Why You Should 'Challenge Your Guilt' Around Dating Multiple People

Zdecydowana większość z nas identyfikuje się jako monogamiczni. (W jednym z badań oszacowano, że 4-5% ludzi w USA jest poligamicznych). Ale „przypadkowe randki” są rodzajem szarej strefy monogamii – teraz całkowicie normą jest spotykanie się z ludźmi na aplikacjach, a wraz z tą zmianą pojawiło się pewne zrozumienie, że musisz machać dalej i spotykać się również z innymi.

Ale masz kilka randek z kimś i, w zależności od tego, kim jesteś, jak zostałeś wychowany i wszelkiego rodzaju zmiennych, możesz zacząć czuć się dziwnie w całej sprawie. Czy powinieneś powiedzieć coś o spotykaniu się z innymi ludźmi? Czy to jest oczywiste? Co jeśli nie chcesz spotykać się z innymi ludźmi? Czy to za wcześnie na to?

Whew. Coś, na co miałeś nadzieję, że będzie zabawne i łatwe, staje się naprawdę szybko zagmatwane.

Weź głęboki oddech. Każda sytuacja jest inna, ale oto kilka wskazówek, na których możesz się oprzeć, jeśli się stresujesz.

Jeśli byłeś na mniej niż trzech randkach, naciśnij pauzę na swoją panikę

W tym momencie „nie ma żadnych oczekiwań, że interakcja jest na wyłączność”, powiedziała Adina Mahalli, konsultantka ds. związków.

Wstrzymaj się z rozmową o wyłączności, dopóki nie będziesz na co najmniej trzech randkach.

To wtedy „należy określić, co się dzieje, np. czy jest wyłączność lub czy są inni ludzie, z którymi się spotykasz”, powiedziała.

Ale rozmowa nie musi być opowiadaniem wszystkiego. Nie sprawiaj, by czuli się dziwnie, opowiadając im o szczegółach innych randek, na których byliście.

„Szczerość jest ważna, ale nadmierne dzielenie się jest niepotrzebne. Zwykłe wyjaśnienie, że nadal chodzisz na randki z innymi ludźmi, ale nic innego nie jest poważne, to pełen szacunku sposób na umawianie się z wieloma osobami.”

Nie mieszaj ludzi

Brzmi jak coś, co mogłoby się zdarzyć tylko w sitcomie? Nie, to się zdarza również w prawdziwym życiu. Im więcej osób balansujesz, tym trudniej może być utrzymać wszystkie ich informacje prosto.

„Ich wiedza, że umawiasz się z innymi ludźmi, nie jest wymówką dla ciebie, abyś zapomniał ich imion”, powiedziała Celia Schweyer, ekspert ds. Randek w DatingScout.com. „Kiedykolwiek jesteś z kimś, spraw, aby poczuł, że ma twoją pełną uwagę.”

Zachowanie organizacji i zapisywanie dat w planerze (wraz z pewnymi informacjami biograficznymi) może pomóc ci utrzymać wszystko w porządku, powiedziała Mahalli.

„Kiedy umawiasz się z wieloma osobami, ważne jest, aby pozostać zorganizowanym, aby nie mieszać rzeczy”, powiedziała. „Nazywanie kogoś niewłaściwym imieniem, przebookowanie i wysyłanie niewłaściwego tekstu to wszystko problemy, które mogą się pojawić, gdy nie jesteś zorganizowany.”

Upewnij się, że jesteś emocjonalnie obecny wystarczająco, aby umawiać się na randki

Istnieje błędne przekonanie, że swobodne randki nie wymagają od ciebie wiele emocjonalnie. Ale tak naprawdę potrzeba wiele, aby robić to dobrze i odpowiedzialnie.

W pewnym momencie będziesz musiał zerwać znajomość z ludźmi. O ile nie spotykacie się od dłuższego czasu, trzymaj rozmowę krótko i do rzeczy.

Bądź przygotowany na wielokrotne i szczere rozmowy o tym, na czym stoi twój związek.

„Spotykanie różnych ludzi już jest wyzwaniem. Randki z nimi to inna i o wiele bardziej skomplikowana historia” – powiedział Schweyer. „Jeśli zdecydujesz się na randki z wieloma osobami, upewnij się, że możesz poradzić sobie z sytuacją. Oznacza to również, że wiesz, jak wyjaśnić im prawdziwy wynik i poradzić sobie z ich reakcjami.”

Częścią tego jest poświęcenie czasu dla siebie. Upewnij się, że nie spotykasz się z tyloma ludźmi każdego tygodnia, że nie masz rutyny ani czasu dla siebie.

„Zacznij po prostu umawiać się z kimś nowym raz w tygodniu i postępuj do dwóch razy w tygodniu po miesiącu lub dwóch, na przykład”, powiedziała Paulette Sherman, psycholog, trener randkowy i autorka. „W ten sposób możesz znaleźć czas dla innych ludzi i kontynuować swoją własną rutynę … więc utrzymujesz równowagę życiową …

„Nie rozwijaj się w sobie zauroczenia i spędzaj (cztery z siedmiu) nocy razem po drugim tygodniu.”

Dziennikowanie podczas poznawania ludzi jest dobrym sposobem na przetwarzanie swoich uczuć i określenie, czego chcesz w związku, a także sposobem na utrzymanie wszystkich tych potencjałów w porządku, powiedziała.

Seks może oznaczać to, co chcesz, aby oznaczał

Dla niektórych ludzi, seks jest czymś znaczącym, co nie powinno być traktowane lekko. Dla innych jest to coś zabawnego, co można robić z kimś, kto ich pociąga. I jest wiele niuansów pomiędzy nimi.

Jeśli jeszcze nie rozmawialiście o swoim związku, to może być dobry moment, aby to zrobić. To zdecydowanie dobry czas, aby porozmawiać o tym, czy zostaliście przetestowani pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową.

„Spanie z kimś jest punktem orientacyjnym randki, więc możesz chcieć porozmawiać w tym momencie o monogamii lub randkach z innymi ludźmi” – powiedziała ekspertka od randek April Masini.

„Jeśli nie przeprowadzisz tej rozmowy, załóż, że nadal spotykają się z innymi ludźmi. Seks nie jest kontraktem. I nie oznacza, że ktoś cię kocha, a nawet, że żywi do ciebie silne uczucia.”

Pytaj o swoje pragnienie zejścia z rynku

Może być naprawdę kuszące, aby włożyć wszystkie swoje jajka do jednego koszyka, jeśli się z kimś spotkasz. But that can be setting yourself up for hurt, either in the near or distant future.

Don’t push for an exclusive relationship too early on. Może to oznaczać, że szukasz bezpieczeństwa, a nie właściwej osoby.

„Głównym powodem, dla którego tak wielu ludzi jest przeciwnych randkom z wieloma osobami, jest to, że tak naprawdę nienawidzą oni całego procesu poznawania się”, powiedział Kevin Darné, autor porad dotyczących związków.

„Często ci, którzy nalegają na randki z jedną osobą naraz, są ludźmi, którzy są najbardziej zranieni przez ghosting lub bycie wystawionym na randki, ponieważ zachowują się tak, jakby byli w ekskluzywnym związku, kiedy tak nie jest. Umawianie się z wieloma osobami pomaga zmniejszyć ból rozczarowania, jeśli komuś zdarzy się zniknąć lub odrzucić cię.”

Pamiętaj, „w świecie z ponad 7 miliardami ludzi, odrzucenie oznacza po prostu: Następny!” powiedział Darné.

Czy czujesz się winny, że umawiasz się z wieloma osobami?

„Rzuć wyzwanie poczuciu winy lub temu głosowi, który mówi ci, że możesz zranić uczucia swojej daty, spotykając się z innymi ludźmi”, powiedział Sherman. „Możesz być szczery i pozwolić wszystkim randkom wiedzieć, że bierzesz rzeczy powoli, zanim zamkniesz swoje opcje.”

Bądź świadomy tego, jak podchodzisz do sytuacji.

„Jeśli umawiasz się z innymi ludźmi i nikt nie pyta, nie musisz się przyznać”, powiedział Masini. „Nie robisz nic złego.

„Jeśli stwierdzisz, że nadmiernie się dzielisz, to są szanse, że nie czujesz się komfortowo, umawiając się z wieloma osobami. Rozważ ponownie tę strategię dla siebie.”

Bądź realistą

Nie każdy jest „tym jedynym”. Postaraj się temperować swoje oczekiwania na samym początku związku. I bądź realistą w kwestii tego, czego tak naprawdę chcesz od randek.

„Pamiętaj, że mogą umawiać się z wieloma osobami – tak jak ty”, powiedział Masini. „Jeśli nie jesteś w porządku z umawianiem się z kimś, kto umawia się z wieloma osobami, ponownie przemyśl swoją strategię randkową.”

Czy miażdżysz się na każdym, z kim idziesz na randkę? Spróbuj dotrzeć do źródła tego w sobie.

„Zakochanie się w kimś, z kim się umawiasz, to powszechna rzecz, ale upewnij się, że jesteś w stanie nie zakochać się w nich wszystkich” – powiedziała Schweyer. „Ustal swoje granice i wiedz, jak kontrolować swoje emocje, aby uniknąć zranienia siebie, a także ich.”

Let ’em down easy

W pewnym momencie będziesz musiał zerwać rzeczy z ludźmi. Nie czuj się tak, jakbyś musiał wyłożyć wszystkie powody, dla których to nie działa. Jeśli nie spotykacie się od dłuższego czasu, trzymaj rozmowę krótko i na temat.

„Szczerość i komunikacja to świetny sposób, aby to osiągnąć, ale… nie ma potrzeby, aby czuć się źle z samym sobą, będąc brutalnie szczerym”, powiedział Mahalli.

Istnieją (ograniczone) sytuacje, kiedy jest OK, aby być duchem

Zakończenie znajomości z kimś może być przerażające, ale „cokolwiek po trzech randkach zasługuje na jakąś formę wyjaśnienia”, powiedziała Mahalli. Nie udawaj, że nigdy się nie spotkaliście i nie pozwól, aby związek odszedł w zapomnienie.

„Podczas gdy dość powszechne jest widmo w dzisiejszych czasach, poświęć czas, aby dać im znać, że nie planujesz się z nimi spotkać ponownie”, powiedział Schweyer. „W ten sposób dajesz im zamknięcie i nie będą marnować swojego czasu z tobą.

„Bądź dojrzały i rozszerz tę samą uprzejmość, którą chciałbyś dla siebie, gdyby było odwrotnie.”

Miałeś tę rozmowę i nadal nie zostawią cię w spokoju? Wtedy, i tylko wtedy, jest OK, aby ich wypędzić, powiedział Mahalli.

„Wypędzanie jest czasami konieczne, gdy ktoś jest zbyt nachalny i nie chce przyjąć 'nie' jako odpowiedzi.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *