Primer: Tkanina CORDURA objaśniona

W związku z naszym nowym konkursem w tym miesiącu – Marka CORDURA® „Poszukiwanie Najbardziej Wytrzymałej Osoby” – otrzymujemy zapytania w stylu „Od lat widzę nazwę CORDURA … . . ale co to właściwie jest?”. Dobre pytanie. CORDURA jest jedną z tych wszechobecnych marek w przestrzeni outdoorowej, którą większość ludzi rozpoznaje i może kojarzyć z takimi rzeczami jak plecaki czy torby duffel. Ale to, co kryje się za tym wszystkim, może pozostać pewną tajemnicą.

Przyglądając się z bliska splotowi tkaniny CORDURA

W skrócie, CORDURA jest po prostu tkaniną hybrydową. Najbardziej znana jest jej wytrzymała mieszanka nylonowa, widoczna na plecakach i miękkich bagażach, choć CORDURA występuje w kilku odmianach, w tym jako hybryda nylonu, poly i bawełny. CORDURA jest używana we wszystkim, od mundurów wojskowych, przez torby rowerowe, aż po kombinezony spelunkowe. Nowy typ, zastosowany w torbie przez firmę Timbuk2, naśladuje wyglądem i dotykiem dżins.

Właścicielem tej liczącej sobie dziesiątki lat marki jest firma INVISTA, która produkuje również Coolmax, Lycra, Thermolite i inne znane tkaniny wyczynowe. Jak pokazuje nasz konkurs, tkanina CORDURA jest znana ze swojej wytrzymałości i trwałości. Firma powołuje się na „doskonały stosunek wytrzymałości do wagi w porównaniu z większością tkanin dostępnych na rynku”.”

Sztuka produktów opartych na tkaninie CORDURA

CORDURA jest używana do wytwarzania produktów przez dziesiątki firm produkujących sprzęt outdoorowy, które stosują typy tkanin CORDURA od Ultra Light Weight Nylon Ripstop do Heavy Weight ballistic nylon.

Więc jest twój podkład! Więcej na temat tkaniny można znaleźć w sekcji FAQ na stronie internetowej firmy. Pamiętaj, aby zapisać się na konkurs CORDURA na GearJunkie, nasze 'Poszukiwanie Najbardziej Wytrzymałej Osoby', które trwa przez cały maj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *