Syn Mike’a Huckabee, David, ma kłopotliwą historię

W godzinach po tym, jak były gubernator Arkansas Mike Huckabee ogłosił we wtorek swoje zamiary związane z Białym Domem, opinia publiczna roiła się od najbardziej soczystych szczegółów z jego życia w polityce i poza nią. Słynny ewangelikalny przywódca był trzymany w napięciu przez całe popołudnie, stawiając czoło nie tylko swojej notorycznie konserwatywnej polityce, ale także życiu osobistemu. Jest jedna historia, której Huckabee nie może uniknąć: ucieczki syna Davida Huckabee z organami ścigania. I, tak, to jest run-ins w liczbie mnogiej, a dwie z nich zostały przywrócone do obiegu wiadomości. David, lat 34, ma na swoim koncie wiele rzekomych przestępczych zachowań, w tym rzekome incydenty z policją w wieku nastoletnim i ponownie w połowie lat dwudziestych. Bustle skontaktował się z rzecznikami Huckabee w celu uzyskania komentarza i oczekuje na odpowiedź.

Niewiele wiadomo o dzieciństwie Davida przed 1998 rokiem, kiedy to po raz pierwszy stał się sławny po makabrycznym rzekomym incydencie na obozie letnim. Według raportu Newsweeka z 2007 roku, akta policyjne wskazywały, że 17-letni wówczas David służył jako doradca na obozie harcerskim, kiedy on i inny chłopiec rzekomo zabili bezpańskiego psa, który zawędrował na teren Camp Pioneer w Hatfield, Arkansas. Obaj zostali następnie zwolnieni przez obóz.

Rick Gershon/Getty Images News/Getty Images

Kiedy ta historia trafiła do prasy, obrońcy praw zwierząt byli oburzeni i twierdzili, że naruszone zostały przepisy dotyczące okrucieństwa wobec zwierząt. Ale podczas gdy ich protesty przyciągnęły imponującą ilość lokalnej uwagi, sprzeczne szczegóły rzekomego incydentu również zaczęły krążyć. Ojciec innego nastoletniego opiekuna zwolnionego z powodu rzekomego incydentu twierdził, że pies był torturowany przez młodszych obozowiczów, a David i jego kolega z obozu wkroczyli do akcji, aby skrócić cierpienia psa. W wywiadzie z Larrym Kingiem w 2007 roku, Huckabee sam twierdził, że pies miał mange i że dwaj nastolatkowie go uśpili („Wyglądało to tak, jakby miał zaatakować”, powiedział Kingowi). Utopia Animal Rescue, w Medina, w Teksasie, twierdziła, że to David i jego wspólnik torturowali zwierzę, zanim przystawili mu ostrze do gardła. Harcerz potwierdził Newsweekowi, że ci dwaj zostali zwolnieni za nieprzestrzeganie harcerskiego motta, „Harcerz jest uprzejmy.”

David nigdy nie skomentował publicznie tego incydentu, aż do znacznie późniejszego czasu, kiedy powiedział reporterom za pośrednictwem urzędnika kampanii 2008, że żałuje tego incydentu, według Newsweeka.

Co tak naprawdę wydarzyło się tamtego dnia jest nadal nieznane. Według Newsweeka, John Bailey, dyrektor policji stanowej Arkansas w tym czasie, twierdził, że prawnik Huckabee i szef jego sztabu naciskali na niego, aby porzucił dochodzenie w sprawie możliwego incydentu z okrucieństwem wobec zwierząt, który jest uważany za wykroczenie w południowym stanie. Huckabee zaprzeczył tym twierdzeniom. Bailey twierdził, że Huckabee później wezwał go do swojego biura i zwolnił.

„, 'Straciłem zaufanie do twojej zdolności do wykonywania pracy',” twierdził Bailey. „Kiedy Newsweek skontaktował się z obozem gubernatora, Huckabee nazwał zarzuty „całkowicie nieprawdziwymi”. Huckabee powiedział wtedy: „Poprosiłem go o rezygnację, ponieważ tak zraził do siebie całą policję stanową… To nie miało nic wspólnego z moim synem”. Huckabee nie rozwodził się nad przyczynami zwolnienia Bailey’a.

Chip Somodevilla/Getty Images News/Getty Images

Przez prawie 10 lat, wieści o Davidzie Huckabee ucichły, gdy nastolatek wyruszył do szkoły na Uniwersytecie Stanowym Arkansas, by studiować nauki polityczne. Pod koniec 2007 roku, krótko po tym, jak jego ojciec rozpoczął swoją pierwszą kampanię prezydencką, syn gubernatora pojawił się na radarze ponownie w mniej niż pożądanych okolicznościach. Raporty policyjne wskazywały, że 26-letni wówczas David został aresztowany na lotnisku w Little Rock, Arkansas, kiedy próbował wejść na pokład samolotu niosąc załadowany pistolet Glock, o którym młodszy Huckabee twierdził, że zapomniał, że był w jego walizce.

” Głupi błąd”, powiedział David w oświadczeniu po zwolnieniu z więzienia później tego samego dnia. „To nie powinno mieć wpływu .” On później służył 10 dni prac społecznych za incydent.

David, teraz 34 i żonaty, pozostał poza światłem reflektorów od czasu jego aresztowania w 2007 roku. Ale wraz z nową ofertą jego ojca z 2016 roku, stare zarzuty zostały odkopane i szkielety wystawione na pokaz, jak to ma miejsce w większości kampanii politycznych. Ze swojej strony David trzyma się na uboczu.

Zdjęcia: Pulaski County Jail release; Getty Images (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *