Hemoptisis Aguda

Tego materiału nie wolno używać do celów komercyjnych, ani w żadnym szpitalu lub placówce medycznej. Nieprzestrzeganie może skutkować podjęciem działań prawnych.

Przegląd medyczny przeprowadzony przez Drugs.com. Ostatnia aktualizacja 4 marca, 2021.

 • Informacje o leczeniu
 • Przegląd
 • Instrukcje postępowania po wypisie
 • Obsługa ambulatoryjna
 • Obsługa po wypisie
 • Obsługa szpitalna
 • W języku angielskim

LO QUE NECESITA SABER:

La hemoptisis aguda es cuando una persona tiene tos o escupe sangre repentinamente. Ten stan ma miejsce, gdy naczynia krwionośne w drogach oddechowych lub w płucach są osłabione lub uszkodzone, a następnie zaczynają krwawić. El sangrado puede ser leve or fuerte y generalmente se ve en la flema. Czasami, gdy krwawienie pochodzi z nosa, ust lub gardła, może spowodować, że osoba będzie kaszleć lub pluć krwią.

Formularz zgody

Jest to dokument prawny, który wyjaśnia testy, leczenie lub procedury, których możesz potrzebować. Podpisując ten formularz zaświadczasz, że rozumiesz, co będzie robione i że możesz podejmować decyzje o tym, czego chcesz. Podpisując niniejszy formularz zgody, wyrażają Państwo na to zgodę. Możesz pozwolić innej osobie podpisać ten formularz, jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić. Pacjent ma prawo rozumieć swoją opiekę zdrowotną w terminach lub słowach, które są dla niego zrozumiałe. Zanim podpiszesz formularz, zrozum ryzyko i korzyści płynące z tego, co ma być zrobione. Upewnij się, że udzielono odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Kanał infuzyjny

Jest to mała kaniula wprowadzana do żyły i używana do podawania leków lub płynów.

Badania krwi:

Możesz mieć pobraną krew, aby dostarczyć lekarzom informacji o funkcjonowaniu Twojego organizmu. Krew może być pobrana z ręki, ramienia lub przez kroplówkę.

Objawy życiowe:

Lekarze sprawdzą rytm twojego serca, częstość oddychania i temperaturę. Zadadzą Ci również pytania dotyczące Twojego bólu. Te parametry życiowe dostarczają lekarzom informacji o twoim bieżącym stanie zdrowia.

Pulsoksymetr

jest urządzeniem, które mierzy ilość tlenu we krwi. Sznurek z klipsem umieszczany jest na palcu, uchu lub palcu. Drugi koniec przewodu jest podłączony do urządzenia.

Monitor serca:

Znany również jako EKG lub EKG. Plastry naklejane na skórę rejestrują aktywność elektryczną serca.

Leki:

 • Antybiotyki: Leki te mogą być podawane w celu zwalczania lub zapobiegania infekcji. Weź wszystkie antybiotyki aż do ich wyczerpania, nawet jeśli krwawienie ustało.
 • Środki przeciwkaszlowe: Leki te pomagają kontrolować lub zatrzymać kaszel.
 • Środki obkurczające naczynia krwionośne: Są to leki stosowane miejscowo, które są używane jako środki zwężające naczynia włosowate, pomagające również spowolnić lub zatrzymać krwawienie.

Terapie:

 • Zimne płukanie: Słona woda jest używana do płukania nosa i gardła. Zimno pomaga spowolnić lub zatrzymać krwawienie.
 • Bronchoskopia: Długa, giętka rurka jest umieszczana w drogach oddechowych i płucach, aby sprawdzić, czy występuje krwawienie i zatrzymać je, jeśli występuje.
 • Zabieg embolizacji tętnicy oskrzelowej: Lekarstwo jest wstrzykiwane do uszkodzonego naczynia włosowatego, aby pomóc spowolnić krwawienie.
 • Chirurgia: Może być konieczna operacja, aby pomóc zatrzymać większe krwawienia, jeśli inne metody leczenia nie przyniosły rezultatu. Operacja może być również wykonana w celu poszukiwania i korygowania innych problemów z drogami oddechowymi.

RYZYKO:

 • Może być potrzebna więcej niż jedna embolizacja tętnicy oskrzelowej lub operacja w celu zatrzymania krwawienia. Krwawienie może nie ustąpić nawet po zastosowaniu leczenia. Rzadko, leczenie może pogorszyć objawy lub krwawienie może powrócić. W przypadku utraty zbyt dużej ilości krwi może być potrzebna transfuzja krwi. Masywne krwioplucie może zagrażać życiu. Operacja może również spowodować ból w klatce piersiowej, uszkodzenie kręgosłupa lub płuc. Rzadko, osoba może zostać sparaliżowana lub jej płuca mogą nie działać tak dobrze, jak wcześniej.
 • Twoje ostre krwioplucie może się pogorszyć, jeśli nie otrzymasz leczenia. Krwawienie może wpłynąć na żołądek lub spowodować wymioty. Krwawienie może się nasilić, jeśli wystąpią wymioty. Twoje drogi oddechowe mogą się zamknąć lub możesz się zakrztusić z powodu nagromadzenia płynu. Twoje serce może przestać bić, jeśli nie możesz oddychać. Jeśli nie zostaniesz poddany leczeniu, ostre krwioplucie może zagrażać życiu.

PRAWO DOTYCZĄCE TWOJEJ OPIEKI:

Masz prawo do udziału w planowaniu swojej opieki. Dowiedz się wszystkiego, co możesz o swojej chorobie i o sposobach jej leczenia. Omów opcje leczenia z lekarzami, aby wspólnie zdecydować, jaką opiekę chcesz otrzymać. Zawsze masz prawo do odmowy leczenia.

Dowiedz się więcej o Ostre krwioplucie (opieka stacjonarna)

Leki towarzyszące

 • Zaburzenia krwawienia
.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *