Czy moje słuchawki bezprzewodowe szybciej rozładowują baterię iPhone’a X? Here’s How to Stay Powered All Day

W dzisiejszych czasach baterie w naszych smartfonach są większe i pojemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. A jednak dotrwanie do końca dnia pracy lub podróży bez zanurzania się w niebezpiecznie czerwonym kolorze na liczniku czasu pracy baterii to niemal powód do świętowania.

Co więc się dzieje? Dlaczego drenowanie baterii iPhone’a X jest takim problemem? Jeśli dajesz swoje bezprzewodowe słuchawki lub słuchawki nauszne boczne oko teraz, nie jesteś sam. Ale czy Bluetooth naprawdę wysysa życie z iPhone’a?

Prostym faktem jest, że wszystko, co wymaga mocy do działania, wysysa część baterii. I anteny i chipy, które sprawiają, że Bluetooth pracy nie wymagają mocy, ale ilość energii wykorzystywanej przez nowsze wersje Bluetooth jest stosunkowo znikoma, zwłaszcza w porównaniu do wszystkich innych rzeczy, które wysyłają swoją baterię wyścigi w kierunku 0% każdego dnia. Nie dostać zbyt matematyczny na ciebie tutaj, ale klasy 2 modułów Bluetooth zatrudnionych w smartfonach używać około 2,5 mW mocy (mW, lub miliwat, jest jedną tysięczną część wata). Znaczenie 3,174 mAh bateria znaleźć w iPhone XS Max mógł zasilać połączenie Bluetooth dla tygodni lub więcej, jeśli to jedyna rzecz, że miał do zasilania.

So, co zabija swoją żywotność baterii?

Wiele rzeczy. Jeśli ograniczymy się tylko do pytania, dlaczego korzystanie z bezprzewodowych słuchawek wydaje się znacznie zwiększać zużycie energii w telefonie, wina częściowo leży po stronie naszego rosnącego uzależnienia od aplikacji do streamingu muzyki dla naszej codziennej rozrywki. Aplikacje w ogóle są wampiry energetyczne.

Na iOS, można zrobić szybkie sprawdzenie, jak wiele z codziennej opłaty idzie w kierunku zasilania różnych aplikacji, uderzając ikonę Ustawienia i szukając „Bateria”. Sortuj przez ostatnie 10 dni i dostaniesz przyzwoity pomysł, jak dużo soku to kosztuje cię grać Pokémon Go. Lub naprawdę, każda gra, która opiera się mocno na grafice i dźwięku.

Prawdopodobnie okaże się również, że aplikacja Facebook jest jednym z największych drenażowców baterii, choć można poprawić to trochę przez przejście do Ustawienia ponownie, szukając „Odświeżanie aplikacji w tle,” i wyłączenie tej funkcji dla Facebook. W ten sposób, Twoja aplikacja społecznościowa nie siedzi tam, chugging along, pobierając zdjęcia teściowej najnowszego projektu quiltingu, nawet jeśli nie przewijasz i nie lubisz.

Możesz również ograniczyć ilość energii, której używają Twoje aplikacje muzyczne, pobierając utwory lub albumy, których słuchasz najczęściej. Większość aplikacji strumieniowych, takich jak Spotify, pozwala na przechowywanie plików lokalnie, zamiast uzyskiwać do nich dostęp za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub danych komórkowych za każdym razem, gdy naciskasz przycisk Play.

Możesz również wyłączyć korektor dźwięku w telefonie i zaoszczędzić sporo energii. To prawda, że korektor może pomóc zrekompensować słuchawki z mizernym basem lub mulistymi średnimi tonami, ale jest to proces niesamowicie wymagający baterii. Byłoby lepiej, gdybyś kupił lepiej brzmiące słuchawki.

Oddly enough, chociaż, numer jeden rzecz wyczerpania telefonu rezerwy energii prawdopodobnie nie jest strumieniowe przesyłanie muzyki lub gry lub połączeń bezprzewodowych lub EQ lub cokolwiek z rodzaju. Co wysyła swoje poziomy opłat w spiralę w dół jest prawdopodobnie, że duży, piękny, jasno oświetlony ekran jesteś wpatrując się w. Umieszczenie tylu pikseli przed oczami wymaga sporo mocy, a im jaśniejszy ekran, tym bardziej wysysa baterię. W systemie iOS możesz wyszukać w ustawieniach aplikacji „Lupa” w sekcji „Dostępność” i włączyć opcję „Automatyczna jasność”, a to bardzo pomoże. Co więcej, możesz otworzyć swoje Centrum Sterowania (przesuwając palcem w dół od prawej górnej strony ekranu w iPhone X i nowszych lub przesuwając palcem w górę od dołu ekranu w starszych iPhone’ach) i ręcznie wyregulować jasność ekranu samodzielnie.

Jeśli masz telefon z Androidem, znajdziesz również podobnie nazwane funkcje, grzebiąc w ustawieniach, chociaż to, jak się nazywają i gdzie się znajdują, może zależeć od producenta telefonu i wersji Androida, którą obsługuje.

Ostatnią sztuczką do wypróbowania jest funkcja Everyplay-X firmy Phiaton, przydatna sztuczka technologiczna, która przekształca ulubione bezprzewodowe słuchawki Phiaton w ich przewodowe odpowiedniki. Jak to działa? Cóż, weźmy na przykład BT 120 NC. Jeśli zabraknie Ci energii, a nie jesteś jeszcze gotowy, aby przestać grać, wystarczy, że otworzysz pokrywę portu USB na spodzie i podłączysz dołączony kabel Everplay-X. Podłącz drugi koniec kabla do swojego telefonu, tabletu lub innego urządzenia przenośnego i już możesz dalej grać.

Czy któraś z tych wskazówek pomogła Ci przetrwać dzień bez wyczerpywania baterii? Jeśli tak, lub jeśli chciałbyś podzielić się swoimi własnymi sztuczkami oszczędzania energii, daj nam znać w komentarzach poniżej. Cokolwiek jednak zrobisz, przestań obwiniać swoje słuchawki bezprzewodowe.

By Dennis Burger

April 29, 2019

Recommended Reads:

Are Headphones Illegal While Driving?

Does Price Matter When Buying Headphones?

How to Fix Earphones: A Step-by-Step Guide to Getting Your Music Back

How to Fix Earphones: A Step-by-Step Guide to Getting Your Music Back

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *