Travelling With Nikki

Jednym z miejsc, na które najbardziej czekałem podczas naszej podróży drogowej z Atlanty do Galveston w listopadzie zeszłego roku, była Fabryka Tabasco i Muzeum, które znajduje się na Avery Island w Luizjanie. Uwielbiam Tabasco i zazwyczaj mam kilka butelek tego świętego Graala ostrych sosów w szafce kuchennej w domu – Garlic Pepper jest moim ulubionym. Kiedy byliśmy planowania naszej podróży, zdecydowaliśmy się na pobyt w Lafayette wieczorem przed naszą wizytą, jak to było nie tylko blisko I-10, ale także tylko krótki czterdzieści minut jazdy do Avery Island itself.
Avery Island nie jest w rzeczywistości prawdziwa wyspa, ale sól kopuła, która jest trzy mile długości i dwie i pół mili szerokości i znajduje się trzy mile w głąb lądu od wybrzeża Luizjany. Jak również Fabryka Tabasco, Avery Island jest również domem dla Jungle Gardens, jak również jest domem rodziny McIlhenny i ich pracowników. Tabasco został wyprodukowany na Avery Island od 1860’s.
To było bardzo łatwe do znalezienia Avery Island z autostrady 90, jak wszystko, co musieliśmy zrobić, to zwrócić uwagę na znaki z gigantycznych butelek Tabasco na nich. Nie było małe bramy opłat przy wejściu do Avery Island, ale nie trzeba było płacić opłaty, mimo że miał pieniądze gotowe do tego – pan zamiast po prostu dał nam przepustkę do samochodu, aby umieścić na desce rozdzielczej i powiedział nam kierunek musimy iść. Planowaliśmy tylko wycieczkę po fabryce, ponieważ byliśmy ograniczeni czasowo, gdyż tego dnia musieliśmy jeszcze jechać do Galveston w Teksasie, aby następnego dnia rano wsiąść na pokład naszego statku wycieczkowego.

Przyjechaliśmy do fabryki i zaparkowaliśmy samochód tuż przed 10:00 rano. Pierwszą rzeczą, która jest natychmiast zauważalna, jest zapach Tabasco w powietrzu wokół ciebie. To uderzyło mnie tak szybko, jak wysiadłem z samochodu! To było również bardzo cicho i nie było nikogo innego, aby być postrzegane – wielką zaletą odwiedzenia w środku tygodnia w listopadzie.
Zakupiliśmy nasze bilety, które były 5,50 dolarów każdy, a także w tym czasie, każdy z nas otrzymał trzy darmowe miniaturowe butelki Tabasco Sauce – oryginalny sos czerwony pieprz, sos zielony pieprz i sos pieprzowy Chipotle.


Zwiedzanie z własnym przewodnikiem rozpoczyna się w Muzeum Tabasco, które jest tym samym budynkiem, w którym kupujesz bilety. Uwielbiałam czytać o rodzinie McIlhenny i Avery Island, historii sosu Tabasco i widzieć wszystkie różne pamiątki wyświetlane przez lata. Ciekawe było również to, że dowiedziałam się, że są tylko trzy składniki, które tworzą sos Tabasco – papryka, ocet i sól.


Samodzielne zwiedzanie.Zwiedzanie z przewodnikiem po terenie jest łatwe do wykonania, ponieważ istnieje wiele ponumerowanych znaków wskazujących właściwy kierunek.


Naszym następnym przystankiem była m.in. Greenhouse chociaż większość papryczek używanych do Tabasco Sauce są teraz uprawiane za granicą w Ameryce Środkowej i Południowej i Afryki przy użyciu nasion z Avery Island. Wszystkie papryki są zbierane ręcznie, gdy pasują do dokładnego odcienia czerwieni na małym malowanym patyczku, który każdy zbieracz ma, aby określić, czy papryka jest wystarczająco dojrzała. Papryki są następnie mieszane z solą i mielone na miazgę zwaną mash.


Gdy paprykowy zacier dotrze na Avery Island, jest on umieszczany w beczkach i pokrywany grubą warstwą soli, aby chronić go przed zanieczyszczeniami, a następnie przechowywany w magazynie beczek. Zacier dojrzewa w beczkach przez trzy lata (nie miałem pojęcia, że aż tak długo), aby smaki mogły ewoluować, a surowy zacier paprykowy stopniowo dojrzewać.


Od momentu, gdy zacier paprykowy dojrzewa przez trzy lata, członek rodziny McIlhenny sprawdza każdą partię pod kątem smaku i ciepła, zanim zostanie ona zatwierdzona do mieszania. Do zacieru dodaje się ocet, który miesza się z przerwami przez dwa do trzech tygodni, a następnie odcedza ze skórki i nasion i wysyła do butelkowania.


Następne dwa przystanki pokazały informacje o Avery Island i Jungle Gardens oraz kopalni soli i kopule soli.Na linii rozlewniczej około 700,000 butelek sosu Tabasco jest produkowanych każdego dnia – wszystkie sosy Tabasco, które można zobaczyć na całym świecie pochodzą z tej fabryki na Avery Island. Linia rozlewnicza jest otwarta tylko od poniedziałku do czwartku, więc upewnij się, że odwiedzisz ją w jeden z tych dni, a nie w weekend – oglądanie jej jest fascynujące.


Naszym Ostatnim przystankiem na trasie było Flavor Lab, gdzie oprócz możliwości zrobienia sobie zdjęcia z ulubioną gigantyczną butelką Tabasco, przetestowaliśmy również smak sosu Chipotle Pepper i dowiedzieliśmy się, jak smak może się zmienić w zależności od tego, z czym go spożywasz. Dowiedzieliśmy się również, że Tabasco właśnie wypuściło swój najgorętszy sos w historii i mogliśmy go spróbować, jeśli chcieliśmy w Country Store.

Na tyłach genialnego Tabasco Country Store znajduje się bar degustacyjny, gdzie można spróbować wszystkich różnych produktów Tabasco. Po wypróbowaniu większości dostępnych sosów, oboje bardzo chcieliśmy spróbować nowego sosu Scorpion, który jest dwadzieścia razy ostrzejszy niż oryginalny sos Red Pepper, tylko po to, aby zobaczyć, jak gorący był naprawdę. Oboje zanurzyliśmy precla w naczyniu z tym sosem i spróbowaliśmy go i o mój Boże, nigdy wcześniej nie jadłem czegoś tak gorącego jak to. Palenie było jak nic innego i to po prostu coraz gorzej i gorzej i mieliśmy tylko kropkę tego na końcu kija precla! Mój chłopak obrócił się jaskrawo czerwony i pocił się i myślę, że miałem łzy w moich oczach w pewnym momencie. Były lody i miód dostępne, aby pomóc z pieczeniem, które na szczęście w końcu ustąpiło. Nawet po tym, nadal chciałem kupić butelkę sosu Scorpion tylko mieć jeden, ale zatrzymał się, jak wiedziałem, że nigdy nie spróbuję go ponownie.
The Store Country zawiera również każdy kawałek Tabasco towarów można myśleć o i więcej. I poważnie musiał powstrzymać się od zakupu połowę sklepu, ale dostałem ozdoby choinkowe, jak również kilka butelek różnych Tabasco Sauces, które nie widziałem wcześniej, w tym Pieczona czerwona papryka i malina Chipotle – oba były pyszne.
Na szczęście wszystkie nasze butelki Tabasco Sauce wykonane go do domu w jednym kawałku, ale tylko po prostu. Pomimo tego, że każdą z nich starannie zawinęłam w folię bąbelkową, aby je chronić, moja walizka została otwarta, a butelki zostały rozpakowane i dwukrotnie sprawdzone przez TSA zarówno na lotnisku w Atlancie, jak i w Bostonie, zanim zostały wrzucone z powrotem do mojej walizki. Miałabym złamane serce, gdyby jedna lub więcej z nich została rozbita.


W sumie spędziliśmy nieco mniej niż półtorej godziny w Fabryce Tabasco i kochałem każdą minutę tego. Tak się cieszę, że zaplanowaliśmy to w naszej podróży drogowej, ponieważ jest to zdecydowanie warte odwiedzenia i przy 5,50 USD za sztukę za wycieczkę, nie jest to również drogie i świetna okazja.
Jeśli kochasz Tabasco, musisz iść!
Odwiedziłem Avery Island w grudniu 2017 roku. Wszystkie ceny i informacje są poprawne w momencie publikacji.
Pin this Blog Post on Pinterest
Follow Me on Instagram
Follow Me on Bloglovin'

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *