Centrum Pomocy

Czy ostatnio znalazłeś swoje zdjęcia w wynikach wyszukiwania Google? Ten przewodnik wyjaśni, dlaczego się pojawiły i jakie kroki należy podjąć, aby usunąć je z wyników wyszukiwania Google.

Dlaczego moje zdjęcia i informacje z Myspace pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google?
Google przeszukuje witrynę w celu zaindeksowania adresu URL obrazu i strony, aktualizując te wyniki w swojej wyszukiwarce. Myspace ma wysoką pozycję w wyszukiwarce Google, więc istnieje możliwość, że Twój profil pojawi się w wyszukiwarce Google, jeśli jest publiczny.
Dlaczego moja usunięta zawartość nadal pojawia się w wyszukiwarce Google?
Usunięta zawartość nadal będzie widoczna w wyszukiwarce Google, ponieważ Google buforuje wyniki wyszukiwania, co oznacza, że usunięta zawartość jest nadal widoczna i możliwa do wyszukania. Dopóki Google nie zaktualizuje swojego indeksu wyszukiwania, aby odzwierciedlić ostatnią zmianę, linki do profilu i zdjęć będą nadal dostępne. Linki do usuniętej zawartości zwrócą błąd nieprawidłowej strony.

Nie chcę, aby moje zdjęcia pojawiały się, gdy moje nazwisko jest wyszukiwane w Google

Masz dwie opcje, ustawić profil jako prywatny lub usunąć zdjęcie/profil

Prywatny profil

Jeśli ustawisz profil jako prywatny, Twój adres URL profilu, nazwa w profilu i główne zdjęcie wyświetlane nadal będą uważane za publiczne i mogą nadal powodować pojawianie się zdjęcia w wyszukiwaniu Google. Możesz zaktualizować swoje zdjęcie do czegoś, co nie jest Tobą.

Wyniki wyszukiwania Google będą odzwierciedlać aktualizację, gdy Google zaktualizuje swoje wyniki wyszukiwania. Nie ma ram czasowych określających, jak często się to zdarza.

Usuń profil i/lub zdjęcie(a)

Profil lub zdjęcia muszą zostać usunięte z serwisu Myspace, zanim będzie można przesłać do Google prośbę o zaktualizowanie wyników wyszukiwania.

  1. Jak usunąć profil
  2. Jak usunąć zdjęcie

Jeśli nie logowałeś się do swojego profilu od dłuższego czasu i potrzebujesz pomocy w dostępie lub usunięciu konta, wypełnij ten formularz.

Profile/zdjęcia już usunięte

Jeśli profil i zdjęcia zostały już usunięte, ale nadal pojawiają się bez strony błędu, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Łącza CDN do obrazów
Aby pomóc z Twoją prośbą, będziemy potrzebować linków CDN do obrazów, które chcesz usunąć. Poniżej znajdują się kroki do uzyskania linków.

Krok 1
Przejdź do wyników wyszukiwania Google

mceclip0.png

Krok 2
Kliknij na obraz, który wciąż pojawia się na Myspace. Wybierz ikonę udostępniania i kliknij, aby skopiować link.

mceclip2.png

Krok 3
Wklej nowy skopiowany link do paska adresu strony internetowej. Po wciśnięciu enter, pojawi się link Google zawierający link Myspace CDN, którego potrzebujemy. Możesz skopiować cały ten link lub tylko link specyficzny dla Myspace, zaznaczony poniżej. Z https:// do jpg.

mceclip3.png

Krok 4
Kiedy już zebrałeś wszystkie adresy URL obrazów, które chcesz usunąć, wypełnij ten formularz.

Co dalej?
Dostaniesz e-mail z potwierdzeniem, gdy usuniemy obraz(y). Będziesz musiał przesłać adres URL obrazu do Google, aby mieć je całkowicie usunięte z ich wyników wyszukiwania. Przejdź do https://www.google.com/webmasters/tools/removals aby poprosić o usunięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *