Szkoły zawodowe w Illinois

Dlaczego warto wybrać szkołę zawodową?

Szkoły zawodowe w Illinois zapewniają szkolenia zorientowane na karierę zawodową w takich dziedzinach jak zdrowie, rzemiosło i technologia. Absolwenci szkół handlowych mogą pracować jako terapeuci oddechowi, technicy radiologiczni i asystenci terapii zajęciowej. Mogą również kontynuować karierę jako mechanicy, elektrycy, prawnicy i kosmetolodzy.

Programy zawodowe łączą naukę w klasie z praktycznym doświadczeniem poprzez praktykę, laboratorium i wymagania kliniczne. Na przykład, studenci w programach paramedycznych wzmacniają swoje umiejętności poprzez doświadczalne uczenie się w szpitalach i ambulansach.

Programy zawodowe oferują kilka korzyści w porównaniu z czteroletnimi programami akademickimi. Uzyskanie certyfikatu zawodowego lub stopnia naukowego trwa zazwyczaj 1-2 lata, co oznacza, że studenci mogą wejść na rynek pracy szybciej niż studenci programów czteroletnich. Dodatkowo, specjaliści z kwalifikacjami zawodowymi korzystają z wyższego wskaźnika zatrudnienia niż ci z kwalifikacjami akademickimi, według National Center for Education Statistics.

Ta strona zawiera ranking najlepszych szkół zawodowych w Illinois, aby pomóc studentom zidentyfikować najlepszy program zawodowy dla ich potrzeb i celów. Przedstawia również dane dotyczące kariery i wynagrodzeń w zawodach związanych ze szkołą handlową oraz możliwości stypendialne dla studentów szkół handlowych w stanie Illinois.

FAQ

Zwiń wszystkie Rozwiń wszystkie

 • Czy mogę otrzymać pomoc finansową dla szkoły handlowej?

  Tak. Studenci szkół handlowych mogą otrzymać pożyczki, granty, stypendia i inne formy pomocy finansowej.

 • Czy punkty zdobyte w szkołach handlowych mogą zostać przeniesione?

  Tak. Kredyty uzyskane w szkołach handlowych często są przenoszone do innych szkół. Jednakże wiele szkół akceptuje jedynie punkty z akredytowanych instytucji.

 • Jaka jest różnica między szkołą handlową a szkołą techniczną?

  Szkoły handlowe i techniczne są zasadniczo takie same, zapewniając szkolenia zawodowe w takich dziedzinach jak opieka zdrowotna, rzemiosło i usługi prawne.

 • Jaki jest najlepiej opłacany zawód?

  Wiele zawodów związanych ze szkołami handlowymi oferuje ponadprzeciętne wynagrodzenia, w tym takie role jak higienistka stomatologiczna, terapeuta oddechowy, kierownik budowy i hydraulik. Potencjalni studenci mogą sprawdzić zarobki według branż, aby dowiedzieć się więcej.

 • Reklama AccreditedSchoolsOnline.org jest stroną wspieraną przez reklamy. Featured lub zaufanych programów partnerskich i wszystkie wyniki wyszukiwania szkoły, finder, lub dopasowanie są dla szkół, które płacą nam. Wynagrodzenie to nie ma wpływu na nasze rankingi szkół, przewodniki po zasobach lub inne niezależne od redakcji informacje publikowane na tej stronie.

  Top Online Programs

  Poznaj programy swoich zainteresowań z wysokiej jakości standardami i elastycznością, której potrzebujesz, aby przenieść swoją karierę na wyższy poziom.

  Akredytacja i licencjonowanie szkół handlowych

  Przyszli studenci szkół handlowych powinni zawsze sprawdzić status akredytacji i licencjonowania szkoły przed złożeniem wniosku. Akredytowane szkoły spełniają wysokie standardy kształcenia studentów. Aby uzyskać akredytację, szkoły muszą przejść rygorystyczny przegląd z niezależnej agencji akredytacyjnej. Podczas przeglądu, agencja akredytacyjna ocenia wyniki nauczania studentów, kwalifikacje wykładowców i misję akademicką szkoły. Akredytowane szkoły muszą regularnie powtarzać ten proces, aby utrzymać swój status.

  Akredytacja przynosi korzyści studentom na kilka sposobów. Na przykład, tylko studenci w akredytowanych szkołach kwalifikują się do federalnej pomocy finansowej, a wiele szkół akceptuje tylko stopnie naukowe i kredyty transferowe z akredytowanych instytucji. Dodatkowo, wiele profesjonalnych licencji i certyfikatów wymaga akredytowanego stopnia.

  Szkoły, które oferują certyfikaty zawodowe i stopnie mogą posiadać regionalną lub krajową akredytację. Community colleges i czteroletnie uniwersytety zazwyczaj posiadają akredytację regionalną. Higher Learning Commission przyznaje regionalną akredytację szkołom i uniwersytetom w stanie Illinois.

  Szkoły zawodowe i handlowe często posiadają krajową akredytację od wyspecjalizowanych agencji, takich jak Accrediting Commission of Career Schools and Colleges (ACCSC). Zatwierdzona przez Departament Edukacji, ACCSC akredytuje ponad 650 szkół handlowych i technicznych w całym kraju. Inne agencje akredytacyjne obejmują Distance Education Accrediting Commission, która przyznaje akredytację szkołom online. Dowiedz się więcej o procesie akredytacji tutaj.

  W uzupełnieniu do akredytacji, szkoły policealne muszą również posiadać licencję od stanu. W Illinois, Rada Szkolnictwa Wyższego licencjonuje szkoły, które oferują programy zawodowe.

  Zawodowe Szkoły Handlowe w Illinois

  Zawodowe i Handlowe Szkoły

  Szkoły handlowe w Illinois zapewniają szkolenia skupione na karierze w wielu poszukiwanych dziedzinach. Wybierając najwyższej klasy program zawodowy, studenci mogą rozwijać swoją edukację i zwiększać potencjał zarobkowy. Nasza lista zawiera rankingi najlepszych szkół zawodowych w Illinois, aby pomóc przyszłym studentom znaleźć odpowiednie dopasowanie do ich celów i zainteresowań.

  Znajdź szkoły zawodowe i handlowe w Illinois

  Studenci z Illinois mogą realizować różne programy edukacji zawodowej i technicznej. Użyj tego narzędzia wyszukiwania, aby znaleźć akredytowane szkoły zawodowe i handlowe w Illinois.

  Perspektywy kariery i wynagrodzenia dla absolwentów szkół handlowych

  Płace w zawodach związanych ze szkołami handlowymi różnią się w zależności od branży, lokalizacji i doświadczenia, ale Bureau of Labor Statistics (BLS) podaje, że zawody techniczne i handlowe płacą średnią pensję w wysokości $55,000 rocznie.

  Personalna opieka i zawody usługowe oferują średnio około 33 000 dolarów rocznie, podczas gdy zawody związane z zarządzaniem płacą ponad 96 000 dolarów rocznie. W międzyczasie zawody techniczne oferują średnie wynagrodzenie w wysokości $55,000.

  Lokalizacja również ma wpływ na wynagrodzenie. W Illinois, dane dotyczące wynagrodzeń zawodowych pokazują, że radioterapeuci zarabiają średnio ponad 84 000 USD rocznie, a asystenci prawników prawie 60 000 USD rocznie.

  Lokalni absolwenci szkół handlowych często korzystają z silnego popytu. Na przykład, BLS raportuje znacznie szybszy niż przeciętny wzrost zatrudnienia dla higienistek dentystycznych, asystentów prawnych i techników HVAC w latach 2018-2028.

  Jakie programy szkół handlowych są dostępne?

  Szkoły zawodowe i techniczne w Illinois oferują programy w wielu obszarach o wysokim zapotrzebowaniu, takich jak zdrowie, rzemiosło i technologia. Ta sekcja przedstawia popularne programy szkół handlowych. Oprócz tych opcji, studenci mogą badać programy dla innych zawodów w szkołach handlowych, takich jak technik HVAC, kosmetolog i asystent terapii zajęciowej.

  Zwiń wszystkie Rozwiń wszystkie

  • Szkoły higienistek stomatologicznych

   Higienistki stomatologiczne czyszczą zęby pacjentów i szukają oznak chorób jamy ustnej. Badają pacjentów, wykonują zdjęcia rentgenowskie, stosują zabiegi stomatologiczne i przekazują wyniki badań dentystom. Higienistki stomatologiczne zajmują się również edukacją pacjentów w zakresie higieny jamy ustnej.

   Większość higienistek stomatologicznych posiada stopień naukowy. Podczas programu higieny dentystycznej, studenci biorą udział w zajęciach z anatomii, periodontologii i opieki dentystycznej. Programy zawierają również szkolenia kliniczne i laboratoryjne.

   W każdym stanie higienistki dentystyczne potrzebują licencji. W Illinois, Departament Regulacji Finansowej i Zawodowej licencjonuje higienistki stomatologiczne. W 2019 roku higienistki stomatologiczne zarobiły medianę rocznego wynagrodzenia w wysokości ponad 76 000 USD, z dużo szybszym niż średnia przewidywanym wzrostem zatrudnienia w latach 2018-2028.

   Dowiedz się więcej o programach higienistek stomatologicznych.

 • Szkoły mechaniczne

  Mechanicy, znani również jako technicy serwisowi, sprawdzają i naprawiają samochody i ciężarówki. Używają oni sprzętu diagnostycznego do identyfikowania problemów, naprawiania zużytych części i przeprowadzania konserwacji, aby utrzymać sprawne działanie samochodów. Mechanicy muszą również wyjaśniać klientom problemy mechaniczne i naprawy.

  Programy zawodowe szkolą studentów w zakresie napraw samochodowych, systemów elektronicznych i napraw skrzyni biegów. Studenci przechodzą również szkolenia praktyczne, aby rozwinąć swoje umiejętności. Po ukończeniu programu zawodowego, profesjonaliści mogą uzyskać certyfikat National Institute for Automotive Service Excellence, aby zademonstrować doświadczenie w takich dziedzinach jak hamulce, systemy elektroniczne i naprawa silnika.

  Na poziomie krajowym, mechanicy zarabiają medianę wynagrodzenia w wysokości 42 000 dolarów rocznie. W Illinois, mechanicy nie potrzebują licencji do wykonywania zawodu, ale niektórzy pracodawcy mogą preferować zatrudnianie certyfikowanych mechaników.

  Dowiedz się więcej o programach dla mechaników.

 • Szkoły Paralegal

  Paralegals pomagają prawnikom poprzez prowadzenie badań prawnych, sporządzanie dokumentów prawnych i asystowanie prawnikom podczas procesu. Paralegals może również zbadać sprawy i zorganizować dowody dla przeglądu adwokata. Mogą specjalizować się w dziedzinach takich jak prawo korporacyjne lub litigation.

  Many Paralegals zakończyć certyfikat lub stowarzyszonego stopnia w badaniach Paralegal. Podczas programu studiów Paralegal, studenci ukończyć kursy na tematy takie jak badania prawne, prawo spółek, prawo umów i piśmie prawnym. Paralegals nie muszą posiadać licencję do praktyki.

  DaneBLS pokazują, że zarobił medianę rocznego wynagrodzenia w wysokości prawie 52.000 dolarów w 2019 roku, z dużo szybciej niż średnia przewidywanego wzrostu zatrudnienia między 2018 a 2028.

  Dowiedz się więcej o programach Paralegal.

 • Szkoły Techników Radiologii

  Technicy radiologii wykonują badania diagnostyczne obrazowania na pacjentach. Przygotowują pacjentów do zabiegów i używają sprzętu obrazującego do wykonywania zdjęć dla lekarzy. Technicy radiologii muszą przestrzegać procedur bezpieczeństwa i prowadzić szczegółową dokumentację.

  Szkoły zawodowe w stanie Illinois oferują programy stowarzyszone dla techników radiologii. Podczas tych programów, studenci biorą udział w zajęciach na tematy takie jak anatomia, opieka nad pacjentem, ochrona przed promieniowaniem i ocena obrazu. Ukończyli również szkolenie kliniczne, aby wzmocnić swoje umiejętności.

  Po ukończeniu studiów stowarzyszonych, absolwenci często dążą do uzyskania certyfikatu od organizacji takiej jak American Registry of Radiologic Technologists. Agencja Zarządzania Kryzysowego Illinois licencjonuje techników radiologii w tym stanie. Technicy radiologii zarobili medianę rocznego dochodu w wysokości ponad 62 000 USD w 2019 r., Z szybszym niż średnia przewidywanym wzrostem zatrudnienia w latach 2018-2028.

  Dowiedz się więcej o programach dla techników radiologii.

 • Pomoc finansowa dla uczniów szkół handlowych

  Uczniowie szkół handlowych mogą ubiegać się o możliwości pomocy finansowej, aby pomóc zrównoważyć koszty ich edukacji, takie jak pożyczki, stypendia i dotacje. Aby otrzymać federalną pomoc finansową, studenci muszą złożyć FAFSA każdego roku. Jednakże, tylko studenci akredytowanych instytucji kwalifikują się do federalnych programów pomocy finansowej.

  Wybór niedrogiej szkoły handlowej może również pomóc obniżyć koszty certyfikatu zawodowego lub stopnia. Uczelnie publiczne w Illinois pobierają średnio $14,000 rocznie za czesne i opłaty, podczas gdy uczelnie prywatne kosztują ponad $32,000 rocznie, według National Center for Education Statistics. Dla kontrastu, Illinois community colleges kosztują poniżej $4,000 rocznie.

  W przeciwieństwie do pożyczek, stypendia i granty nie wymagają spłaty, co czyni je idealnymi formami pomocy finansowej. Następna sekcja przedstawia możliwości stypendialne dla studentów szkół handlowych.

  Stypendia dla studentów szkół handlowych

  Studenci uczęszczający do szkół handlowych i zawodowych w Illinois mogą skorzystać z wielu możliwości stypendialnych. Prywatne fundacje, agencje rządowe i organizacje zawodowe oferują stypendia dla studentów dążących do uzyskania certyfikatu zawodowego lub stopnia naukowego. Oprócz poniższych stypendiów, studenci mogą badać możliwości oparte na ich dziedzinie lub szkole.

  Zwiń wszystkie Rozwiń wszystkie

  • Stypendia Fundacji Wspólnoty Północnego Illinois

   Kto może aplikować: Fundacja ta oferuje ponad 90 stypendiów, w tym stypendia dla uczniów szkół handlowych. Wymagania kwalifikacyjne różnią się w zależności od stypendium.

   Kwota: Varies

   APPLY FOR SCHOLARSHIP

  • StypendiaREEF

   Kto może aplikować: Illinois Real Estate Educational Foundation przyznaje stypendia dla studentów realizujących szkolenia w zakresie nieruchomości. Wnioskodawcy muszą być mieszkańcami Illinois.

   Kwota: Do $2,000

   ZAPLIKUJ NA STYPENDIUM

  • Stypendium marzeń

   Kto może aplikować: Oferowane przez Anhelo Project, stypendium to finansuje nieudokumentowanych studentów uczęszczających na uniwersytet lub program szkolenia zawodowego w stanie Illinois. Studenci muszą być zapisani w pełnym wymiarze godzin do akredytowanej szkoły z minimum 2.5 GPA.

   Kwota:Varies

   ZAPLIKUJ NA STYPENDIUM

  • Stypendia Fundacji Wspólnoty Edwardsville

   Kto może złożyć wniosek: Edwardsville Community Foundation przyznaje ponad 50 stypendiów każdego roku dla uczniów w okręgu szkolnym. Wiele stypendiów wspiera studentów uczęszczających do szkół handlowych w Illinois.

   Kwota:Do $1,500

   ZAPLIKUJ O STYPENDIUM

  • Stypendium Kinnetta

   Kto może się ubiegać: Oferowane przez Fundację Northern Suburban Special Education District, stypendium to finansuje studentów, którzy otrzymują specjalne usługi edukacyjne. Odbiorcy mogą wykorzystać stypendium na uczęszczanie do szkół zawodowych w stanie Illinois.

   Kwota:$1,000

   ZAPLIKUJ O STYPENDIUM

  Dodatkowa edukacja i kariera Zasoby

  Zwiń wszystkie Rozwiń wszystkie

  • Business Professionals of America – Illinois

   Pomaga studentom rozwijać solidne umiejętności biznesowe i zawodowe w ich przyszłej karierze. Rozdział Illinois organizuje konferencje i inne wydarzenia dla członków oraz wybiera urzędników każdego roku.

  • Future Business Leaders of America – Illinois Chapter

   Future Business Leaders of America-Phi Beta Lambda (FBLA-PBL) jest najstarszą organizacją studentów biznesu na świecie. Rozdział Illinois organizuje szereg wydarzeń i zajęć specjalnie dla studentów biznesu i liderów przez cały rok.

  • Health Occupations Students of America (HOSA) – Illinois Chapter

   Partnerstwo z STEM premier w celu zapewnienia zasobów dla osób zaangażowanych w opiekę zdrowotną i pokrewne dziedziny. Wspiera cele pracowników służby zdrowia, w tym pielęgniarek i asystentek pielęgniarek.

  • Illinois Association of Family, Career and Community Leaders of America (FCCLA)

   Pierwotnie znana jako przyszli domownicy Ameryki, organizacja ta pomaga studentom stać się lepszymi liderami w ich rodzinach i społecznościach. Studenci uczą się bezcennych umiejętności życiowych, aby efektywnie zarządzać gospodarstwem domowym i wnosić pozytywny wkład do swojej społeczności.
 • Illinois Community College Board

  Państwowa rada koordynująca dla wszystkich community colleges w Illinois, a także zarządzająca Public Community College Act w celu zapewnienia, że obszar community colleges najlepiej służy społeczności. Zawiera zasoby dla studentów, w tym informacje o pomocy finansowej i wydarzeniach.

 • Illinois Distributive Education Clubs of America (DECA)

  Ta zatwierdzona przez stan organizacja pomaga studentom stać się przygotowanymi akademicko, odpowiedzialnymi zawodowo i zorientowanymi na społeczność poprzez możliwości rozwoju umiejętności, konferencje i inne specjalne wydarzenia.

 • Illinois State Board of Education

  Posiada kompleksową listę szkół stanu Illinois, standardy nauczania i programy agencji. Zawiera również aktualizacje wiadomości o wynikach ocen stanowych i inne informacje mające wpływ na programy edukacyjne w całym stanie.


 • Dowiedz się więcej…

  Szkoły handlowe i zawodowe

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *