Największy na świecie sklep z książkami został otwarty w Teheranie

Tehran Book Garden

Iran twierdzi, że jest teraz domem dla największego na świecie sklepu z książkami – kolosalnego kompleksu o powierzchni 700,To kolosalny kompleks o powierzchni 700 000 stóp kwadratowych, który jest wypełniony tomami po brzegi.

The Book Garden otworzył swoje drzwi w zeszłym miesiącu na teherańskich wzgórzach Abbasabad, a z góry wygląda jak trawiaste wzgórze dzięki zielonemu dachowi. Design Core Architects jest powiedział, że stworzył projekt, który walczy o oficjalny tytuł „największy na świecie”, wcześniej posiadanych przez Barnes i Noble. Jego nowojorska placówka na Piątej Alei zajmuje 154 250 stóp kwadratowych i ma 12,87 mil półek z książkami.

Tehran Book Garden

Fotografia: Mahmoud Rahimi / Mehr News Agency

„Otwarcie Ogrodu Książki jest wielkim wydarzeniem kulturalnym w kraju, aby nasze dzieci mogły lepiej wykorzystać tę kulturalną i akademicką możliwość” – powiedział burmistrz Teheranu Mohammad Baqer Qalibaf.

Była to długa droga dla Ogrodu Książki, który został po raz pierwszy zgłoszony w 2004 roku i ostatecznie zbudowany w zeszłym roku. Około 400 000 tytułów jest dostępnych dla samych dzieci w tym ogromnym sklepie, który zawiera również sale kinowe, przestrzeń wystawową, galerię sztuki, restaurację, sale modlitewne i kąciki czytelnicze. Zielony dach służy również jako miejsce do czytania na świeżym powietrzu.

Tehran Book Garden

Iran jest znany z cenzurowania literatury – „Kod da Vinci” Dana Browna to tylko jeden tytuł, który padł ofiarą cenzorów – choć Newsweek donosi, że polityka została nieco złagodzona pod rządami prezydenta Hassana Rouhaniego.

Czytaj dalej: Poznaj najpiękniejsze biblioteki na świecie

  • Tags: Księgarnie Iran Biblioteki Teheran

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *