60 Clever Uses for Dryer Sheets Outside of the Laundry Room

Do you use dryer sheets in your laundry routine?

Are you tired of purchasing them to only have one use for the dryer sheets? Maybe you are looking for a way to reuse the used dryer sheets?

Whatever category you fall into, you’ll be happy to know that dryer sheets have lots of other purposes around your home besides being thrown into the dryer.

If you are interested in putting your dryer sheets to work, then keep reading because your mind is about to be blowown with all the different uses for them.

Usługi dla arkuszy suszarki

Oto co możesz zrobić z arkuszami suszarki oprócz wrzucenia ich do suszarki:

Odświeżacz do wentylatorów

via gradeslam.org

Możesz umieścić arkusz suszarki na tylnej stronie wentylatora i pozwolić mu dmuchać. Gdy wentylator będzie dmuchał, dostarczy również świeży zapach do pokoju.

Pet Hair Grabber

Jeśli masz zwierzęta domowe, to masz też ich włosy. Nie martw się o wałek do kłaczków. Zamiast tego użyj arkusza suszarki, aby zebrać włosy zwierząt z ubrań, podłogi lub mebli.

Odświeżacz samochodowy

Odświeżacze samochodowe są drogie i nie trwają zbyt długo za wydane pieniądze. Zamiast kupować odświeżacz, po prostu włóż arkusz suszarki do swojego samochodu i pozwól mu uwolnić świeży zapach.

Czyszczenie garnków

Jeśli masz uporczywie przyklejony tłuszcz, musisz włożyć swoje garnki do zlewu z ciepłą wodą, mydłem i arkuszami suszarki. To pomoże usunąć tłuszcz.

Odświeżacz do szuflad

Jeśli masz szuflady, które pachną piżmem, musisz rozważyć umieszczenie w nich arkusza suszarki. To uwolni świeży zapach i zabije piżmowe zapachy.

Środek do usuwania piany z mydła

Piana z mydła jest jedną z najtrudniejszych rzeczy do czyszczenia w domu, moim zdaniem. Możesz pocierać arkuszem suszarki o ten obszar, a piana z mydła powinna zejść z odrobiną tłuszczu łokciowego.

Odkurzacz

Odkurzanie nie jest zbyt przyjemne. Latają wszędzie i często lądują w nowym miejscu. Kiedy odkurzasz za pomocą arkuszy suszarki, kurz zostaje wyciągnięty i sprawia, że obszar nim potarty jest mniej podatny na przyciąganie nowych cząsteczek kurzu.

Dezodorant dla zwierząt

Jeśli masz zwierzę, które wchodzi i wychodzi, możesz być zaskoczony zapachami, które przyciągają. Jeśli chcesz pozbyć się zapachów zwierząt domowych bez kąpania ich na śmierć, po prostu wytrzyj je prześcieradłem do suszarki, kiedy wejdą do środka.

Dezodorant do koszy na śmieci

Jeśli chcesz utrzymać nieprzyjemne zapachy z rujnowania zapachu twojego domu, musisz umieścić arkusze suszarki na dnie swojego kosza na śmieci.

Dezodorant do toreb na siłownię

Torby na siłownię są pożywką dla zapachów. Spocone ubrania po prostu nie pachną dobrze, ale możesz to zmienić, wrzucając do torby arkusz suszarki.

Odśwież bagaż

Bagaż staje się piżmowy podczas przechowywania i może brzydko pachnieć podczas podróży do domu z powodu brudnych ubrań. Nie pozwól, aby zapachy zniszczyły Twój bagaż. Zamiast tego włóż do środka arkusz suszarki, aby uzyskać świeży zapach.

Bufor do chromu

Polerowanie chromu nigdy nie było tak łatwe, jak teraz, gdy pocierasz powierzchnię arkuszem suszarki. Będzie błyszczeć w mgnieniu oka.

Odstraszacz komarów

via thespruce.com

Jest coś takiego w zapachu prześcieradeł do suszarek, czego komary po prostu nie lubią. Jeśli zostaniesz zjedzony żywcem przez komary, rozważ umieszczenie kilku arkuszy suszarki w kieszeniach lub zawiązanych wokół szlufki, aby je odstraszyć.

Domowy odświeżacz powietrza

Wspomniałem o umieszczeniu arkuszy suszarki na wentylatorze, aby odświeżyć swój dom, ale co z umieszczeniem arkuszy suszarki wokół domu, aby uzyskać świeży zapach? Umieść je pod poduszkami na kanapie i w innych dyskretnych miejscach, aby uzyskać świeży zapach.

Zmniejsz statyczność włosów

Włosy stają się podatne na elektryzowanie się podczas miesięcy zimowych. Jeśli Twoje włosy się puszą, rozważ użycie arkusza suszarki, aby uspokoić elektryzowanie się włosów.

Odrzuć statyczne przywieranie

Używamy arkuszy suszarki w suszarce, ale są pewne materiały (szczególnie zimą), które przywierają do nas, gdy chodzimy. Po prostu wyciągnij arkusz suszarki i przeciągnij nim po ubraniu, aby się nie przykleił.

Odstrasza kurz na żaluzjach

Jeśli masz dużo kurzu na swoich żaluzjach, rozważ przeciągnięcie ich arkuszem suszarki. To powstrzyma kurz przed lądowaniem na nich, co ułatwi czyszczenie.

Odświeża wypchane zwierzęta

Jeśli twoje dzieci mają wypchane zwierzęta, które niekoniecznie są brudne, ale potrzebują szybkiego odświeżenia, przetrzyj je arkuszem suszarki. To sprawi, że będą świeże bez mycia ich na kawałki.

Czyszczenie toalety

Twarde plamy z wody są koszmarem do czyszczenia, ale mogą sprawić, że twoja toaleta będzie wyglądać paskudnie. Zamiast tego umieść dwa arkusze suszarki w toalecie i pozostaw na miejscu. Następnie użyj szczotki do czyszczenia toalety.

Środek do czyszczenia szyb

Wszyscy mamy robaki na naszych szybach i grillach samochodowych. Kiedy to się stanie, wyciągnij arkusz suszarki i zmocz go. Następnie przetrzyj grill lub przednią szybę, aż wszystkie pluskwy znikną.

Zimowe rozwiązanie dla kapeluszy

Jeśli nosisz kapelusze w zimie, to wiesz, że często twoje włosy są statycznym bałaganem, kiedy kapelusz jest zdjęty. Aby tego uniknąć, przetrzyj wnętrze kapelusza arkuszem suszarki przed założeniem go na głowę.

Zimowanie kampera

Masz kampera? Wtedy wiesz, że musisz go przezimować. Częścią tego jest próba odstraszenia krytyków od uczynienia kampera swoim domem. Umieść arkusze suszarki wewnątrz kampera, aby zniechęcić szkodniki do poruszania się w nim.

Odkurz listwy przypodłogowe

Bazy przypodłogowe się kurzą. To jest fakt. Możesz je jednak łatwo wyczyścić wycierając je arkuszem suszarki. To również powstrzyma kurz przed przyklejeniem się do nich ponownie.

Kurzące się szafki

Kabiny również się kurzą. Nie trać czasu na rozpylanie środka czyszczącego na szmatę i ścieranie kurzu. Zamiast tego, przetrzyj je arkuszem papieru do suszenia. To nie tylko usuwa kurz, ale również go odstrasza.

Deter Critters

Jeśli masz piwnicę lub garaż, wtedy wiesz jak zwierzęta lubią robić z niego swój dom, jeśli to możliwe. Deter them by placing dryer sheets around those areas since they don’t like the scent.

Sleeping Bag Freshener

When you put up your sleeping bag from each camping trip, be sure to put a dryer sheet inside of it. To nie tylko utrzyma krytyków z dala od niego, ale również sprawi, że śpiwór będzie świeży.

Podkład pod bloki

Jeśli robisz kołdrę z bloków, wiesz, że potrzebujesz podkładu pod każdy blok. Dlaczego nie użyć do tego celu arkuszy suszarki? Możesz zszyć kilka prześcieradeł, jeśli będą większe.

Środek odstraszający plątanie się nitki

Nitka dość łatwo się plącze podczas szycia. Następnym razem, gdy będziesz nawlekać igłę, przetrzyj nić arkuszem suszarki, aby zapobiec plątaniu się nici.

Oczyszczanie suchych plam

Gdy rozsypiesz mąkę, może to być duży bałagan przy małej ilości mąki. Użyj arkusza suszarki, aby wyczyścić suchy wyciek bez większego zamieszania.

Oczyści trociny

Jesteś stolarzem? Jeśli tak, to zachowaj swoje zużyte prześcieradła. Kiedy trociny zaczynają latać, zużyte arkusze suszarki są świetne do sprzątania bałaganu.

Usuwa suchy piasek

Suchy piasek jest moją najmniej ulubioną częścią chodzenia na plażę. Dostaje się wszędzie. Następnym razem, gdy wybierzesz się na plażę, spakuj ze sobą arkusze suszarki. Następnie pocieraj nimi spody swoich stóp, aby usunąć piasek.

Podpałka

Jeśli palisz drewnem, wtedy będziesz potrzebować podpałki. Możesz łatwo zrobić swoją własną, upychając arkusze papieru toaletowego w tubkach po papierze toaletowym. Następnie rozpal ogień.

Czyszczenie szczotki do włosów

Gdy twoja szczotka do włosów się zabrudzi, może być kuszące, aby ją po prostu wyrzucić. Nie rób tego. Zamiast tego włóż do ciepłej wody arkusz suszarki. Następnie mocz szczotkę przez kilka godzin. Wysusz ją, a powinna być dobra jak nowa.

Zatrzymuje zapach pieluch

Jeśli masz jeden z tych fajnych koszy na śmieci na pieluchy, które są wyposażone w dezodoranty, uważaj się za szczęściarę. Kiedy ja miałam dzieci, nie miałam. Zrobiłam to, co wiedziałam, czyli umieściłam kosz na śmieci w pobliżu stołu do przewijania, włożyłam do niego worek, a na dno włożyłam arkusz suszarki.

Zabijało to zapachy, dopóki kosz nie musiał być wyrzucony. I saved a bundle too!

Deodorant Stain Remover

via chasingfoxes.com

Gdy idziesz założyć swoje ubrania rano, często dezodorant ściera się na twoje ubrania. Wydaje się, że nic go nie zdejmie. Tak się dzieje do czasu, gdy położysz na plamie arkusz suszarki. Plama podnosi się prawie natychmiast.

Oczyszcza silne zapachy

Nie chcę cię obrzydzać, ale jeśli masz dzieci, wiesz, że często wymiotują na wszystko. Możesz wyczyścić plamę, ale zapach pozostaje.

Jeśli położysz trzy warstwy prześcieradeł na świeżo wyczyszczoną plamę i zostawisz ją na 24 godziny, zapach również powinien zostać usunięty.

Squeaky Shoe Fix

Nie ma nic bardziej denerwującego niż kiedy idziesz przez budynek, a twoje buty skrzypią. Jest to żenujące. Aby tego uniknąć w przyszłości, po prostu pocieraj prześcieradłem suszarkę o spód butów, a powinno to zatrzymać skrzypienie.

Podkładka do Swiffera Alternatywą

Jeśli masz Swiffera, ale skończyły Ci się podkładki, nie pędź do sklepu. Zamiast tego, nałóż na jego spód arkusz suszarki i odkurz swoje podłogi.

Zmiękczacz do stóp

Musisz zmagać się z suchymi stopami? Jest to wstydliwy i niewygodny problem. Cóż, zamiast płacić za pedicure po prostu namocz stopy w ciepłej wodzie. Następnie przetrzyj je arkuszem suszarki, aby zmiękczyć stopy.

Odstraszacz jeleni

Tak bardzo jak my kochamy zapach arkuszy suszarki, jelenie nie. Powinieneś pociąć arkusze suszarki na paski i przywiązać je do drzew i gałęzi. Zapach odstraszy jelenie od twojej posiadłości.

Odświeżacz powietrza do wentylacji klimatyzacji

Używam tego regularnie i działa to wspaniale. Wystarczy wsunąć arkusz suszarki do filtra powietrza w urządzeniu HVAC. Następnie pozwól, aby zapach prześcieradła roznosił się po całym domu.

Utrzymuje glebę w doniczkach

Masz doniczkę, która zawsze traci ziemię? Nie pozbywaj się jej. Zamiast tego włóż arkusz suszarki na dno doniczki, aby utrzymać glebę na miejscu.

Dezodorant do książek

Zabrudzone książki po prostu brzydko pachną. Możesz jednak naprawić ten zapach. Włóż książkę i arkusz papieru do szczelnie zamkniętej torby. Pozostaw ją na kilka dni. Kiedy ponownie otworzysz torbę, piżmowy zapach powinien zniknąć.

Czyszczenie żelazka

Żelazko do ubrań każdego z nas brudzi się od czasu do czasu. Możesz je łatwo wyczyścić za pomocą arkusza do suszarki. Włącz żelazko na niską temperaturę i przesuwaj je po suchym prześcieradle, aż cały brud zostanie usunięty.

Pędzel do czyszczenia farb

Jeśli masz stare pędzle, nie wyrzucaj ich, bo są brudne. Zamiast tego, namocz je w ciepłej wodzie z dodatkiem arkusza suszarki. Farba powinna od razu wyjść.

Czyszczenie szkła

Jeśli masz brudne lustra w swoim domu, nie myśl, że potrzebujesz tony produktów, aby je wyczyścić. Zamiast tego, po prostu pocieraj je arkuszem suszarki i obserwuj jak stają się czyste.

Usuwa ślady kredek

Czy ktoś z twoich dzieci pokolorował twoje ściany? Nie denerwuj się i nie myśl, że twoja ściana jest zrujnowana na zawsze. Po prostu wyciągnij prześcieradło suszarki i potrzyj nim ścianę, aby je usunąć.

Usuwa Gumę z Suszarki

Moje dzieci są notoryczne w zostawianiu cukierków i gumy w kieszeniach, kiedy wkładają swoje ubrania do kosza na brudne ubrania. Często kończę z roztopioną gumą lub cukierkami w mojej suszarce. Możesz łatwo usunąć roztopioną gumę przez zmoczenie arkusza suszarki i wyszorowanie gumy.

Ostrzarka do nożyczek

Nożyczki tępią się po pewnym czasie. Nie potrzebujesz wymyślnej ostrzałki. Potrzebujesz tylko zużytego prześcieradła do pocierania nożyczek, aby je naostrzyć.

Odświeżacz do butów

Moja siostra miała naprawdę śmierdzące stopy. Nigdy nie pozwalała swoim stopom oddychać, co powodowało powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Jednym ze sposobów, w jaki zwalczała zapach w swoich butach było wkładanie do nich arkuszy suszarki, gdy były w jej szafie.

Środek do czyszczenia okien

Nie potrzebujesz wymyślnych środków czyszczących, aby wyczyścić swoje okna. Wystarczy, że przetrzesz je suszarką, a smugi powinny zniknąć.

Make them Last Longer

Suszarki są nawet dobre, aby sprawić, że będą trwać dłużej. Wystarczy, że przetniesz je na pół i użyjesz każdej połówki dwa razy. W ten sposób pójdą o wiele dalej.

Dezodorant łazienkowy

Mam śmierdzących chłopców w moim domu. Dlatego zawsze potrzebuję dezodorantów do łazienki. Świetnym sposobem na to jest owinięcie arkusza suszarki wokół uchwytu papieru toaletowego. Następnie umieścić rurkę papieru toaletowego z powrotem na uchwycie. Arkusz suszarki będzie dyskretny, a jednocześnie odświeży twoją łazienkę.

Dezodorant do ręczników

Jeśli martwisz się, że twoje ręczniki będą miały piżmowy zapach czekając w szafie, wsuń kilka arkuszy suszarki między ręczniki, aby zachować ich świeżość.

Odświeżacz do szafy

Możesz również dodać arkusze suszarki do swojej szafy, aby nadać jej świeży zapach. Wystarczy, że przypniesz je do szafy lub umieścisz na półce, gdzie będą miały szansę wyemitować swój świeży zapach.

Zabijają grzyby

Ogrodnicy często mają do czynienia ze szkodnikiem zwanym gnatami grzybowymi. Są to małe robaczki, które dostają się do roślin i sieją spustoszenie. Zatrzymaj to, kładąc arkusze suszarki w glebie swojej rośliny. Będzie on przyciągał gnaty i zabijał je.

Bee BBQ Deterrent

Bees are a positive thing to have around your property. Jednak są chwile, kiedy nie chcesz ich mieć w pobliżu, na przykład na pikniku. Możesz odstraszyć ich przez nadziewanie arkuszy suszarki w poduszki mebli trawnika. Nie zależy im na zapachu, więc będą się trzymać z daleka.

Dezodorant do kosza na ubrania

Jeśli masz spocone ubrania z torby na siłowni lub dzień pracy na zewnątrz, to są szanse, że twój kosz na ubrania też śmierdzi. Wystarczy, że wrzucisz arkusz suszarki na dno kosza, aby zwalczyć brzydkie zapachy.

Odświeżacz do dywanów

Uwielbiam ten pomysł na niedrogi odświeżacz do dywanów. Wystarczy włożyć arkusz suszarki do worka lub pojemnika odkurzacza i odkurzyć. Arkusz powinien sprawić, że twoje dywany będą miały świeży zapach, kiedy skończysz.

Dezodorant z marihuany

W końcu, marihuana jest teraz legalna w niektórych miejscach. Jeśli jesteś kimś, kto bierze w tym udział, ale nie chcesz, aby twój dom pachniał, powinieneś rozważyć wypchanie tubki z ręcznikiem papierowym arkuszami papieru do suszenia. Kiedy wydychasz dym, wydmuchaj go przez rurkę, aby rozcieńczyć zapach marihuany.

Mam nadzieję, że te 60 zastosowań pomoże ci uzyskać więcej korzyści, jeśli chodzi o wykorzystanie arkuszy do suszenia.

Ale chciałbym usłyszeć twoje myśli. W jaki sposób używasz suchych prześcieradeł poza pralnią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *