How To Trim A Goatee Neckline: Under Chin Technique

Dobrze umiejscowiony dekolt może sprawić, że kozia bródka stanie się lepsza lub gorsza. Może to trochę dramatyczne, ale wkrótce zrozumiesz, o co mi chodzi. Zaraz dowiesz się, jak przyciąć dekolt koziej bródki jak profesjonalista.

Zbyt wysoko i masz efekt podwójnego podbródka. Zbyt nisko, a będziesz się bujał z nieuporządkowanym zarostem na szyi. To świetna równowaga i jest to bardziej sztuka niż nauka.

Pomimo tego, istnieją wypróbowane i przetestowane techniki, które pozwalają wyrzeźbić dekolt. Piękno dekoltu koziej bródki polega na tym, że jest on wąski. Rozciąga się tylko częściowo na szyi, więc nie jest tak trudno go dobrze wykonać.

Ale wiedza o tym, jak przyciąć kozią bródkę pod brodą, jest ważnym elementem samego stylu. Czas zagłębić się w tę metodę.

Jak przyciąć kozią bródkę pod brodą

Jak w przypadku każdego nawyku pielęgnacyjnego, istnieje zdecydowanie więcej niż jeden sposób, aby to zrobić.

To jest po prostu to, co działa dobrze dla mnie. Prosta, krok po kroku rutyna, która pomoże Ci przyciąć solidną, pełną kozią bródkę, z bardzo solidnym dekoltem.

Złuszczanie

Zawsze zaczynaj sesję przycinania od złuszczającego peelingu. Nie zajmuje to dużo czasu, ale zdecydowanie ma duże znaczenie.

To co robi, to usuwa brud i martwe komórki ze skóry. Dzięki temu ostrze trymera może bez przeszkód kosić włosy, zmniejszając podrażnienia i zapewniając bardziej równomierne cięcie.

Szczególnie ważnym obszarem do złuszczania jest szyja, ponieważ golenie jej może powodować znaczne podrażnienia. Złuszczanie pozwala je zminimalizować.

Przycinanie całej brody

Mimo że nie wszystkie włosy pozostaną, będziesz chciał przyciąć wszystko, co masz, do tej samej długości.

Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci później wyrzeźbić kontur koziej bródki i dekolt.

Aby zrobić to prawidłowo, potrzebny jest trymer elektryczny. Przycinanie nożyczkami nie jest przyjemne, a także jest dość niepraktyczne do tego celu.

Jeśli nie masz jeszcze trymer, Philips Norelco Oneblade QP6520/70 jest warto spojrzeć na. Sprawdź go na Amazon tutaj.

Ale tak czy inaczej, z powrotem do tutorialu.

Zdecyduj jakiej długości chcesz, aby Twoja kozia bródka była ostatecznie. To jest długość, do której będziesz przycinać wszystko. Nawet te części, które ostatecznie zgolisz, jak policzki i szyja.

Długość zależy oczywiście od osobistych preferencji. Często bardzo dobrze sprawdzają się kozie bródki o długości do 10mm, choć z pewnością sprawdzą się również dłuższe kozie bródki.

Ustaw regulowaną długość trymera na wybraną przez siebie długość i zacznij przycinanie. Zmieniaj kąt nachylenia ostrza, utrzymuj skórę napiętą i staraj się uzyskać równe cięcie.

Skup się bardziej na obszarze koziej bródki, ponieważ jest to część, która ostatecznie pozostanie. Nie zapominaj również o obszarze szyi. Twój przyszły dekolt również wymaga przycięcia.

Przycinanie konturu koziej bródki

Trzeba to zrobić używając gołego ostrza trymera. Innymi słowy, ostrze bez żadnych osłon czy grzebieni do niego dołączonych. W ten sposób można przyciąć bardzo krótką szczecinę.

Wyobraź sobie najpierw boki swojej koziej bródki. Powinny one stanowić naturalne przedłużenie wąsów ku dołowi. Podążanie za naturalną krzywizną wąsów pozwala uzyskać bardzo naturalnie wyglądające boki.

Tnij ten kontur i wszystkie otaczające go włosy na policzkach. Włosy na policzkach muszą zniknąć.

To dobry moment, aby dopracować wąsy, więc przytnij wszystkie zabłąkane włoski, które zakradają się na granicę górnej wargi.

Zdefiniuj plamę duszy pod dolną wargą, jeśli chcesz ją zachować. Alternatywnie, przytnij ją. Obie opcje bardzo dobrze sprawdzają się w tym stylu.

Podążaj za naturalną krzywizną wąsów

Zdefiniuj i przytnij swój dekolt koziej bródki

Przyciąłeś kontur koziej bródki, a także włosy na policzkach. W tym momencie fryzura powinna już bardzo przypominać kozią bródkę.

Odchyl jednak głowę do góry i spójrz na swoją szyję. Najprawdopodobniej zobaczysz warstwę zarostu na szyi, który będzie patrzył na Ciebie z powrotem. To musi się udać, a robiąc to, będziesz przycinać bardzo delikatny dekolt dla siebie.

Najczęściej zadawane pytanie dotyczy tego, jak daleko pod brodę powinna sięgać twoja kozia bródka. Aby uzyskać imponujący dekolt koziej bródki, wykonaj poniższe kroki:

  • Wyobraź sobie, że boki Twojej koziej bródki rozciągają się w dół szyi. To wyznacza szerokość dekoltu.
  • Wysokość dekoltu powinna znajdować się około dwie szerokości palców powyżej jabłka Adama.
  • Używając gołego ostrza trymera, przytnij tę linię i cały zarost znajdujący się pod nią.
  • Przycinaj również włosy po bokach dekoltu koziej bródki.

Golenie dla gładkiej perfekcji

W tym momencie Twoja praca jest już prawie wykonana. Możesz całkiem wygodnie zostawić to tak jak jest.

Jednakże przycinanie przy użyciu samego ostrza trymera nadal pozostawia bardzo krótki zarost. Nie jest on tak gładki jak w przypadku golenia.

Golenie tych obszarów to świetny sposób na wyostrzenie granic i stworzenie bardzo ostro wyglądającej koziej bródki.

Jest to szczególnie ważne na szyi, ponieważ zarost na szyi może zrujnować doskonale wyglądający dekolt.

Możesz użyć ręcznej maszynki z żelem do golenia lub golarki elektrycznej. Tak czy inaczej, ważne jest, abyś była delikatna.

Używaj pojedynczych pociągnięć, aby uniknąć dwukrotnego przejechania po tym samym obszarze. Utrzymuj skórę delikatnie napiętą, aby zminimalizować nacięcia i skaleczenia.

Użyj krawędzi żyletki, aby wyostrzyć krawędzie koziej bródki i dekoltu. To może naprawdę poprawić ogólny wygląd.

Nawilżanie

Po goleniu najprawdopodobniej zauważysz, że Twoja skóra jest trochę podrażniona. Najlepszym sposobem na jej ukojenie będzie nałożenie obfitej ilości kremu nawilżającego.

Nie wstydź się, naprawdę nałóż go tam. W tym momencie zwróć szczególną uwagę na szyję, ponieważ skóra szyi może być szczególnie podrażniona po goleniu.

W tym momencie to już koniec. Stań wyzywająco przed lustrem i podziwiaj swoją wspaniałą pracę.

Inne linie koziej bródki, które warto znać

Przedłużona linia koziej bródki

Ta fryzura to w zasadzie pełna kozia bródka z dolnymi krawędziami boków częściowo cofniętymi w kierunku linii szczęki. Pomyśl o tym jak o początku paska na brodę.

Mężczyźni często zastanawiają się, jak szeroki powinien być ich dekolt, biorąc pod uwagę, że boki wydają się cofać do tyłu, gdy dochodzą do linii szczęki.

Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest po prostu, aby dekolt był tak szeroki jak najszersza część koziej bródki.

Tak, będzie to zatem w dużej mierze zależało od tego, jak daleko w tył sięga przedłużona kozia bródka wzdłuż linii żuchwy.

Długa kozia broda na szyi

Długa kozia broda jest trudna do zdefiniowania. Dla jednego człowieka „długa” jest „średnia”, a dla innego „krótka”.

Ale bez względu na to, jak długa jest twoja kozia bródka, dekolt zawsze powinien być przycięty. Im jest on dłuższy, tym mniej ważny będzie. Jednak nadal jest ważny.

Ale przy długiej koziej bródce można sobie pozwolić na to, aby dekolt był nieco niżej, bo po prostu nie jest tak widoczny.

Mówiąc to, zarost na szyi zawsze będzie widoczny pod pewnym kątem, chyba że Twoja kozia bródka jest bardzo długa. W przypadku większości ludzi nie ma to zastosowania.

Dbaj o nią niezależnie od tego, jak długa jest broda przed nią.

Często zadawane pytania

Czy zarost na szyi jest kiedykolwiek akceptowalny?

„Zarost na szyi” to obraźliwe określenie brody składającej się z dużej ilości włosów na szyi. Na ogół kojarzony jest z mężczyznami nieschludnymi, zaniedbanymi i niezręcznymi społecznie.

Przycinanie zarostu na szyi jest dość łatwe do przeoczenia. Kilka dni po przycięciu koziej bródki możesz poczuć się tak, jakbyś chciał spocząć na laurach.

Łatwo jest pozwolić rzeczom się wyślizgnąć. Sama kozia bródka może wyglądać doskonale, ale odchyl głowę do góry, a może się okazać, że zarost na szyi zaczyna się brzydko odzywać.

Powodem, dla którego pozostawia on tak złe wrażenie jest to, że może sprawić, że fryzura na twarzy będzie wyglądać bardzo nieintencjonalnie. Broda powinna być zadbana i dobrze odżywiona, aby wyglądała na zamierzoną.

Usuwanie zarostu z szyi i wyznaczanie odpowiedniego dekoltu jest ważnym jej aspektem. Im krótszy jest zarost, tym mniej akceptowalny staje się zarost na szyi. Wynika to po prostu z tego, że staje się on bardziej widoczny.

Czy długość koziej bródki ma znaczenie dla dekoltu?

Niekoniecznie. W przypadku zarostu i krótkiej brody ważniejsze jest, aby linia dekoltu ściśle przylegała do linii szczęki. Nie za wysoko i nie za nisko.

Pamiętaj, dwie szerokości palca nad jabłkiem Adama i najprawdopodobniej wszystko będzie w porządku.

Jeśli jednak kozia bródka byłaby dłuższa, prawdopodobnie mógłbyś sobie pozwolić na obniżenie nieco dekoltu. Po pierwsze, sam dekolt byłby mniej zauważalny ukrywając się za długą brodą.

Dłuższa kozia bródka ma również tendencję do wyglądania bardziej naturalnie przy niższym dekolcie. Nadal jednak musi być dobrze zdefiniowana i starannie przycięta.

Pomoc – Mój dekolt koziej bródki jest zbyt wysoki

Trudno to czasem ocenić samemu. Warto zasięgnąć drugiej opinii, jeśli nie jesteś pewna.

Dobrym sposobem na samoocenę byłoby stanięcie przed lustrem i przyjrzenie się swojemu profilowi bocznemu.

Otwórz szeroko usta i sprawdź, gdzie znajduje się dekolt. Jeśli rzeczywiście sięga on powyżej podbródka, dekolt jest za wysoki.

Nie oznacza to, że Twój dekolt jest idealny, jeśli nie przejdzie tego testu. Oznacza to po prostu, że nie jest on z definicji zbyt wysoki. Nadal może nie być w optymalnym miejscu.

Jeśli zauważysz, że Twój dekolt z kozią bródką nie przejdzie tego testu, zawsze masz możliwość przycięcia go i rozpoczęcia od nowa. Trudność z tym wyglądem polega na tym, że może on stworzyć kłopotliwy wygląd „podwójnego podbródka”.

Jednakże zawsze możesz po prostu to przeczekać. Twoje włosy na szyi w końcu odrosną i będziesz w stanie przyciąć bardziej odpowiedni dekolt.

Problem z przycinaniem dekoltu zbyt wysoko jest taki, że naprawdę niewiele można z tym zrobić.

Niestety, pozostaje Ci trudny problem próby odzyskania włosów, które właśnie zgoliłaś.

Zbyt nisko osadzony dekolt jest znacznie łatwiejszy do naprawienia. Wystarczy przyciąć go wyżej. Ale wysoki dekolt to coś, z czym będziesz musiała żyć przez jakiś czas lub go usunąć. Wszystko zależy od tego, jak bardzo Ci przeszkadza, naprawdę.

Wnioski

Przycinanie solidnego dekoltu nie jest nauką o rakietach, jak już pewnie wiesz.

Mam jednak silne przekonanie, że posiadanie rutyny krok po kroku pomoże Ci pozbyć się zgadywania, jak to osiągnąć.

To zamienia go w mniej sztuki i więcej nauki. Wiedząc, co przyciąć, gdzie przyciąć, i w jakiej kolejności może zrobić znaczną różnicę.

Utrzymywanie dekoltu na odpowiedniej wysokości powinno w końcu stać się drugą naturą.

To coś, co łatwo zaniedbać, dopóki nie przekonasz się, jak dobrze umiejscowiony dekolt może wpłynąć na ogólną estetykę koziej bródki.

Kiedy już zrobisz to poprawnie, nigdy nie będziesz chciał się z tym rozstać. Mam nadzieję, że uznałeś to wszystko za przydatne. Dzięki za trzymanie się do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *