Top 10 Best French Rap Songs of 2019

W 2019 roku ukazało się wiele świetnych albumów, ale także wiele świetnych piosenek. Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych francuskich piosenek rapowych z ubiegłego roku.

– Au DD – PNL

Piosenka, która zapowiadała najnowszy album PNL. Poprawny tekst, całkiem przyjemny beat, AMAZINGOWE wizualizacje i teledysk. Ten utwór zdecydowanie zdefiniował 2019 rok we Francji.

– Du lundi au lundi – Niska

Niska już od jakiegoś czasu jest na szczycie francuskiej sceny rapowej. W 2019 roku wydał nowy album „Mr Sal” . Ten utwór „Du Lundi au Lundi” jest tak chwytliwy, że był to THE earworm of 2019.

– Maman ne le sait pas – Ninho Feat. Niska

2019 był rokiem Ninho. Ten utwór jest częścią jego albumu „Destin”, który był jednym z największych rapowych albumów 2019 roku. Maman ne le sait pas opowiada o jego przeszłym życiu jako handlarza narkotyków i o tym, jak musiał ukrywać wiele rzeczy przed swoją mamą.

– Fuck le 17 – 13 Block

Na tym kawałku z ich najnowszego albumu, 13 Block naprawdę wyszedł mocno. Tekst tej anty-policyjnej piosenki był tak ostry, że został ocenzurowany, gdy ukazał się teledysk. Bit, który sampluje syrenę policyjną jest również niesamowity.

– Journal Perso 2 – Vald

Jest to pierwszy utwór, który został wydany z nowej płyty francuskiego rapera „Ce monde Est Cruel”. Bit wyprodukowany przez Seezy’ego łączy melancholijne pianino z ostrą trapową perkusją. Vald dostarcza prawdopodobnie swoje najlepsze wersy, w których zastanawia się nad dwoistością swojego umysłu.

– Paradise – Hamza

Hamza AKA The Sauce God AKA Tee French-speaking king of melodies AKA the best topliner on this side of the ocean, delivers a perfect chill & melodic banger from his album of the same name.

– Papers – Zola Feat. Ninho

Trapowy beat jest dobry, refren śpiewany przez Ninho jest dobry, wersy są dobre. Ten utwór jest super efektywny.

– Bitch – Lefa Feat. Vald

Lefa jest jednym z członków-założycieli jednego z najbardziej znanych francuskich kolektywów rapowych: Sexion d’Assaut. W tym kawałku zaprosił Valda, aby porozmawiać o tym, co oznacza dla nich sukces i sława. Spoiler: uważają, że sława to suka.

– Liquide – Shay Feat. Niska

Shay, to francuska raperka, która była kiedyś jedną z podopiecznych Booby. W tym utworze o latynoskich klimatach daje jasno do zrozumienia, że nie potrzebuje żadnego mężczyzny, ponieważ jest skupiona na zarabianiu pieniędzy, a nie na miłości. Wersy Niski są również miłym akcentem.

– PGP – Booba

Booba rozpoczął 2019 rok z hukiem, wydając ten utwór o nazwie PGP. Jest to piosenka trapowa, ale z twistem. Instrumental jest całkiem przyjemny. W tym utworze Booba porusza wiele różnych tematów, takich jak sprawa Théo, jego ostatnie starcie z Damso lub odstrzał do debiutanta Koba la D.

– Bonus : Rageux – 404 Billy

404 Billy to nowy artysta, którego słuchałem najbardziej w 2019 roku. Ten utwór, Rageux , jest wielkim fuck you do hatersów, jednocześnie dziękując ludziom, którzy go wspierają. Jego album „Process” był powiewem świeżego powietrza od trendu trapowego, ponieważ Billy faktycznie rapuje. Bit w tym utworze jest bardzo trippy i cool.

Mam nadzieję, że podoba wam się to Top 10, jeśli są jakieś piosenki, których nie znacie, polecam je sprawdzić! Do następnego razu, bądźcie zdrowi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *