How To Tell If Figs Are Ripe eval(ez_write_tag([[728,90],’gardeningdream_com-box-3′,’ezslot_5′,121,’0′,’0′]));

Czy wiesz jak rozpoznać kiedy figi są dojrzałe? Może być trudno stwierdzić, kiedy figi są dojrzałe, zwłaszcza jeśli posadziłeś drzewo figowe po raz pierwszy. Nie ma się czym martwić, mamy w domu ekspertów, którzy pomogą Ci z poradami, jak sadzić i zbierać pierwsze owoce.

Nie tracąc więcej czasu, przejdźmy od razu do rzeczy.

Spis treści

Co to są figi?

Figi to soczyste, wysokokaloryczne owoce, które są uprawiane dla celów spożywczych i jako roślina ozdobna. Pochodzą z zachodniej części Azji i Bliskiego Wschodu. Są powszechnie uprawiane we wszystkich częściach świata – szczególnie gatunki jadalne dla ich owoców.

Dodanie drzewa figowego do twojego krajobrazu

Oprócz oczyszczania powietrza, drzewo pomaga również zapewnić cień i upiększyć twój krajobraz. Drzewo figowe może być tym, czego potrzebuje Twoje podwórko. Nie zapominajmy, że jest ono również źródłem świeżych witamin, których potrzebuje nasz organizm.

W wieku dojrzałym figi są łatwe do zebrania. To dlatego, że rosną na wysokość nie większą niż 50 stóp, co ułatwia zbieranie owoców, gdy są dojrzałe.

Jeśli masz już figowiec w swoim krajobrazie, to musisz od czasu do czasu mieć do czynienia z królikami, wiewiórkami i innymi gryzoniami, które uwielbiają chrupać dojrzałe owoce. Dlatego tak ważne jest abyś zbierał owoce na czas.

Zbieranie owoców nie jest zwykle problemem, problemem jest określenie kiedy twoje figi są dojrzałe.

Jak sprawdzić czy twoje figi są dojrzałe?

Może być trudno rozpoznać dojrzałe owoce figi. Dzieje się tak dlatego, że nie ma określonego koloru, który pozwala stwierdzić, że owoc jest dojrzały. W zależności od gatunku drzewa, dojrzałe owoce mogą wyglądać inaczej.

Ważne jest, aby uważnie obserwować swoje owoce w każdym sezonie. W ten sposób można łatwo wykryć zmiany w kolorze i oznaki dojrzałości.

Gdy owoce są dojrzałe, szyjka owocu obumiera i owoc zwisa. Naturalną rzeczą jest skosztowanie owocu. Niedojrzałe owoce będą miały nieprzyjemny smak, podczas gdy dojrzałe owoce będą przyjemne dla kubków smakowych.

Powinniście również uważać na nektary, które wydzielają drzewa. Jest to znak, że owoce są gotowe do zbiorów.

Źródło: sunset.com/food-wine/how-to-pick-the-perfect-fig

Zbieranie dojrzałych fig

Jak tylko odkryjesz, że owoce są dojrzałe, najlepiej zbierz je jak najszybciej. Pamiętaj, że mają one miękką skórkę, więc musisz zachować ostrożność przy obchodzeniu się z owocami.

Najlepszy czas na zbiór owoców figi to poranek. Zanim słońce wzejdzie wysoko na niebie. Daje to wystarczająco dużo czasu na zebranie owoców i przechowywanie ich przed upałem.

Figi są łatwe do zebrania, wszystko co musisz zrobić to ostrożnie obchodzić się z dojrzałymi owocami i ciągnąć je. Należy zachować ostrożność, aby uniknąć obicia owocu.

Podczas zbioru owoców należy starać się pozostawić część łodyg. Pomaga to ograniczyć psucie się owoców. Jeśli masz wysokie drzewo, które wymaga drabiny, powinieneś zachować ostrożność, aby uniknąć zranienia owoców.

Zalecamy również, abyś zachował odpowiednią ostrożność podczas zbioru fig. Wynika to z faktu, że niektórzy ludzie mają alergię na mleczny sok, który jest powszechny na drzewie.

Używaj rękawiczek i okryj się odpowiednio zanim zbliżysz się do drzewa, jeśli jesteś uczulony na sok figowy.

Przechowywanie dojrzałych fig

Aby zapobiec marnotrawstwu, musisz odpowiednio przechowywać figi. Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Możesz wybrać spożywanie owoców zaraz po zbiorach lub przetworzenie ich w celu przechowania. Prawidłowo przetworzone figi mogą być przechowywane nawet przez 3 lata.

Najlepszą metodą przechowywania fig jest wystawienie ich na słońce, aby wyschły. Należy starać się je najpierw umyć przed suszeniem. Gdy są już suche, można je zamrozić, aż stwardnieją lub zamrozić w wodzie, aż zamienią się w lód. Gdy owoce się zestalą, można je przechowywać w pojemniku i pozostawić w zamrażarce, aż będą gotowe do użycia.

Po zebraniu owoców należy starać się zjeść figi w ciągu trzech dni. Świeże owoce można przechowywać do 5 dni w lodówce.

Temperatura musi być niska lub wolno zamarzająca. Nie powinieneś również umieszczać fig w tej samej komorze lub pojemniku z innymi owocami lub warzywami. To dlatego, że mogą one spowodować ich szybkie gnicie.

Zalety owoców figowca

  • Figi są pełne wartości odżywczych i korzystnie wpływają na Twoje zdrowie. Dojrzałe owoce figi są bogate w przeciwutleniacze, które pomagają zmniejszyć wpływ wolnych rodników w organizmie.
  • Figs są również ważną częścią diety wegańskiej, ponieważ stanowią bogate źródło witamin A, B, C i K, zawierają również żelazo, potas, magnez, miedź, cynk i mangan.
  • Figi są również przydatne w pozbyciu się problemów związanych ze skórą, takich jak egzema i łuszczyca. Ponadto, pomaga również poprawić krążenie. Figa jest również używana jako główny składnik wielu produktów do włosów na bazie owoców, aby wzmocnić i nawilżyć włosy.

Uwaga

Ważne jest, abyś wiedział, że w większości przypadków nie wszystkie owoce na drzewie figowym dojrzewają jednocześnie. Niektóre drzewa mają różne uprawy, które dojrzewają w różnych porach roku.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, chcesz odpowiednio zadbać o ochronę swojego ogrodu przed gryzoniami i zwierzętami. Jest to bardzo zalecane, jeśli masz figi i inne owoce mięsiste posadzone w swoim ogrodzie.

Używaj środków gryzoniobójczych i odstraszających na swoich roślinach, aby utrzymać szkodniki z dala. Chcesz być ostrożny używając tylko produktów wykonanych z naturalnych, nietoksycznych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *