, które uczą się grać na instrumencie, mogą nauczyć się cennej lekcji dyscypliny. Będą musiały wygospodarować czas na ćwiczenia i podjąć wyzwanie nauki z dyscypliną, aby opanować grę na swoim instrumencie.

15. Przygotowanie do kreatywnej gospodarki: Inwestowanie w kreatywną edukację może przygotować uczniów do siły roboczej XXI wieku. Nowa gospodarka stworzyła więcej karier artystycznych, a te miejsca pracy mogą rosnąć szybciej niż inne w przyszłości.

16. Rozwój kreatywnego myślenia: Dzieci, które studiują sztukę, mogą nauczyć się myśleć kreatywnie. Ten rodzaj edukacji może pomóc im w rozwiązywaniu problemów poprzez myślenie nieszablonowe i uświadomienie sobie, że może istnieć więcej niż jedna właściwa odpowiedź.

17. Muzyka może rozwijać inteligencję przestrzenną: Uczniowie, którzy studiują muzykę, mogą poprawić rozwój inteligencji przestrzennej, która pozwala im dokładnie postrzegać świat i tworzyć obrazy mentalne. Inteligencja przestrzenna jest pomocna w zaawansowanej matematyce i nie tylko.

18. Dzieci mogą nauczyć się pracy zespołowej: Wiele muzycznych programów edukacyjnych wymaga pracy zespołowej jako części zespołu lub orkiestry. W tych grupach uczniowie uczą się, jak pracować razem i budować koleżeństwo.

19. Odpowiedzialne podejmowanie ryzyka: Wykonywanie utworu muzycznego może przynieść strach i niepokój. Uczenie się tego uczy dzieci, jak podejmować ryzyko i radzić sobie z lękiem, co pomoże im odnieść sukces i wykorzystać swój potencjał.

20. Większa pewność siebie: Z zachętą od nauczycieli i rodziców, uczniowie grający na instrumencie muzycznym mogą budować dumę i pewność siebie. Edukacja muzyczna jest również prawdopodobne, aby rozwinąć lepszą komunikację dla studentów.

Link do oryginalnego artykułu przez Bachelors Degree został przekierowany do innego artykułu.

Nauczyciele, rodzice muzyki, studenci i rzecznicy: szukasz więcej informacji na temat korzyści płynących z muzyki? Sprawdź te inne zasoby:

  • Arts Education Is Essential ujednolicone oświadczenie 100+ organizacji
  • Edukacja muzyczna i społeczno-emocjonalna broszura
  • Dowiedz się o pozycji muzyki w federalnym prawie edukacyjnym na stronie zasobów Everything ESSA
  • NEW: Ulotka na temat rzecznictwa muzycznego
  • Wspieraj muzykę w niedostatecznie rozwiniętych społecznościach
  • Dowiedz się, co NAfME robi, aby wspierać edukację muzyczną i jak możesz pomóc.
  • Zapoznaj się z najnowszymi wiadomościami na temat edukacji muzycznej.
  • Awokaci Muzyki: Dołącz do NAfME już dziś, aby dokonać zmian dla muzyki. Dowiedz się więcej.
  • 5 sposobów na wsparcie programu muzycznego
  • Blog NAfME „Muzyka w minuecie” – szukaj według kategorii na tej stronie

Czy ten blog pobudził nowe pomysły na Twój program muzyczny? Podziel się nimi na Amplify! Chcesz przedrukować ten artykuł? Proszę zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi przedruku.

Narodowe Stowarzyszenie Edukacji Muzycznej (NAfME) zapewnia wiele forów do dzielenia się informacjami i opiniami, w tym blogi i wpisy na naszej stronie internetowej, artykuły i kolumny w naszych czasopismach i magazynach oraz wpisy na naszym portalu dla członków Amplify. Jeśli nie jest to wyraźnie zaznaczone, poglądy wyrażone w tych mediach niekoniecznie reprezentują politykę lub poglądy Stowarzyszenia, jego urzędników lub pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *