The Ultimate Guide on Finding the Best Gay Cruise

Wycieczka w rejs jest jednym z najbardziej przyjemnych i relaksujących wakacji, jakie możesz wziąć. Możliwości są nieograniczone, od Morza Śródziemnego i Karaibów po Morze Bałtyckie, a nawet Alaskę. Podczas rejsów dla gejów, cały statek jest pełen gości LGBT, a cały personel został gruntownie przeszkolony, aby zapewnić Ci przyjazne i przyjazne dla gejów doświadczenie. Jest to bardzo otwarte środowisko, w którym można się zrelaksować zarówno psychicznie jak i fizycznie. Środowisko jest przyjazne z wspaniałą atmosferą towarzyską i wspaniałą rozrywką na pokładzie.

Możesz zdecydować się na mały statek z bardziej intymną atmosferą lub wybrać jeden z bardziej popularnych, dużych statków z firmami takimi jak Atlantis, VACAYA, Le Demence lub RSVP. Dla pań, Olivia jest głównym graczem na rynku, a wiele z tych firm istnieje od 20 lat lub więcej.

Dlaczego warto wybrać się w rejs gejowski?

 1. Łatwe poznawanie nowych ludzi – jednym z wielkich aspektów rejsów gejowskich jest to, że większość gości jest przyjazna i otwarta na poznawanie nowych ludzi. W przypadku rejsów hetero, goście przyjeżdżają z przyjaciółmi lub rodziną i mają już ustaloną grupę społeczną. Na rejsie gejowskim jest wiele zajęć, które pomagają połączyć gości, aby dać ci większą szansę na poznanie ludzi.
 2. Podróżuj sam – większość firm oferujących rejsy gejowskie oferuje program dopasowania kabin, w którym przydzielą ci współlokatora, więc nie musisz płacić za pełną cenę pokoju dwuosobowego, jeśli podróżujesz sam.
 3. Niesamowite imprezy – Jeśli zarezerwujesz rejs z jedną z dużych firm okrętowych, takich jak Atlantis, RSVP, Le Demence lub VACAYA, czeka Cię nie lada gratka w postaci niesamowitych imprez. Imprezy te są zazwyczaj tematyczne, często odbywają się na świeżym powietrzu, a goście są zachęcani do przebierania się.
 4. Wspaniała rozrywka – większość dużych gejowskich linii rejsowych organizuje wielkie gwiazdy lub wykonawców „gejowskich”. Lubisz drag queen bingo? Co powiesz na występy najlepszych komików, konferansjerów i słynnych drag queens z RuPaul’s Drag Race?
 5. Bądź sobą – prawdopodobnie jedną z najbardziej atrakcyjnych części rejsu jest strefa komfortu. Cały statek jest pełen gości LGBT, a cały personel został przeszkolony, aby zapewnić Ci przyjazne i przyjazne dla gejów doświadczenie. Jest to bardzo otwarte środowisko, w którym można się zrelaksować i być sobą bez obawy o molestowanie.

Historia gejowskiego przemysłu rejsowego

Koncepcja podróży LGBT rozpoczęła się w latach 70-tych i została zapoczątkowana przez Hansa Ebenstena, który zaczął zabierać gejów na wycieczki raftingowe po Wielkim Kanionie, jak również na Carnival w Rio de Janeiro. W miarę jak osoby LGBT stawały się coraz bardziej widoczne, a akceptacja zmieniała się, kilka kolejnych firm zaczęło tworzyć wycieczki dla społeczności LGBT. Idea rejsów dla gejów była idealna, ponieważ statek był odizolowany od reszty świata i wszyscy uczestnicy mogli być sobą, bez obaw o osąd czy prześladowanie. Pierwsze rejsy dla gejów zostały zorganizowane przez RSVP w 1987 roku, następnie przez innych pionierów Atlantis Events (1991) i Olivię, która rozpoczęła oferowanie rejsów dla lesbijek w 1990 roku. Z biegiem lat inne firmy dołączyły do tej branży, takie jak VACAYA, Source Events, Le Demance, Out Adventures i wiele innych.

Typy rejsów gejowskich

Typ rejsów gejowskich należy do jednej z następujących kategorii.

 1. Duże rejsy dla gejów – jest to najbardziej powszechny i popularny rejs dla gejów, gdzie możesz oczekiwać najwyższej klasy statków wycieczkowych od znanych firm, takich jak Royal Caribbean, Celebrity Cruises czy Norwegian Cruise Lines. Liczba gości waha się zazwyczaj od 1.000 do 5.000 w zależności od firmy, statku i trasy. Długoletni gracze tacy jak Atlantis, RSVP i Olivia należą do tej kategorii, podobnie jak nowy gracz na rynku VACAYA.
 2. Małe rejsy gejowskie – mniejsze firmy takie jak Source Events, Brand g, Out Adventures i inni organizatorzy wycieczek LGBT organizują mniejsze rejsy. Liczba gości może wahać się od 20 do 500 w zależności od firmy i trasy.
 3. Gejowskie rejsy po rzekach – gejowskie rejsy po rzekach są popularne w Europie i zazwyczaj odwiedzają takie miejsca jak Francja, Niemcy, Austria, Holandia czy Belgia, by wymienić tylko kilka. Są one podobne do małych pełnomorskich rejsów gejowskich, z tą różnicą, że odbywają się one po rzece, a nie po otwartym oceanie. Liczba gości waha się zazwyczaj od 50 do 300 osób, w zależności od firmy i trasy. Rejsy rzeczne są często organizowane przez firmy takie jak Brand g, VACAYA i Olivia.
 4. Częściowe rejsy gejowskie – niektórzy touroperatorzy LGBT z mniejszą publicznością lub bazą klientów zorganizują małą grupę na rejsie głównym. Często odbywają się one na dużych statkach wycieczkowych. Większość gości na pokładzie to osoby heteroseksualne, jednakże na pokładzie może znajdować się grupa 50-100 osób LGBT. Posiłki i zajęcia grupowe są zazwyczaj organizowane tak, aby utrzymać grupę razem podczas całej podróży.
 5. Gejowskie rejsy żeglarskie – istnieje wiele firm, które oferują gejowskie rejsy żeglarskie w różnych miejscach na całym świecie. Ważne jest, aby zauważyć, że doświadczenie na małej łodzi żaglowej z około 10-20 osób jest zupełnie inne niż rejs dla gejów. Jest on bardziej intymny, relaksujący i swobodny niż rejs dla gejów. Jednak na większych żaglowcach mieszczących od 20 do 300 gości można poczuć się bardziej jak na małym rejsie gejowskim. Jesteśmy nawet gospodarzem naszego własnego gejowskiego rejsu żeglarskiego Two Bad Tourists od 2018 roku, odwiedzając Grecję i Chorwację. Inne firmy żeglarskie, w tym Pride Sailing Holidays, GaySail i Everything to Sea.

Is a Gay Cruise Right for You?

Po pierwsze, musisz zdecydować, czy podjęcie rejsu, w ogóle, jest czymś, co chcesz zrobić. Nie każdy lubi rejsy ze względu na charakter doświadczenia, ale wielu lubi. Po drugie, jeśli rejs zdecydowanie cię interesuje, musisz zdecydować, czy wolisz rejs gejowski, czy też mainstreamowy. Oto kilka rzeczy do rozważenia.

 • Twoja kabina, posiłki i rozrywka są wliczone w cenę
 • Statek będzie wyłącznie dla gości LGBT
 • Przy rejsach może być tłoczno i nie ma zbyt wiele prywatności
 • Możesz odwiedzić wiele nowych miejsc podczas jednej podróży, ale w każdym porcie masz tylko krótki czas na zwiedzanie
 • Regulacje dla gejów mogą być nieco droższe niż rejsy dla mainstreamu z powodu wyszukanych imprez i unikalnych rozrywek na pokładzie

Gejowskie firmy rejsowe i żeglarskie

Poniżej znajduje się lista różnych firm, które obsługują rejsy dla gejów i rejsy żeglarskie. Niektóre z nich istnieją od dziesięcioleci, podczas gdy inne są stosunkowo nowe na rynku. Wymieniliśmy również rodzaje rejsów, które firmy te zazwyczaj oferują.

 • Atlantis Cruises – duży statek pełnomorski
 • VACAYA – duży statek pełnomorski, mały statek pełnomorski, rejsy rzeczne
 • RSVP – duży statek pełnomorski
 • Le Demance – duży statek pełnomorski
 • Olivia (lesbijka) – duży statek pełnomorski, rejsy po rzekach
 • Brand g – mały statek pełnomorski, rejsy po rzekach
 • Source Events – mały statek pełnomorski, rejsy po rzekach
 • Out Adventures (obie gejowskie & lesbijskie) – mały statek pełnomorski
 • R Family Vacations – mały statek pełnomorski, rejsy po rzekach
 • HE Travel – mały statek pełnomorski, żeglarstwo
 • Pride Sailing Holidays – żeglarstwo
 • Everything to Sea – żeglarstwo
 • GaySail – żeglarstwo
 • HolidayPride – żeglarstwo, mały statek pełnomorski
 • Two Bad Tourists – żeglarstwo (tak, to my!)

Jak wybrać najlepszy gejowski rejs lub firmę

Determinowanie, który gejowski rejs lub wycieczkę wybrać jest całkowicie subiektywne. Ludzie mają różne preferencje, budżety i cele podróży, kiedy przychodzi do rezerwacji wycieczki. Wszystkie wymienione tutaj firmy są polecane i mają dobre opinie, ale chcesz się upewnić, że wybierzesz odpowiednią wycieczkę dla swojego stylu podróżowania i preferencji. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które warto rozważyć podczas rezerwacji wycieczki.

 • Ukierunkowanie na imprezę – duże, pełne statki takie jak Atlantis, VACAYA i Le Demence mają tendencję do bycia bardzo imprezowymi i wielu gości wybiera się na te rejsy tylko ze względu na imprezową atmosferę. Mogą oni nawet nie wysiadać ze statku w portach. Le Demence jest najbardziej imprezowy, a Atlantis plasuje się tuż za nim. Oba rejsy są w stylu imprezowym, podczas gdy VACAYA jest bardziej zróżnicowana i ma tematykę pop, z muzyką top 40.
 • Miejsce docelowe – zdecyduj, czy wybierasz się na rejs dla gejów ze względu na porty, czy ogólnie ze względu na doświadczenia związane z rejsami dla gejów, czy też z obu tych powodów. Niektórzy ludzie mogą przedkładać cel podróży nad imprezy, więc upewnij się, że sprawdzisz trasę i miejsca, które odwiedzisz, aby pomóc Ci podjąć decyzję.
 • Budżet – cena wycieczki jest oczywistym czynnikiem. Będziesz musiał dodać cenę lotów lub transportu do swojego budżetu, więc lokalizacja portu wylotu i przylotu powinna być częścią procesu planowania. Ceny rejsów gejowskich zaczynają się zazwyczaj od około 800 dolarów za osobę za tygodniową wycieczkę.
 • Rozmiar – ważne jest, aby zdecydować, czy wolisz dużą grupę czy małą. Duże grupy i pełne przejęcie statku oferują wspaniałe imprezy i rozrywkę na pokładzie, ale niektórzy ludzie mogą chcieć uniknąć tłumów i zdecydować się na bardziej intymne doświadczenie na mniejszym statku.
 • Co jest zawarte? – Większość rejsów dla gejów zawiera kabinę, posiłki i rozrywkę na pokładzie w cenie. Jednakże, o ile nie zarezerwujesz wycieczki all-inclusive z Brand g, te elementy zazwyczaj nie są wliczone w cenę: pobyt w hotelu przed i po, wycieczki lądowe i wycieczki, specjalne napoje/alkohol i transfery lotniskowe.
 • Tłum – typ ludzi, którzy wybierają się na każdy gejowski rejs różni się i może być czynnikiem decydującym. Atlantis, RSVP i Le Demance to w około 99% geje, a Olivia to w 99% lesbijki. Out Adventures oferuje zarówno gejowskie jak i lesbijskie rejsy małymi statkami. VACAYA ma misję bycia bardziej zróżnicowaną i integrującą dla całej społeczności LGBT+, choć ich rejsy to wciąż prawdopodobnie 80-90% gejów. RSVP i Brand g mają tendencję do posiadania starszego tłumu, przy czym ta ostatnia ma bardziej luksusowe i all-inclusive wycieczki.

Jak zarezerwować rejs dla gejów?

Jeśli interesuje Cię duży, pełnomorski rejs gejowski z Atlantis, RSVP, VACAYA lub Olivia, możemy dokonać rezerwacji za Ciebie, aby zapewnić Ci najlepszą ofertę i wysokiej jakości obsługę. Two Bad Tourists jest członkiem IGLTA i akredytowanym biurem podróży w IATA, więc możemy działać jako Twoje biuro podróży, aby zabezpieczyć miejsce lub wykonać wszelkie specjalne żądania. Skontaktuj się z nami już dziś, aby złożyć zapytanie, zadać pytanie lub zarezerwować swój rejs gejowski.

Książka VACAYA Książka Atlantis & RSVP Książka Olivia

Jeśli jesteś zainteresowany małym rejsem pełnym lub gejowskim, możesz zarezerwować bezpośrednio u którejkolwiek z firm wymienionych na tej stronie. Pamiętaj, aby sprawdzić wszystkie oferty wycieczek, które mamy dostępne, ponieważ wiele firm wymienionych tutaj (Out Adventures, Brand g, Source Events, Everything to Sea i Pride Sailing Holidays) oferuje czytelnikom Two Bad Tourists specjalną zniżkę na rezerwację.

Poznaj Rejsy Gejowskie & Rejsy Żeglarskie

Why Book Your Gay Cruise with Two Bad Tourists?

 • Bez dodatkowych opłat – nie pobieramy dodatkowych opłat. Płacisz tyle samo, ile zapłaciłbyś, gdybyś zarezerwował bezpośrednio.
 • Zarejestrowane & zaufane biuro podróży – jesteśmy oficjalnym przedstawicielem większości firm organizujących rejsy dla gejów, akredytowanym biurem podróży z IATA i pracujemy w turystyce LGBT od 7 lat.
 • Oszczędność czasu & kłopotów – wiemy, że jesteś zajęty! Pozwól nam zarządzać rezerwacją i oszczędzić Ci czasu i kłopotów związanych z samodzielną rezerwacją.
 • Twoje połączenie z gejowskimi touroperatorami – współpracujemy ze wszystkimi głównymi operatorami wakacyjnymi LGBT, w tym Atlantis Events, VACAYA, RSVP Vacations, Source Events i więcej! Mamy bezpośredni kontakt i długotrwałe relacje z operatorami rejsów i wycieczek, aby zapewnić Ci najlepsze produkty i usługi.
 • Informacje o podróżach LGBT – mamy dostęp do najnowszych informacji o najlepszych ofertach i ofertach dotyczących podróży LGBT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *