PureFlow AirDog – Duramax

Duramax jest prawdopodobnie najbardziej wrażliwy na pompę podnoszącą. Ciężarówki GMC i Chevy Duramax NIE posiadają pompy podnoszącej, która dostarcza paliwo do silnika. Z fabryki, CP3 pompa wtryskowa jest ciężarówka tylko środki uzyskania paliwa ze zbiornika do silnika. Jeśli obejrzysz nasz film „Jak działa AirDog”, zobaczysz, co się dzieje, gdy pompa CP3 pobiera paliwo ze zbiornika do silnika. Dlatego, ponieważ paliwo jest pod stałym ssaniu powoduje kawitację i nadmierne zużycie wtryskiwaczy i pompy wtryskowej. Ponadto, jest to # 1 przyczyną kodów niskiego ciśnienia szyny podczas dodawania aftermarket programistów lub tunerów, które zwiększają zapotrzebowanie na paliwo. Zapewniając zarówno stałe dodatnie ciśnienie paliwa i 100% czystego paliwa do silnika, to gdzie można uzyskać dodatkowe korzyści z gładsze i cichsze biegu jałowego, lepsza reakcja przepustnicy, zwiększona oszczędność paliwa, lepsze mid-range do górnej mocy końcowej i bardziej spójne ciśnienie szyny do obsługi zarówno zapasów i zmodyfikowanych silników.

Ponieważ mamy kilka różnych systemów dla Duramax, trudności instalacji i czasy będą się różnić. Na przykład: zestawy pomp AirDog II, FP100 i Raptor nie wymagają demontażu zbiornika w celu zainstalowania systemu. Ze względu na nasze szybkozłącza w stylu OEM i wewnętrzną konstrukcję pompy AirDog II, wystarczy podłączyć przewód ssący do fabrycznego złącza na jednostce wysyłającej w zbiorniku paliwa. Jednakże, jeśli zamierzasz zainstalować AirDog FP150, będzie to wymagało opuszczenia zbiornika, aby zainstalować rurę ssącą 1/2″. Żaden z zestawów Raptor nie wymaga instalacji rury ssącej.

Jeśli chodzi o resztę instalacji, do zasilania paliwem, wszystkie systemy będą albo zaczepione do fabrycznej stalowej linii zasilającej, która biegnie do silnika, albo do linii bezpośrednio na silniku, dajemy wybór zaczepienia do jednego lub drugiego miejsca w oparciu o Twoje możliwości mechaniczne. W systemach AirDog i AirDog II, porwane powietrze i niewykorzystane paliwo zostanie wysłane z systemu z powrotem do zbiornika poprzez rurę wlewu paliwa. Również fabryczna obudowa filtra paliwa pozostanie w użyciu podczas korzystania z któregokolwiek z systemów paliwowych AirDog lub Raptor.

Wiele osób pyta, dlaczego AirDog II, ze swoim większym przepływem, nie potrzebuje rury ssącej 1/2″. Powodem tego jest sposób, w jaki AirDog II został zaprojektowany wewnętrznie. AirDog II recyrkuluje paliwo z powrotem przez podstawę, aby utrzymać system stale pełny, dzięki czemu zwraca mniej paliwa i jest prawdziwym systemem „na żądanie”. Ponadto, wszystkie systemy AirDog i AirDog II mają wbudowany port ciśnieniowy na górze podstawy, bezpośrednio nad filtrem paliwa, jest on zatkany korkiem rurowym 1/8″ i może być usunięty i wykorzystany do sprawdzenia ciśnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *