George Jung

W FCI Danbury podczas odbywania kary za handel marihuaną, w marcu 1974 roku, współtowarzyszem Junga był Carlos Lehder Rivas, młody Niemiec z Kolumbii, który wprowadził Junga do dominującego i potężnego międzynarodowego kartelu handlującego narkotykami Medellín; w zamian Jung nauczył Lehdera przemytu. W kwietniu 1975 roku, kiedy Jung i Lehder zostali zwolnieni, rozpoczęli wspólne interesy. Ich plan polegał na przewiezieniu setek kilogramów kokainy z kolumbijskiego rancza Pablo Escobara do Stanów Zjednoczonych, skąd miał ją zabrać kalifornijski koneksjonista Junga, Richard Barile. Jung miał ochroniarza, który towarzyszył mu na giełdach, gdzie Jung dawał mu kluczyki do samochodu i połowę kokainy, po czym odjeżdżał. Dzień lub dwa później spotykali się ponownie i wymieniali kluczyki do samochodów.

Jung, choć był tylko pośrednikiem, zarobił na tej operacji miliony. Wpadł na pomysł, aby kraść jednosilnikowe samoloty do transportu i pobierać 10 000 dolarów za kilogram, przy czym pięć samolotów leciało z Kolumbii do Kalifornii, przewożąc 300 kilogramów na samolot: to równało się 15 milionom dolarów dla Junga. W latach 70-tych Jung zarabiał od 3 do 5 milionów dolarów dziennie. Aby uniknąć konieczności prania swoich zarobków, trzymał pieniądze w narodowym banku Panamy.

Pod koniec lat 70-tych Lehder skutecznie odciął Junga, przechodząc bezpośrednio do Barile’a. Jung kontynuował jednak przemyt, czerpiąc milionowe zyski.

W 1987 roku Jung został aresztowany w swojej rezydencji na plaży Nauset, niedaleko Eastham w stanie Massachusetts. Z rodziną w ręku, uniknął kaucji, ale szybko zaangażował się w kolejną transakcję, w której zdradził go znajomy. Za zgodą Escobara, Jung zeznawał przeciwko Lehderowi, który niedawno został poddany ekstradycji, a Jung wkrótce potem wyszedł na wolność.

Najnowsze uwięzienieEdit

Po podjęciu kilku „czystych” prac, Jung ponownie zaczął pracować w przemyśle narkotykowym. W 1994 roku, po ponownym nawiązaniu kontaktu ze swoim starym meksykańskim partnerem w przemycie marihuany, został aresztowany z 1,754 funtami (796 kg) kokainy w Topeka, w stanie Kansas. Przyznał się do winy pod trzema zarzutami konspiracji, otrzymał wyrok 60 lat pozbawienia wolności i został osadzony w więzieniu federalnym Otisville w Mount Hope w stanie Nowy Jork, a następnie przeniesiony do Federal Correctional Institution, La Tuna w Anthony w Teksasie. Według strony internetowej Federalnego Biura Więziennictwa, Jung (osadzony #19225-004) ostatnio odbywał karę w Federal Correctional Institution, Fort Dix, New Jersey, z zaplanowaną datą zwolnienia warunkowego na 2 czerwca 2014 r., choć ukończył półmetek i został całkowicie zwolniony z aresztu 27 listopada 2014 r.

Dwa lata po zwolnieniu w 2014 r., Jung został aresztowany za naruszenie warunkowego zwolnienia 6 grudnia 2016 r. Źródła bliskie Jungowi powiedziały w wywiadzie, że został aresztowany za zrobienie płatnego występu promocyjnego, który został zaaranżowany przez jego menedżera, ale nie został zatwierdzony przez jego oficera zwolnień warunkowych.

Zgodnie z oświadczeniami na mediach społecznościowych od jego obecnej dziewczyny, Rondy Clay Spinello Jung, Jung został zwolniony z domu poprawczego 3 lipca 2017 r.; tym samym kończąc karę za naruszenie zwolnienia warunkowego z 2016 r.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *