Dlaczego ptaki ćwierkają w nocy?

Wiadomo, że różne gatunki ptaków wokalizują na różne sposoby. Jest to tak normalne, że wielu z nas nawet nie zwraca na nie uwagi – oczywiście do czasu, gdy przychodzi pora snu. Zauważysz, że niektóre ptaki są bardzo aktywne wokalizacyjnie w nocy. To znaczy, jeśli jesteś spostrzegawczy. Ale dlaczego ptaki ćwierkają w nocy? To będzie koncentrować się na tym kawałku.

Ptaki faktycznie ćwierkają w nocy z wielu powodów. Oznacza to, że nie ma jednej przyczyny tych nocnych wokalizacji. Niektóre ptaki ćwierkają w nocy, ponieważ jest to ich naturalny nawyk. Używają go jako część komunikacji. Inne robią to jako znak zagrożenia. Inne ćwierkają, aby przyciągnąć potencjalnych partnerów. Jest to element rytuałów zalotów lub sposób reagowania, gdy są one zakłócane. Następnie, istnieją również inne ptaki, które ćwierkają, gdy są zdezorientowane.

Działy poniżej rzucają więcej światła na wszystkie powody i czynniki związane. Pozwoli to na głębsze zrozumienie, dlaczego ptaki ćwierkają, gdy całe miasto jest już w łóżku.

Powody, dla których ptaki ćwierkają w nocy

Ptaki mają swoje własne zegary wewnętrzne. Tak samo jest z ludźmi. Mamy rytm okołodobowy, który reguluje wzorzec snu i czuwania. W rezultacie, istnieją pewne ptaki, że ich ciała są bardziej aktywne w nocy.

Stąd, są nocne ptaki. Dla takich ptaków, ćwierkanie może rozpocząć lub rozpocząć natychmiast słońce zachodzi. Jest to część ich naturalnego rytmu biologicznego. Również zgodnie z tym, są niektóre ptaki, które pojawiają się tylko w nocy, aby ćwierkać przez cały czas.

Dezorientacja

Innym powodem, dla którego ptaki ćwierkają w nocy jest dezorientacja. Żyjemy teraz w czasach, w których następuje wzrost urbanizacji. Miasta wkraczają na obszary, które są naturalnymi siedliskami ptaków.

Wraz z rosnącą urbanizacją przychodzi zanieczyszczenie światłem. Nagły napływ jasnych świateł w okolicy dezorjentuje wiele ptaków. Wpływa to również na ich cykle snu i czuwania. Tak więc, gdy ptaki widzą sztuczne światła, myślą, że jest to już początek nowego dnia.

Niektóre ptaki ćwierkają, aby oznaczyć początek nowego dnia. Te myślą, że już jest świt. Więc zaczynają ćwierkać, mimo że jest północ. Jest to zwyczaj bardzo dobrze widoczne w ptaków, takich jak drozdy, dunnocks, i robin. Miejskie oświetlenie jest przyczyną i ptaki będą ćwierkać w środku nocy. Kiedy są one rzeczywiście powinny być spanie i mieć dobry wypoczynek, będą chirping.

Sygnały seksualne

Ptaki również ćwierkają w nocy, gdy szukają kolegów. Dzieje się tak w przypadku gatunków takich jak kardynały i ptaki szydercze. Niektóre inne ptaki używają spektakularnych tańców, aby przyciągnąć kolegów. Niektóre inne ptaki polegają na wokalizacjach takich jak ćwierkanie, aby przyciągnąć partnerów seksualnych.

Znaki zagrożenia

Nie wszystkie ćwierkania ptaków w nocy są spowodowane zanieczyszczeniem światłem lub nawet normalnym zachowaniem. Ptaki generalnie reagują na bodźce zagrażające. Więc w przypadkach, gdy są w niebezpieczeństwie, zaczną ćwierkać jako forma podniesienia alarmu.

Taki alarm służy również jako sygnał ostrzegawczy dla innych ptaków w pobliżu. To może się zdarzyć w nocy oczywiście. A to oznacza, że nie można zakładać, że wszystkie ćwierkania w nocy są oznaką radosnego ptaka. Świergotanie może być rzeczywiście wołanie o drogie życie – to wszystko zależy od charakteru zagrożenia, czy jest to realne czy nie.

Włamania do ich gniazd lub nagły głośny huk jak jeden emanujący z wystrzałów są paskudne. Są to niektóre z rzeczy, które mogą wyzwolić ptaki do trybu ćwierkania. Jest ciekawa strona tego. Jeden ptak reaguje na rzekome zagrożenie ćwierkaniem. Wtedy inne ptaki w tym samym obszarze również zaczną ćwierkać. W ten sposób psują noc Tobie i Twojej rodzinie.

Zakłócanie spokoju

Niektóre ptaki, takie jak robinie, czasami ćwierkają w nocy. Często robią to, gdy są zaskoczone. Lub gdy są niepokojone przez nagły błysk jasnego światła. Jest to bodziec, który jest zbyt wiele dla ich systemów, więc mają tendencję do reagowania przez chirping.

Robiny przystosowały się do bycia żywym w przyciemnionych światłach. Narażając je na jasne światło w nocy będzie prowadzić do wybuchu śpiewu z tych ptaków. Inne rzeczy mogą zakłócać ptaków i uczynić je rozpocząć świergotanie w nocy. Należą do nich grzmoty, materiały wybuchowe, a nawet głośne krzyki ludzi.

Komunikacja

Niektóre gatunki ptaków ćwierkają w nocy jako sposób na komunikację z innymi ptakami. Innymi słowy, ćwierkanie ptaków w nocy może być również formą komunikacji.

Ptaki znane z ćwierkania w nocy

Są pewne gatunki ptaków, które są bardzo aktywne w nocy. Są to regularne nocne ćwierkanie. Poniżej znajdują się przykłady takich ptaków, które mogą stać się dla Ciebie postrachem, kiedy jest pora snu:

Robin

Jest to główny kandydat do nocnego ćwierkania. Robinie są ptakami dziennymi, co oznacza, że są aktywne w ciągu dnia. Ale, są to jedne z ptaków, na które wpływa sztuczne oświetlenie w nocy. W rezultacie nie jest dziwne, że robinie zakłócają twój sen swoim ćwierkaniem.

Kardynał

Kardynał jest zawsze w poszukiwaniu potencjalnych partnerów. Nie pozwoli Ci więc na spokojny nocny odpoczynek przy nieustannym ćwierkaniu.

Biczownik

Jest to jeden z najbardziej hałaśliwych nocnych ćwierkaczy. Jedną rzeczą z whip-poor-wills jest to, że mogą one śpiewać przez dłuższe okresy czasu. Inne ptaki zazwyczaj wydają krótkie przerywane wybuchy. Jeśli zdarzy Ci się mieszkać w pobliżu kolonii biczowników, możesz być pewien, że nie będziesz spał dobrze w najbliższym czasie.

Wojownik trzcinowy

Jest to jeden ptak, któremu udało się uzyskać notoryczną etykietę. Jest to jeden z najdłuższych i najgłośniejszych nocnych ćwierkaczy w królestwie ptaków.

Ptak

Z wszystkich ptaków, które ćwierkają w nocy, jest to ten, który jest znany większości ludzi. To jest tak daleko jak ćwierkanie w nocy jest kwestią dyskusji. Mockingbirds są obfite w obszarach miejskich, które są dobrze zaludnione. To rachunki za dlaczego wielu jest zaznajomionych z nimi. Mają różne formy ich ćwierkania, które mogą być shrills lub pełne songs.

Jeśli mieszkasz w obszarze miejskim, może się okazać, że trudno jest spać w nocy. Jest to spowodowane śpiewem ptaków przez całą noc. To się dzieje, gdy masz jakieś kpiny jako swoich sąsiadów. Mockingbirds są w całych Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Są one również widoczne w południowej Kanadzie i na całych Karaibach.

Apart from the ones listed above, there are more. Inne ptaki znane z tego, że ćwierkają w nocy to słowiki. Żółtopierśna gawęda i drozd pustelnik to kolejne przykłady.

Efekty świergotu ptaków w nocy

Świergot ptaków w nocy może brzmieć jak słodka rzecz. Ale rzeczywistość jest taka, że istnieją realne efekty tych ptasich działań. Oto niektóre z efektów lub zastosowań nocnego ćwierkania:

Badania

Ornitolodzy są w stanie śledzić zachowanie ptaków w nocy poprzez monitoring. Wyniki, które uzyskują z tych badań są pomocne. Dają one bardzo dobre wyobrażenie. To jest o stanie zdrowia, populacji, wzorców żywienia, zachowania i innych rzeczy. Obserwatorzy ptaków są również w stanie dowiedzieć się więcej o tych fantastycznych śpiewaków. Wszystko, co muszą zrobić, to zwrócić uwagę na ich ćwierkanie.

Zakłócenie snu

Inny efekt ćwierkania ptaków w nocy nie jest tak pozytywny jak ten pierwszy. Mieszkańcy obszarów, w których jest dużo nocnych ptaków często narzekają. Nie są w stanie spać. Albo ich cykle snu są zakłócane przez ptaki, które ćwierkają bez końca.

Interesting Things About Chirping Of Birds At Night

Varied Tones

Ptaki nie ćwierkają w nocy w monotonny sposób. W większości przypadków to, co robią te ptaki, to ćwierkanie przy użyciu różnych nut, tonów i sekwencji. Kpiarz jest mistrzem tego typu wokalnej zręczności.

Czas trwania

Niektóre ptaki ćwierkają przez kilka minut i odpoczywają. Są też inne ptaki, które mają niesamowitą wytrzymałość, by ćwierkać całą noc aż do świtu.

Nie wszystkie ćwierkania są melodyjne

Zrozumiałe jest, że większość ludzi dobrze myśli o ćwierkaniu ptaków. Uważają, że jest ono zawsze słodko brzmiące, miłe i melodyjne. Tak jest w przypadku wielu gatunków. Ale są też inne ptaki, których ćwierkania są rzeczy prawo z horrorów.

Bardzo dobrym przykładem tego jest czarny koroniasty czapla nocna. Jej ćwierkanie może przestraszyć każdego. Nie wszystkie ptaki brzmią jak słowik, kiedy ćwierkają w nocy. Czapla nocna czarno-koroniasta nie jest sama. Kolejnym strasznym ćwierkaczem jest jemiołuszka. Z jego przerażający i głośny głos, który przecina noc, może zaszczepić strach w każdym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *