Czy przyjmowanie witamin prenatalnych może pomóc ci zajść w ciążę?

Witaminy prenatalne, gdy nie jesteś w ciąży

Prawdopodobnie słyszałaś już wiele o witaminach prenatalnych, a to dlatego, że codzienne przyjmowanie witamin prenatalnych jest ważne dla zdrowej podróży w czasie ciąży. Więc wiesz, że są one dobre dla Ciebie – ale dlaczego te tabletki są tak ważne dla ciąży i co one robią, tak czy inaczej? Czy przyjmowanie witamin prenatalnych może zwiększyć Twoje szanse na zajście w ciążę? Kiedy powinnaś zacząć je przyjmować?

Nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci wyjaśnić szczegóły!

Czy przyjmowanie witamin prenatalnych zwiększy Twoje szanse na zajście w ciążę?

Przykro mi to mówić, ale przyjmowanie witamin prenatalnych nie zwiększy Twoich szans na zajście w ciążę.

Witaminy prenatalne sprawią jednak, że prawdopodobieństwo zajścia w zdrową ciążę będzie znacznie większe. Zalecamy więc, abyś dodała witaminy prenatalne do swojej podróży związanej z próbą poczęcia (TTC), ale nie oczekuj, że będą one magicznymi pigułkami na płodność.

Przyjmowanie witamin prenatalnych jest również zdrowe dla kogoś, kto nie chce zajść w ciążę. Choć nie wspomaga ona płodności, uzupełnia zapasy kwasu foliowego, żelaza, witaminy D i wapnia w organizmie. To może pomóc utrzymać Cię silną i zapobiec potencjalnym komplikacjom zdrowotnym w niespodziewanej ciąży.

Testy owulacyjne

Testy owulacyjne

Odnajdź 12-48 godzin, w których jesteś najbardziej płodna (AKA kiedy masz owulację) z naszym dyskretnym i łatwym w użyciu testem owulacyjnym. Ponad 99% dokładność Łatwy w użyciu z instrukcją bez żargonu Wyraźne wyniki bez niewyraźnych linii Zatwierdzony przez FDA i OBGYN Dyskretnie dostarczany HSA/FSA…czytaj więcej

Kiedy powinnaś zacząć brać witaminy prenatalne?

Jest to znacznie wcześniej niż myślisz! Idealny czas na rozpoczęcie przyjmowania suplementów prenatalnych to około 3 miesiące przed poczęciem. Oto dlaczego powinnaś zacząć przyjmować prenatalne witaminy przed ciążą:

 • Twoje jaja rozwijają się na 90 dni przed ich uwolnieniem, a zdrowe jaja są kluczem do zdrowej ciąży. Ważne jest, aby Twoje ciało miało wysokiej jakości składniki odżywcze, z których może czerpać.

 • Pierwsze kilka tygodni ciąży to naprawdę ważny czas dla zdrowia i rozwoju płodu. Przyjmowanie kwasu foliowego i innych witamin prenatalnych może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia wad wrodzonych we wczesnej ciąży. Zacznij przyjmować kwas foliowy co najmniej 1 miesiąc przed rozpoczęciem starań o zajście w ciążę. Przyjmuj witaminy prenatalne przez cały okres ciąży.

 • Ciąża obciąża zapasy składników odżywczych w organizmie. Aby uzupełnić wszelkie braki, zażywaj multiwitaminę. Rozpoczęcie stosowania preparatu prenatalnego pomoże Ci uniknąć niedoborów żywieniowych we wczesnym okresie ciąży. Będziesz mieć również czas, aby wypróbować kilka marek, aby zobaczyć, co działa dla Twojego organizmu.

  Korzyści z przyjmowania witaminy prenatalnej przed ciążą

  Witamina prenatalna jest doskonałą inwestycją dla Ciebie i Twojego przyszłego dziecka. Mimo, że wiele z nas ma dobrze zbilansowaną dietę, większość z nas nie jest w stanie wchłonąć odpowiedniej ilości niezbędnych witamin potrzebnych do utrzymania zdrowej ciąży. Witaminy prenatalne pomagają zapewnić, że otrzymujemy niezbędne witaminy podczas ciąży.

  Badania wykazują również, że codzienne przyjmowanie suplementu może obniżyć ryzyko przedwczesnego porodu, a nawet powstrzymać poranne mdłości. Ale to nie wszystko, co prenatalne witaminy mogą zrobić przed i w trakcie ciąży.

  Przyjmowanie witamin prenatalnych przed poczęciem może zmniejszyć szansę na wystąpienie nieprawidłowości takich jak wady cewy nerwowej, wady serca, deformacje kończyn i rozszczep podniebienia, zgodnie z badaniami opublikowanymi w Journal of Obstetrics and Gynaecology Canada. Dodatkowo, przyjmowanie witamin przed planowaną ciążą może zmniejszyć ryzyko przedwczesnego porodu. Naukowcy z University of North Carolina, Chapel Hill odkryli, że przyjmowanie witamin przed poczęciem zmniejszyło ryzyko przedwczesnego porodu o połowę w grupie około 2000 kobiet.

  Po poczęciu, foliany wspierają najwcześniejsze, najbardziej krytyczne etapy rozwoju płodu. Mózg i kręgosłup dziecka rozwijają się w ciągu pierwszego miesiąca ciąży, czasami zanim jeszcze dowiesz się, że jesteś w ciąży. Zanim otrzymasz pierwszy pozytywny test, powinnaś już regularnie spożywać foliany.

  Prenatale wspierają Cię również podczas ciąży. W czasie ciąży potrzebujesz dwa razy więcej żelaza, a preparat prenatalny może zapewnić odpowiednie zapasy żelaza.

  Wady przyjmowania witamin prenatalnych, gdy nie jesteś w ciąży

  Co więc może być złą stroną przyjmowania witamin prenatalnych, jeśli nie jesteś w ciąży lub nie starasz się zajść w ciążę?

  Witaminy prenatalne są specyficzne, opracowane w celu uzupełnienia powszechnych niedoborów żywieniowych, których doświadczasz w czasie ciąży i karmienia piersią. Ale nie są one przeznaczone ani zoptymalizowane dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Na przykład przyjmowanie zbyt dużej ilości kwasu foliowego każdego dnia może mieć niepożądany efekt uboczny w postaci maskowania niedoboru witaminy B-12. Nadmiar żelaza może być problemem i jest związany z problemami zdrowotnymi, takimi jak zaparcia, nudności i biegunka.

  Also, jakość jest ważnym czynnikiem przy wyborze witamin prenatalnych, ponieważhe FDA nie jest zobowiązana do przeglądu suplementów diety pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności przed wprowadzeniem ich na rynek dla konsumentów. W 2015 r. biuro prokuratora generalnego stanu Nowy Jork zbadało najlepiej sprzedające się suplementy u wiodących sprzedawców detalicznych, takich jak Target i Walgreens, i odkryło, że cztery na pięć produktów nie zawierało składników wymienionych na etykiecie.

  Zaleciliśmy korzystanie z Labdoor jako zasobu, który oferuje Ci więcej wglądu w jakość witamin prenatalnych. Po przeprowadzeniu analizy chemicznej suplementu w laboratorium zatwierdzonym przez FDA, Labdoor tworzy wynik jakości produktu. Ponadto, zawsze zalecamy skonsultowanie się z lekarzem pierwszego kontaktu przy wyborze witaminy prenatalnej.

  Jakie witaminy prenatalne powinnam brać przed zajściem w ciążę?

  Witaminy prenatalne są łatwo dostępne bez recepty w lokalnej aptece, a recepta jest generalnie zbędna. Podczas gdy istnieje wiele wspaniałych marek prenatalnych, mogą się one różnić rodzajem i ilością składników odżywczych, które zawierają.

  Więc podczas zakupów witamin prenatalnych zalecamy szukać tych czterech podstawowych składników odżywczych, które są szczególnie ważne podczas ciąży

  • Kwas foliowy: 600 mcg

  • Żelazo: 27 mg

  • Wapń: 1,000 mg

  • Witamina D: 600 IU

  ***ilości są na dzień i zalecane przez American College of Obstetricians and Gynecologists

  Następujące witaminy są również niezbędne podczas ciąży i możesz nie uzyskać ich wystarczającej ilości poprzez samą dietę. Ich obecność w preparatach prenatalnych jest również pomocna:

  • Witamina A: 770 mcg

  • Witamina C: 85 mg

  • Witamina B6: 1,9 mg

  • Witamina B12: 2.6 mcg

  ***ilości są na dzień i zalecane przez American College of Obstetricians and Gynecologists

  Uznaj to za bonus, jeśli znajdziesz witaminę prenatalną, która zawiera również kwasy tłuszczowe omega-3. Istnieją silne dowody wskazujące na to, że kwasy tłuszczowe omega-3 mogą odgrywać ważną rolę w rozwoju mózgu i układu nerwowego Twojego dziecka.

  Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego, która witamina prenatalna jest dla Ciebie odpowiednia, zawsze zalecamy skonsultowanie się z lekarzem pierwszego kontaktu.

  Testy ciążowe

  Testy ciążowe

  Test ciążowy Stix jest dostarczany w opakowaniu dwóch sztuk, aby zapewnić wyraźne wyniki i spokój umysłu. Ponad 99% dokładność dzięki technologii wczesnego wykrywania Łatwy w użyciu z instrukcjami bez żargonu Wyraźne wyniki bez niewyraźnych linii Zatwierdzony przez FDA i OBGYN Dyskretnie…czytaj dalej

  Wstęp

  Jak widać, istnieje wiele korzyści z witamin prenatalnych przed i w czasie ciąży!

  Jeśli poważnie myślisz o zajściu w ciążę w ciągu najbliższych kilku miesięcy lub jesteś już w ciąży, przyjmowanie witamin prenatalnych powinno znaleźć się na szczycie Twojej listy rzeczy do zrobienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *